Sia Funadi (Buduart) - skopas dāmas

Sveiki. Ir gadījies pastrādāt Ziemassvētku tirdziņā, pārdot Buduart un Funadi aksesuārus. Vispār tas ir SIA FUNADI, 40103632796, Alekša iela 8-6, Rīga, LV-1005, Lai gan atrodas viņi Rīgā, Brīvības ielā 37, 4.stāvā, kur ir gan patstāvīgs veikals gan darbnīca. Anna un Liene Mūrnieces, ja nekļūdos. Sākumā viss bija ļoti skaisti, piesolīja stundas likmi minimālo (1.933 euro) plus procentus. – Cik būs procenti? – To mēs vel neesam nolēmušas. Galvenais, ka procenti sāksies tikai pēc tam, kad būs ietirgots tajā dienā uz 200 eiro, tātad procentus skaitam tikai no 200 uz augšu. Vēlāk atkārtoti pārjautāju par procentiem un skaidru atbildi tā arī nesaņēmu. Tad satiku draudzeni, kas pie viņām ir iepriekš strādājusi un viņa man pastāstīja, procentus no tām kundzēm joprojām nav saņēmusi, lai arī viss bija kārtībā. Sāku jau saprast, ka kundzes nevēlās maksāt saviem darbiniekiem, kad mums pateica, ka saņemsiet 1.80 par stundu. Loģiski, ka bez līgumiem. Un, ka diemžēl neviens cits nevēlas strādāt, līdz ar to jūs būsiet tikai divatā, lai gan bija paredzēts, ka būsim četri, jo viņiem T/C Domina tirdziņā divi stendi un tad uz katru stendu pa 2 cilvēkiem, lai var mainīties. Beigās sanāk, Tu esi viens cilvēks uz diviem stendiem, Tev jāpaspēj visiem visu piedāvāt, palīdzēt pielaikot un vel skatīties, lai neviens neko nenozog. Bet nu pirmajā nedēļā it kā ne tik traki daudz cilvēku..., tad es vēlāk jautāju, vai viņi uz pašu Ziemassvētku laiku ņems vel tos 2 cilvēkus? Teica, ka nē, nāks pašas palīgā. Tad uzreiz sākās problēmas ar grāmatvedību. Mums iedeva lapu ar mantu sarakstu, lai visu pārskaitām, inventarizācija, tikai otrajā dienā. Tajā sarakstā puse preču bija nepareizā skaitā norādītas (kaut kas bija vairāk kaut kas mazāk), visu godīgi izlabojām, lai gan varējām izdalīt visiem. Nekāda preču pieņemšana-nodošana nav bijusi un kā mums veikt grāmatvedību arī nebija teikts, un mēs pašas, jaunas meitenes, arī pārāk uzticamies cilvēkiem, līdz ar to mūsu stulbumu varēja labi izmantot. Trešajā rītā kladītē ieraksts, ka kasē iztrūkst 5 eiro. Un mēs neko pierādīt nevaram, ne mums ierakstīts cik kasē bija atstāts, ne viņas ir ierakstījušas cik ir izņēmušas, redzēt arī neredzējām, jo nāca tur bez mūsu klātbūtnes. Nākamajā dienā taisīja lielo inventarizāciju, saskaitīja, ka bez tam trūkst preces uz 100 eiro, tad es to viņu lapu pārskatīju, man sanāca 80 eiro.. Bet nākamajā dienā skaitīja vēlreiz un sanāca 130 eiro. Pēc tam tajā sarakstā iedziļināties vēlreiz nesanāca, jo to viņas aizveda prom, bet vietā atveda citu.. Savādāk es būtu pārbaudījusi visu vēlreiz pati. 130...Ap 5 lielām rokas sprādzēm pazudušas, tas būtu pārāk labi pamanāms, ja to darītu kāds no klientiem, jo uz galda tās nav daudz, ja pazustu maziņās tad jā, jo tās arī bija izvietotas vistuvāk malai. Pēc ilgas galvas laušanas atlika domāt uz pašu priekšniecību, jo otra meitene arī ir ieinteresēta labi strādāt un nopelnīt naudiņu svētkiem, bet ko tās dāmas tur dara bez mūsu klātbūtnes mēs nezinām. Par cik no galda nekas nepazuda, tad tas varēja pazust no kastēm. Bet principā tā būtu viņu pašu problēma, jo mums jau nav nekādas materiālās atbildības un nekādu dokumentu parakstītu un ar mūsu pases kopijām(kuras tika uztaisītas bez mūsu piekrišanas) var noslaucīt pakaļu. Vārdu sakot, par cik šogad man ir primāri sapelnīt konkrētu naudas summu un esmu darbam gatava ziedot daudz sava laika, atradu vietu, kur man vismaz visu solīto arī samaksās. Trīs dienas iepriekš Buduart kundzēm pateicu, ka atradu darbu, lai meklē kādu citu, kas strādās. It kā gana laicīgi un pieklājīgi.. Tad pēdējā dienā, darba laika beigās atnāk mana alga aploksnē un rāda man aprēķinu, ir atrēķināti ap 10 eiro (kopā 21 sadalīts uz 2) par 5eiro kasē un divām aprocēm, gribējās jau jautāt kāpēc tikai par divām? Kautkā mistiski ierēķināsim 2? A pārējās ne.. Nu labi, man bija pārāk labs garastāvoklis lai kasītos un bija jau jāskrien, jo šoferis gaidīja. Bet prikola pēc ātri nolēmu pajautāt par procentiem, jo tur vel būtu plus daži eiro, uz ko saņēmu skaidru un gaišu – Kādi procenti? Tu mūs te tagad uzmet un vel procentus jautā? Ah jā.. es viņus uzmetu, viņi vel nezin kā tas ir kad uzmet. Man bija miljons iespēju viņus uzmest un aiziet prom ar visu kasi neko nepasakot. Es teiktu, ka viņiem paveicās ar mani.Tā jau nesanāca pārāk daudz man neizmaksāt, bet tik un tā bēdīgi, ka ir tādi augstprātīgi cilvēki. Un prom es biju, ar visa laba vēlējumiem.Arī slikta pieredze ir pieredze, labi vien, ka projām tiku, nebūtu smuki kašķēties par naudu vecgada vakarā.

B