SIA "ZAĻĀ BĀZE" - Darbs

Sveikas jaunās meitenes, kuras vēlas doties uz šo uzņēmumu interviju, lai kļūtu par veikala vadītājām-menedžerēm vai vēl trakāk priecīgas jau esat iznākušas no šī Holandieša kabineta, sajūsminātas par šo iespēju vadīt veikalu.
Jūs pat iedomāties nevarat cik galvas sāpju Jums radīš šis jaukais Holandietis un viņa strādīgā divu veikalu vadītāja – draudzenīte- ar kuras spožo 8. Marta peļņu jūs savažo.
Cik stundas jūs nostrādāsiet par melno algu 400+200 mīnus nocenojums vir 5% vai 300+25% no peļņas atkarībā no tā, kurš tajā mēnesī ir izdevīgāka. Jūs būsiet nevis vadītājas, bet melnstrādnieki.
Atvadieties no saviem kārtīgajiem apģērbiem, iegādājieties smērējamas bikses, siltās vestes un sagatavojieties strādāt veikalā 140 h mēnesī , braukt pakaļ precei patērējot 8 stundas, katrā pieveduma reizē(preču pasūtīšana, salasīšana gaidīšana, kamēr saskenē, gaidīšana un lūgšanās, lai grāmatvede palaiž pie sava datora, lai vari ielikt datorā preci, iekraušana busā aizvešana uz veikalu, izkraušana un tad atgriešanās bāzē, lai izmestu miskasti un noliktu tukšās kastes un taras (72 h mēnesī), sagatavot atskaites, veikt inventarizācijas un kārtot datorsistēmu vēl 40 h mēnesī.
Jums liekas, kas tur daudz, teiksim tas, ka ja katru dienu jūs strādātu 12h / 30 dienas mēnesī tas Jums patērētu 360h, bet darbs Zaļajā Bāzē nieka 252h, neieskaitot, ka arī pārdevējās ir jāapmāca, jābrauc pakaļ kancelejai, papildus piegādes veikalam vai klientam, n-rās tāmju saskaņošanas, remonti pa naktīm, lai var ātrāk sākt darbu, atgriešanās veikalā pēc piegādes, lai sakārtotu to un sagatavotu cenas. Vai patiesi Jūs gribat saņemt zem 2 Ls/h par to, ka salstat un staipat smagās taras!
Meitenes, neviens no viņa piedāvājumiem nav izdevīgs, ar vienu roku šis dod ar otru ņem. Par Jūsu nākotnei nerunājot, sevišķi ja Jūs uzskatat, ka gribat nostabilizēties un plānojiet bērniņu, kā viņš pats mums pateica: „šis bizness nav domāts meitenēm, kuras vēlas ģimeni, jo viņa uzņēmumā vadītājas nevar savienot darbu ar bērna audzināšanu un līdz ar to, ja gribi bērnu- VĀCIES!!!!”.
Rakstu šo visu, jo ko gan es tagad neatdotu par to, lai man toreiz, kad es sajūsmināta iznācu no viņa kabineta cerot, ka man būs savs ziedu veikals, kāds būtu pienācis un radījis šaubu ēnu vai toreiz, kad internetā skatījos kaut ko par šo uzņēmumu, atrastu info, ka nebūs tik jauki kā viņa stāstā, es nebūtu pametusi savu labi apmaksāto darbu, lai ieietu šajā bedrē, no kuras 2 mēnešu laikā man pietika veselā saprāta, lai aiziet.
Un kad tu uzzināsi, ka tava peļņa tiks izmaksāta nevis nākamajā mēnesī, bet gan pēc diviem, kurā datumā...kurš gan sevi cienošs Holandietis tev ies nosaut datumu. Ka nozarē kā tādā vasaras nav ar peļņu, kopējā aina vairs neliekas tik spoža.
Mana sirdsapziņa un vēlme atriebt sevi, lika man Jūs pabrīdināt, bet tas vai Jūs uzķersieties viņa solijumiem vai nē, tā būs Jūsu izvēle. Lai Jums izdodas!

K

K KATE_ZB 11.11.2013