SIA "Māja tev" - Krāpšana

Pa priekšu, uzsākot būvniecību, Skaisti runāja, ka Cenas būšot adekvātas, darbi būs paveikti izcili. Lieki teikt, ka izpētot mājas lapu, sevi izliela kā būvniecības ekspertus ar vairāku gadu pieredzi. Pirms uzsākt būvniecību, lūdzu tāmi, kuru nesaņēmu. Jā, mana vaina, ka ļāvu darbus uzsākt. Bet ok, ja "meistari" savu darbu izpilda, protams samaksu parādā nepalieku, samaksāju.

Sūtīja kokmateriālus, teica, ka pēc projekta, bet nedaudz vairāk, ja palikšot pāri atpirks. Kokmateriāli vienmēr esot vajadzīgi. Uzticējos, jo tajā brīdī no tā neko nesapratu.

Kad salika karkasu, Spāres, piestādīja rēķinu, kas sastādīja gandrīz par 5000€ vairāk, nekā bija solīts. Apstādināju visu sadarbību, jo likās, ka kaut kas nav tā, kā bija solīts. Un protams, kad sāku iedziļināties, tad sāka peldēt ārā atklājumi:

1) kokmateriāli spārēm pēc projekta ir 6 metrīgie, bet Spāres ir stutētas no 4.8 metrīgajiem. Kā izrādās, 6 metrīgie nemaz netika sūtīti. Māja tev īpašnieki klāji ņirgājās skatoties acīs, sacīdami, ka kokmateriāli sūtīti pēc projekta un tur neesot minēti koki 6 metru gari.
Lieki piebilst, ka kokmateriāli kopumā ir sasūtīti vismaz divām mājām! Bet teica, ka pasūtīja nedaudz vairāk, jo Cena ļoti laba esot un atpirkšot atlikušo, jo kokmateriāli vienmēr ir vajadzīgi. Protams, ka tagad neko viņam par to naudu nevajag, smieklīgu samaksa piedāvā par atlikušajiem kokmateriālim.

2) Spāres sastutētas nepareizi, vienkārši ar skrūvēm saskrūvētas. Nāca jumta meistari likt jumtu, norādīja uz to, ka viss jumts staigā, ka šādā stāvoklī Spāres neviena būvvalde nepieņemšot un tās ir jālabo. Vērsos ar šo problēmu pie māja tev īpašnieka, solīja salabot, bet no solītā ne ziņas, ne miņas...

3) projektu darbinieki neizprot! Pēc projekta uz lielām brusām iet plēve, pēc kuras ārējais latojums 50mm latas vertikāli, uz kuriem horizontālās latas 25mm. "meistari" uz lielām brusām uzlika plēvi, un uzreiz pa virsu uznagloja horizontālās latas 25mm. Par šo savu meistarību paprasīja vairāk par 500€.

4) starpsienas izbūve! Rudenī pamatiem izbūvēja starpsienu no blokiem, laikapstākļi pasliktinājās, bija palikusi viena bloku Rinda. Par visu starpsienas izbūvi paprasa nedaudz virs 400€, bet par atlikušo vienu rindu pavasarī paprasīja virs 500€. Tas tikai par darbu! Materiālus gādāju pati!

5) pavasarī uzsākot darbus, teicu, ka man steigas nav, kad laikapstākļi un būs darbam veselīgi, tad lai nāk un dara. Acīmredzot, darbi nebija, pie pamatiem bija izrakta bedre, jo pamatus bija jānosiltina un protams, atkusnī, bedre pilna ar ūdeni... Tad viņi izlēma, ka viņiem jāsiltina un jāņemas ar pamatiem, sāka uz mana vārda īrēt ūdens sūkni, kas man bija papildus izdevumi, nevienam nevajadzīgie...

6) un galu beigās, viņu profesionālā pieeja, "profesionālā daudzu gadu pieredze" lika smieties par projektu, kuram ārsienu siltināšana pēc projekta itkā esot 35cm! Būšot riktīga siltumnīca, kā viņi smējās! Tas vispār labu labais! Ārējo latu, ko nav pielikuši virs brusas ārpusē 50mm, viņi ir pārbīdījuši uz iekšu, lai vatei galējais biezums nav 30cm, bet 35cm un paši par to smējās! Riktīgi meistari!

7) kad prasīju tāmi karkasa, spāru un latojuma darbiem, īpašnieks galvoja ka samaksa par darbu sastādīs ap 8-9 tūkstošiem. Tāmi lūdzos jau pirms darbu uzsākšanas, bet saņēmu tikai pēc nepareizi padarītiem darbiem. Gala beigās, par visu paviršo darbu samaksāju gandrīz 12 000€. Pārmaksu pa priekšu pamatot nemācēja, visu centās novelt uz darba vadītāju, jo tas esot tas, kas rēķinot padarītos darbus un piestāda rikiņu un viņš kā īpašnieks tur nejaucoties iekšā.
Otrreiz, kad gāju ar viņu par to visu runāt, tad jau atrunu bija izdomājis citu. Tad jau vainīga pārtapu es, jo pēc darbu padarīšanas es apstādināju visus darbus un strādnieciņi esot sēdējuši divas nedēļas kaut ko gaidījuši, un tā pārmaksātā nauda esot aizgāJusi viņiem algās par tām divām nedēļām. Lieki piebilst, ka pēc solītā un reālā, tad kad darbus apturēju, pārtraucu sadarbību ar to "pieredzes pilno firmiņu"! Un par to, ka viņi pēc tam sēdēja divas nedēļas bez darba, es viņiem samaksāju algu - tāda nu ir īpašnieka atruna!

8) prasīja ko darīt ar atgriezumiem, teicām, ka lai paliekot savāksim un nokurināsim. Atgriezumi gandrīz visi bija aizstiepti, droši vien strādnieciņiem ar savas mājas jākurina par svešu naudu. Un jā, 50mm latas arī vismaz 200 gabali ir aizstiepti.

Visas sarunas ar īpašniekiem ir ierakstītas.

Īsāk sakot, neiesaku! Bet, ja tomēr esat iesaistījušies, sekojiet katrai viņu darbībai un kārtīgi visu pārbaudiet! Pēc viņu "meiatarīgi padarītiem darbiem" daži darbi jāpabeidz pašiem, konstrukcija ir jāpārlato, Spāres jālabo un jāsamierinās ar vējā izmesto naudu...

I ilrgjefiho 10.08.2023

Jūs stāvējāt rindā pēc vakcīnas, kad atvērās tā saucamie "vakcinācijas centri"?
Vienkārši tas man liekas līdzvērtīgi, ļaut svešiem cilvēkiem, ar nepārbaudītu reputāciju, būvēt māju bez līguma un tāmes, šajā melu valstelē

A Artis Zviedrans 10.10.2023

Sveiki! Kā sauc personu (firmas īpašnieku), ar kuru runājāt?

M Marian4iks 10.10.2023

Sveiks! Runāju es ar Mareku Līni (īpašnieks) un dēlu Niku.

M Marian4iks 10.10.2023

Jumta konstrukcijas vel joprojām neviens nav ieradies salabot. Jumtam plēve arī nav kārtīgi uzlikta, nav salīmēta. Aiz viņiem viss ir jāpartaisa. Cilvēki, uzmanaties, par darbu pārmaksāts un vel par pārlabošanu ik uz soļa jāmaksā! Naglas karkasā sadzītas gar dēļiem, latas ārējās, puse pienaglota, puse aizšauta garām! Ik uz soļa kārtējā vilšanās... Vienkārši šausmas!

S SIA Māja Tev 15.02.2024

Sveiki, Marianna!

Paldies par Jūsu ieguldīto laiku un pacietību, aprakstot savu viedokli, kas balstīts nepatiesos faktos un klaji sagrozot informāciju! Pirms mēs uzsākam šo risināt tiesiskā ceļā, uzskatām, ka mums ir tieši tādas pat tiesības paust savu viedokli publiski, aizstāvot gan ilgus gadus veidoto uzņēmuma reputāciju, gan arī mūsu uzņēmuma darbinieku profesionalitāti. Būvniecības nozarē esam jau teju 20 gadus un ar absolūtu pārliecību varam teikt, ka esam šajā jomā gan profesionāli, gan zinoši un gadu gaitā pilnveidojušies, lai spētu sniegt labāko pieredzi klientam ceļā uz savu māju.

Mājas būvniecības plānošanas process sākas jau no pirmās sarunas ar klientu, tostarp arī jums, kad kopīgi izrunājam klienta vēlmes, iespējas un plānus. Tieši klienta vēlmes un iespējas ir galvenie stūrakmeņi mūsu tālākai sadarbībai, kad sākam plānošanu, salāgojot to ar faktiskajām būvniecības izmaksām.

Marianna, Jūs ļoti labi zināt savas izvēles, ko veicāt, savas darbības, maksāšanas paradumus un arī atbildību par to, tādēļ ir nesaprotama jūsu motivācija apzināti sagrozīt faktus, veidojot šādu atsauksmi publiski. Tiesības ir cieši saistītas arī ar pienākumiem un atbildību. Mūsu uzņēmums nekad neizvairītos no atbildības un uzskatām, ka šāda pieeja attiecināma uz ikvienu, tostarp klientu, ja tiek pausta klaji nepatiesa un apmelojoša informācija, kas negatīvi ietekmē uzņēmuma tēlu, apkauno uzņēmuma darbiniekus un rada materiālus zaudējumus ilgtermiņā.

Cieņā,
uzņēmuma kolektīvs

M Mīludabu... 01.05.2024

Maksāšanas paradumi!? Man tie ir pieļaujami, bet jums, būvniecības firmai tādi paradumi nav pieļaujami ar likumu!

Nevienu faktu neesmu apzināti sagrozījusi. Visu ko rakstu, ir patiesībā. Zinu atbildību par apmelošanu, bet tas nav mans gadījums! Es tikai par patiesību! Klaji grozat faktus tikai un vienīgi jūs!

Es samaksāju bargu naudu, lai pārtaisa jūsu neizdarības! Jūsu paviršības. Profisionāļi jūs neesat. Jūs tikai sevi ceļat debesīs, lai klienti būtu. Pieredzi neesmu redzējusi nevienā no jūsu darba procesiem! Viss! Pilnīgi viss ačgārni! Vate siltināšanai, uz jūsu uzbūvētā karkasa, varējā aiziet 1/3 daļa mazāk. Bet jums tas vienalga, klients maksā, mēs griežam un liekam (bet klients ir pārliecināts, ka savādāk nevar) bet var savādāk! Arī karkasu var uzbūvēt tā, lai vates atgriezumi ir minimāli. Ko mans arhitekts bija ieplānojis, bet jums tak savi "meistari".

Es godīgi saku, man ir daudz fakti! Bet jūs tikai cenšaties saglabāt savu "reputāciju"!