www.sudzibas.lv SIA Valensa, viesnīca Aleksis Izmanto darbiniekus un nemaksā

SIA Valensa, viesnīca Aleksis - Izmanto darbiniekus un nemaksā

Vēlos informēt, kā tiek izmantoti un čakarēti darbinieki Kuldīgas viesnīcā Aleksis! Tās īpašnieci sauc Svetlana Grīnberga, viesnīca ir zem SIA Velensa uzņēmuma. Pastāstīšu kā tas notiek, vienkārši pretīga attieksme.
Cik zinu, ka ar pāris darbiniecēm viss ir izvērties līdzīgi. Tiek izsludināta darbinieku meklēšana istabenes vakancei, protams uzrodās kādi 20 eksemplāri, kuri tiek aicināti uz kolektīvajām pārrunām, kuru laikā visi tiek iepazīstināti ar darba pienākumu specifiku. Kad interesentu grupiņa izklīdusi, pēcāk katrs no viņiem tiek apzvanīts un it kā tiek pieņemts darbā, ar nosacījumu, ka visiem tiks dota iespēja pastrādāt pāris dienu lai atlasītu tos labākos darbiniekus. Pagaidām jau izklausās normāli, bet turpinājums nemaz tāds neliekās...
Kad cilvēks ir atnācis uz darbu un pāris dienu jau nostrādājis, loģiski viņš interesēsies par ātrāku nodokļu grāmatiņas iesniegšanu, bet nekā! Pirmkārt, jau tāpēc, ka nevienu atbildīgo nevari ne sazvanīt, ne satikt. Otrkārt, kad satiec (ar lielām mokām), tev pasaka ka neesot vērts iesniegt dokumentus, jo gan vieniem, gan otriem tā būs izdevīgāk vismaz pirmos pāris mēnešus, kā arī, to, ka nevajagot pārtraukt bezdarbnieka statusu, ja tajā esi. Alga esot iesākumā minimālā, kura laika gaitā tikšot paaugstināta. Protams no tā visa nebija ne smakas!
Vēl kāds interesants novērojums. Jo ilgāk cilvēks tur strādā, jo vairāk uzrodās dažādi pienākumi, par kuriem ne darba intervijā, ne kur citur, neesi ticis brīdināts, ja ņemam vērā, ka esi pieņemta par istabeni. Izrādās, ka recepcijas darbinieka amats tev arī ir jāpārvalda, jāuzņemās apkopējas pienākumi visām viesnīcas telpām un esi veļasmazgātāja, gludinātāja, kā arī tev jāveic sētnieka pienākumi pa visu viesnīcas teritoriju, pat uz ielas; pagrabā tu esi kurinātājs un kronis visam, tu esi vietējais šefpavārs, kam katru rītu viesiem jāgatavo gardas brokastis un pusdienās jāpienes karsta kafija! Cik mums visiem zināms, tad visi nosauktie pienākumi ir pilnīgi atsevišķi amati, par kuriem pienāktos atsevišķa alga, ja tiek veikti katru dienu sistemātiski. Bet tas VISS par minimālo algu! Fakts, ka tavs darba grafiks ir nakšņošana darba vietā 2 dienas un 2 brīvas, tā visu mēnesi. Varam pieskaitīt apsarga pienākumus arī. Cik cilvēcīgi tas ir? Ja tā vietā vajadzētu pieņemt darbā katru no nosauktajiem profesiju pārstāvjiem. Beigu beigās, kad esi jau norāvies vaigu sviedros, censdamies paveikt šos emulatora cienīgos pienākumus tu esi saķēris nopietnu ādas kaiti, ko sauc par kašķi, nakšņodams savā darba vietā. Un to vēl saucot par viesnīcu.. Rezultāts ? Dermatologa apmeklējums 15ls, izdevumi par medikamentiem 20ls+morāls kaitējums.
Kad saproti, cik ļoti tevi izmanto, tu pamani, ka pagājis jau mēnesis un laiks solītajai algai, piedevām tu kal jau plānus par promiešanu pēc piedzīvotajām šausmām lai vari nomaksāt dermatologa pakalpojumus. Atskārt, ka nevienam no atbildīgajiem šis fakts neinteresē, jo sevišķi pašai kundzītei, Svetlanai Grīnbergai. Tā tu kādas pāris dienas, esot vislielākā idiota lomā, centies kādu sazvanīt, protams visi atbildīgie to uztver par ļoti rupju traucēšanu.. Atbildot, ka algu lai gaidot pēc pāris dienām (tad jau būs mēneša vidus). Kad ar lielu, jo lielu novēlošanos, neizmaksājot tev algu, paziņo, ka esi atlaists. Jo redz, jādod iespēja pārējiem 19 kandidātiem uz šo vietu, tā esot solīts. Katru mēnesi turpmāk nostrādās pa vienam darbiniekam, iemesls - labāko atlasei. Parēķināju un pasmaidīju, ka tur jau teju sanāks 2 gadi atlasei un ideāls veids kā nemaksāt nodokļus pie reizes izmaksājot darbiniekam iesācēja algu. Man nebija ko teikt, super! Izdomāt tāda veida biznesa ideju! Piemirsu pieminēt, ka kašķis būs bonusā par labo darbu. Alga vēl netiek izmaksāta.. pēc laika tu zvani atkal, kad nu jau vairs tur nestrādā, tev nočivina saldā balstiņā, nākamnedēļ. Kad tas netiek izpildīts, tu paliec rupjāks, tad gan maksā, bet ne jau visu, tikai kādus 30ls no visas mazās aldziņas 111ls, tā pa druskai tu šo naudiņu saņem ar lieliem intervāliem. Bagāti gan šie uzņēmēji, ka nespēj tādu algu samaksāt aizbildinoties ar krīzi! 111ls alga - 35ls dermatologs =76ls tev uz rokas. Super priekš emulatora un nervu dropēm. Nabaga 19 kandidātes, jau laicīgi piesakiet vizīti pie dermatologa, bez nosūtījuma tas būs vēl dārgāk... :(

I

Komentāri (3)

L Lama 02.08.2010

Nu ja nemaksā, tad paņem nosper kaut ko no tās viesnīcas apmēram tādā apmērā, kā tev ir parādā (varbūt + vēl morālajai kompensācijai) Nekādu līgumu ar viņiem tev nav- tātad neesi viņus redzējis...

L Lama 02.08.2010

Ja gribi atriebties, sagādā kādu virciņu un palaisti pa kādiem tepiķīšiem, gultām utt...

G Gints 02.06.2011

Ne jau viesnīca vainīga, tas ir cirpējs, bet gan pati meitene jeb aita, jo tikai tad kad ir aitas uzrodas cirpēji. Cienīto ar šādu domāšanu nocirps vēl un vēl - kur te viesnīca vainīga, nevajag savā stulbumā vainot citus.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes