SEB Banka - SEB

Labdien!
Vēlos ar jums padalīties savā pieredzē par Seb bankas pakalpojumu – naudas izņemšana no bankomāta, lai brīdinātu Latvijas iedzīvotājus par iespējamām problēmām un cilvēku bezspēcību savas taisnības pierādīšanā.
Esmu it speciālists ar 20 gadu pieredzi un daudzbērnu ģimenes tēvs. Seb zelta klients vairāk kā 10 gadu garumā.
Lai norēķinātos par ģimenes auto motora remontu (vēla piektdienas pēcpusdiena, zvans, ka auto salabots nāca negaidīti, pārskaitīt naudu nebija iespējas, ģimenei auto bija nepieciešams brīvdienām) , 2018. Gada 9. Februārī 17.30, brīvības gatvē 310, rīgā, pie veikala “maxima” seb bankas automātā vēlējos izņemt 380 eur. Ievadīju karti un pin kodu, kā arī vēlamo naudas summu 380 eur. Nauda tika izsniegta daudzu banknošu veidā, to rūpīgi uz pusēm pārlocīju, ievietoju maciņā un to savukārt jakas kabatā drošā vietā. Uzreiz aizbraucu no “punkta a uz b” – uz autoservisu. Nokļuvu servisā, kādu brīdi aprunājos ar meistaru, kurš laboja auto – par sava auto motora problēmām un vēlējos pie kases norēķināties par padarīto darbu. Atgriezeniskā secībā izņemot no maciņa naudu, sāku to pārskaitīt un sākumā samulsu…. Nesapratu, kaut kas man samisējās? Sāku naudas zīmes izkārtot izklājot pie kases uz galda – 5 naudas zīmes pa 20 eur un 12 naudas zīmes – pa 10 eur. Kopā 220 eur. Biju šokā. Nezināju ko darīt. Kasiere nepacietīgi lūkojās uz mani. Man kļuva kauns un neērti – tā kā tāds nabags vai krāpnieks. Pārskaitīju vēl vienu reizi – nē augstākā izglītība tomēr kaut ko dod … kļūdījies neesmu. Iztrūkst 160 eur.
Pēc sarakstes ar banku divu nedēļu garumā – īsumā, seb pusē viss esot korekti, visa nauda izsniegta pareizi. Pieprasīju informāciju – kādās naudas vienībās. Atbilde bija 5 naudas zīmes pa 20 eur un 8 pa 10 eur, kā arī un 4 pa 50 eur! Pilnīgs murgs. Kādā stāvoklī jābūt, lai neatšķirtu 10 eur naudas zīmes no 50 eur naudas zīmēm!
Nobeigumā – stāsta morāle un aicinājums, pēc manis aprakstītā gadījuma, Latvijas iedzīvotājiem neuzticēties Seb bankomātiem un ņemt ārā naudas summu, domājot, ka to var arī nesaņemt, lielākas naudas summas ņemot ārā vairākās daļās. Pretējā gadījumā jums var būt krietni sabojāta diena. Manā gadījumā – es ar šo naudas zaudējumu varu sadzīvot, taču man būtu ļoti žēl tos darba rūķus, vai maznodrošinātos, kuri sūri grūti strādājot, ar visām mūsu valsts problēmām, tiktu piesmieti no bankas puses - uzņēmuma, kuram būtu 100% jāuzticas. Nezinu, cik ilgam laikam jāpaiet, lai es šo gadījumu aizmirstu... Vairs bankomātiem un šim bankas servisam neuzticos.
Māris

Komentāri (12)

C critical thinker 12.03.2018

nemuldi, stāstiņi par nepareizām summām 'darbojās' 1990. gados

J Jānis 12.03.2018

Ja banka būtu vairāk izsniegusi tad gan ātri nokārtotu, kā atgūt savu naudu.

Sigita Bronze 12.03.2018

Meli. Pārāk precīzi viss pateikts. Vīrieši nerunā precīzi par naudu, bet iet vai nu "beastmodā" vai vnk ierauj asti starp kājām un klusē stūrītī.

O Oskars1241 14.03.2018

Vai ĻOTI īpašas dienas uz horizonta?

Sigita Bronze 15.03.2018

Heh, aizskāru 7 vīriešu jūtas :D

Dainis 12.03.2018

Ar kādu domu šajā rakstā domāta piebilde, ka esat daudzbērnu ģimenes tēvs un IT speciālists, jūs tādejādi mēģinājāt uzsvērt, ka no vienas puses esat gudrs no otras nē?

Dr DooM 12.03.2018

I-bankā ko tev rāda ?

Bomboklak 12.03.2018

Izklausās ļoti labi izdomāts stāsts.

Pēc manas pieredzes katrā bankomātā ir iespējams redzēt atlikumu/iztrūkumu vai citas problēmas, uzreiz sazinoties ar banku. Tā kā, ja Jums bankomāts tiešām nebūtu izsniedzis pilnu summu, bankomātā rastos atlikums.

Pats personīgi esmu ar to saskāries, vienreiz ieskaitot naudu bankomāts naudu norija un viss, nauda kontā neparādījās. Zvans uz banku, problēmas izklāsts un pie nākamās bankomāta revīzijas parādījās "norītā summa".

Diemžēl, cilvēks iespējams ir pats kaut ko ļoti sajaucis.

A AlEl 12.03.2018

Pie katras bankomāta inkasācijas tiek pārbaudītas abas pozīcijas - gan to, kas uzrādās sistēmā, gan tas kas atrodas faktiski iekšā bankomātā. Vai nu izdomāti meli vai pats esat to pazudušo naudu kaut kur izsējis.

Pacco_al 12.03.2018

Šī ziņa bija arī "Delfos". No ok turpini "tēvs" piebļaut mēdiju telpu un ceri, ka banka šāda spiediena rezultātā tev atdos naudu. Zini par 160. EURo es katru dienu varētu sacerēt "raudulīgus stāstus" kāds es labs, lojāls, krietns un godīgs, bet te nelietis bankomāts un pēc tam ļaunā banka nolaupīja pēdējo naudiņu, kura bija domāta teksim "vecāsmātes bērēm".
Nezinu, kāpēc bankas neuzņem īsfilmas, kurās nestāsta, kā darbojas bankomāti. Kādas tur ir naudas kasetes, kādos nominālos, kādi ir naudas izsniegšanas algoritmi pieprasot vienu vai otru summu. Nezinu, kāpēc nestāsta par inkasācijām, jo naudu bankomātā neieber ar spaini, nezināmā daudzumā. Nezinu kādēļ neskaidro klientiem, ka pēc tam kad bankomātu inkasē tikai veikta naudas pārskaitīšana. Nezinu kādēļ nestāsta, ka ir bankomāta elektroniskais žurnāls, kurā viss tiek smalki fiksēts. Nezinu kāpēc nestāsta par sensoriem, kuri darbojas pašā bankomātā, par sistēmu, kura neveiksmīgu darījumu rezultātā naudu atgriež atpakaļ.
Kaut kā viss tas slepeni notiek. Varētu arī pastāstīt par izplatītākajiem krāpšanas mēģinājumiem. Lai visi zina, kāds fokusus mūsu cilvēki dara. Piemēra daļēja naudas izņemšanu utt.
Nezinu var būt banka "labā stilā" nevienu negrib skaļi saukt par blēdi, krāpnieku utt. jo nauda mīl klusumu, bet laikam šādos gadījumos, kad bankas reputācija tiek aizskarta publiskā telpā ir jāpublisko video, elektronisko žurnālu dati un inkasācijas rezultāti. Kaut vai tāpēc, lai nākotnē izslēgtu šādu precedentus. Ne vis pēc tam lasītu murgainus stāstus precē, kuros stāsta kāda nauda kur tika salocīta un ielikta.
Nevar taču atdot naudu, kuras nav bankomātā un stāsti par to, ka var būt nākamais klients to paņēma arī ir 90 tajiem gadiem. Mūsdienu bankomāti ir dārgi un kvalitatīvi.

J jazzy_01 13.03.2018

SEB'am ir vieni no LV pirmajiem Zviedru ,tā teikt,''sarūpētie'' bankomāti.Nav tās kastes ne jaunas ,ne modernas.Viena maksāja ~200 000 LVL

V VTTsgsh 13.03.2018

Ja nav smadzenes parbaudit summu uz vietas, ko te rakstit sudzības. Vajag atvert portāla jaunu uzņemumu, nosaukt "Manas smadzenes" un sudzeties!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes