AtrisinātaSIA “Renter Pro” - Krāpšana

Problēma: uzņēmums SIA “Renter Pro” īrniekam neatgriež par dzīvokli iemaksāto drošības naudu (270,00 euro) un avansā samaksāto īres naudu (243,00 euro), kas izveidojusies kā pārmaksa pēc Atcēlēja līguma noslēgšanas.

Situācijas apraksts: 2020. gada 30. jūnijā ar uzņēmumu SIA “Renter Pro” noslēdzu Dzīvokļa īres līgumu (turpmāk – Īres līgums), kas ietvēra nosacījumus kā drošības naudas iemaksāšanu 270,00 euro apmērā un īres maksāšanu avansā, bet ne vēlāk, kā līdz tekošā mēneša 10. datumam. Vienojāmies, ka īres maksu par tekošo mēnesi pārskaitīšu kā regulāro maksājumu katra mēneša 1. datumā.
2020. gada 3. septembrī no uzņēmuma SIA “Renter Pro” pārstāvja Pāvela F. saņēmu īsziņu par nepieciešamību tikties ar jaunajiem dzīvokļa īpašniekiem un parakstīt jaunu īres līgumu. Pāvels F. garantēja pēc Atcēlēja līguma noslēgšanas atmaksāt gan iemaksāto drošības naudu, gan pārmaksāto īres maksas daļu par septembri piecu dienu laikā.
Pagāja noteiktais laiks, bet nauda manā kontā tā arī nebija ienākusi. Bankā arī nebija reģistrēts neviens ienākošais darījums no šī uzņēmuma. Šai lietā gan zvanīju, gan rakstīju īsziņas Pāvelam F., bet atbilžu nebija. Pirmā (un pagaidām arī pēdējā) ziņa no uzņēmuma SIA “Renter Pro” pārstāvja par šo situāciju pienāca 2020. gada 28. septembrī, kurā Pāvels F. apgalvoja, ka uzņēmumam ir tehniska problēma (“bloķēts konts”) un šī problēma tiks atrisināta divu nedēļu laikā, pretējā gadījumā naudu uzņēmums atmaksās skaidrā naudā. Noteiktais laiks pagāja arī šajā gadījumā, un lietu tālāk risināt ar Pāvelu F. man diemžēl nav iespējams, jo Pāvels F. vairs neatbild ne uz zvaniem, ne īsziņām.
Lai uzņēmumam SIA “Renter Pro” atgādinātu, ka viņu saistības ar mani nav nokārtotas līdz galam, 2020. gada 16. novembrī uzņēmumam nosūtīju ierakstītu vēstuli, ko uzņēmums saņēma 2020. gada 19. novembrī. Pagājis mēnesis, rezultātā ne naudas, ne atbilžu par risinājumu. Tādējādi uzņēmums SIA “Renter Pro” pašlaik ir nepamatoti piesavinājies (nozadzis) naudu vairāk nekā pustūkstoša euro apjomā, par ko interesēsies arī Valsts ieņēmumu dienests.

Risinājums: uzņēmumam SIA “Renter Pro” jāatgriež par dzīvokli iemaksātā drošības nauda (270,00 euro) un avansā samaksātā īres nauda (243,00 euro), kas izveidojusies kā pārmaksa pēc Atcēlēja līguma noslēgšanas. Sūdzība tiks atrisināta, tiklīdz nauda būs ienākusi uz nu jau bijušā īrnieka kontu, no kā uzņēmums saņēma gan minēto drošības naudu, gan īres maksu.

Sūdzībai pievienoti dokumenti:
1. Ekrānuzņēmums no sarakstes ar uzņēmuma SIA “Renter Pro” pārstāvi Pāvelu F.;
2. Ierakstītās vēstules čeks.

Sūdzība veiksmīgi atrisināta RST 01.02.2021

Sūdzība atrisināta. Uzņēmums mēneša laikā pa daļām atmaksāja gan drošības naudu, gan pārmaksāto īres maksas daļu.

R