SIA Geneša - Tulkojums

Ceru, mana pieredze kādam palīdzēs ietaupīt līdzekļus, nervus, bet pats galvenais-laiku.

Griezos pie SIA Geneša ar lūgumu iztulkot pāris dokumentus no latviešu uz angļu valodu. Saņemot tos atpakaļ mājās konstatēju, ka saturiski tulkojumā pieļauta rupja kļūda, tādēļ nesu atpakaļ, lai labo. Kad vēlāk zvanīju, lai noskaidrotu, laiku dokumentu izņemšanai, sekretāre (atsaucīga meitene,tomēr strādā pie `kreisajiem` cilvēkiem) man sāka stāstīt ("turpmākai zināšanai"- it kā es kādreiz vēl varētu vēlēties šajā uzņēmumā kādu tulkojumu),ka vispār jau priekšniece teikusi, ka par atkārtotu tulkojuma apstiprinājumu šā vai tā ir jāmaksā,tādi esot noteikumi. Tomēr meitene izkārtošot,ka nebūs nekas jāmaksā, lai tik nākot,kad priekšnieces nav uz vietas. Patērētāju tiesību aizsardzības birojā, protams, apstiprināja, ka par nekvalitatīvi paveikta pasūtījuma izlabošanu man nav jāmaksā (zvanīju viņiem,lai pārliecinātos par kādiem man nezināmiem `zemūdens akmeņiem`).Visbeidzot, protams dabūju izlaboto tulkojumu no sekretāres un neko nemaksāju. To `priekšnieci` gan gribējās satikt, jo kliegt uz sekretāri nebūtu vērts :D

Pirms tam gan nācās šajā birojā piestaigāt vēl pāris reizes- kad pirmoreiz viņi man iedeva tulkojumu bez jebkāda oficiāla apliecinājuma (nu varbūt to man pašai vajadzēja iedomāties prasīt sākumā) un otrreiz, kad izņēmu apštempelētos dokumentus un par to paprasīja atsevišķu samaksu (telefonsarunā minētā summa par oficiālu apliecinājumu, realitātē bija 2x lielāka, jo birojā man paziņoja,ka tā ir cena par 1 dokumentu, bet man bija 2gb.) Kad sāku protestēt man iedeva mistisku `atlaidi`.

Tāda,lūk, mana pirmā pieredze ar tulkojumiem. Piemēram, Skrivanek to pašu dokumentu tulkojumu sākotnēji piedāvāja veikt par šķietami lielāku samaksu, tomēr rezultātā šajā kaktu kantorī samaksāju vairāk, par iztērēto laiku un nerviem nerunājot. Par tulkojuma kvalitāti neņemos spriest, bet pirmoreiz gan redzu anglicizētus personu uzvārdus :D

; ;jgi;ygv v 12.04.2012

Jā, kantorīts izskatās paputējis, taču arī sūdzētājai jāuzņemas daļa vainas. Vairāk vai mazāk pašam jāzina, kāds tulkojums vajadzīgs — notariāli apstiprināts, biroja/tulkotāja apstiprināts vai vienkāršs tulkojums.
To sauc par komunikācijas trūkumu: kantoris neprot piedāvāt, bet klients īsti nezina, ko viņam vajag.

Starp citu, papētiet, parasti samaksa tiek ņemta par katra dokumenta notariālu apstiprinājumu, nevis visu kopā.

P.S. Kā izskatās anglicizēti uzvārdi? Bez garumzīmēm un mīkst. zīmēm?

P ParTaisnību 13.04.2012

Ar `iespraustiem` Y vai SH.

Galvenā cemme jau ir par nepareizu tulkojumu un `priekšnieces` uzskatu, ka par tā labošanu ir jāmaksā. Par tādu attieksmi arī brīdinu citus.

; ;jgi;ygv v 13.04.2012

:} Ushakov Youri :)

Piekrītu, par nepareizu tulkojumu un elementāras cieņas pret klientiem trūkumu ir jāsoda šeftmaņi — jāiet pie cita biroja vai jāmeklē tulkotājs "pa taisno", lai nevajadzēt maksāt starpniekiem.

V Verbena Venturis 18.04.2012

mani arī interesē, ko nozīmē ANGLICIZĒTIE uzvārdi. un vēl būtu interesanti precizāk uzzināt par to saturisko kļūdu- jo, ja valodu īpaši smalki nepārzini, tad var nerasties aizdomas, ka it kā pazīstami vārdi veido kādu nepareizu saturu. interesanti un lietderīgi gan tulkiem gan klientiem- ja varat to teikumu, lūdzu, iedrukājiet (bez uzvārdiem/datiem).

I Iedzīvotājsxx 18.04.2012

Paarpraatumi un tehniskie grēki gadaas visur. Vispaar jau autoram būtu viss japrecizee ieprieksh situaacija ir notikusi-cik un par cik :) kliegt un sist jau peec tam kad darbs padariits nav smuki. Autoram visu labu un gaišu saulainās pavasara dienās :)

D Dr. Zhivago 01.05.2012

Nu nez, gāju tur kādas 3-4x reizes un visdrīzāk iešu vēl jo radās nepieciešamība pēc tulkojumiem. Rezultāts salīdzinoši ātrs un labs, runājot par cenām neskaidrību nav jo viss tiek pie reizes noskaidrots un paskaidrots.