www.sudzibas.lv Santehnika24.lv Kļūdains rēķins, slikta attieksme

Santehnika24.lv - Kļūdains rēķins, slikta attieksme

Pasūtījām preci, atnāk rēķins kur pieļautas aritmētiskās kļūdas. Zvanu pārstāvim, norādu uz kļūdām un prasu izlabot, jo tādu dokumentu mūsu grāmatvede nepieņems. Uz ko seko atbilde - "mums ar mūsu klientiem nekad nebija problēmu, to rēķinu sagatavoja sistēma un es jums nosūtīju to ko man dators aprēķināja. Ja kaut kas nepatīk - meklējiet citur"

A Aldis Linga 25.11.2017

Muļkīgāka sūdzība nav redzēta.. pilnīgi kukū.

S Santehnika24.lv 13.01.2023

Kur ir kļūda? Latvijas oficiālā valūta ir eiro. Mazākā naudas vienība ir cents, kas ir 1/100 no eiro. 1 cents = 0,01 eiro, tātad 2 cipari aiz komata, kā norādīts rēķinā. Taču, ja preces vienības cena, ko veido automātiski ar programmatūru un rezultātā iegūst, piemēram, skaitli ar 5 cipariem aiz komata, proti, 7,02475 Eiro, tad uzrādot 2us ciparus aiz komata un ievērojot matemātiski pareizu skaitļu noapaļošanu vienības cena rādīsies 7,02 Eiro un būs maksājamā summa par 1 vienību, taču summa par preču skaitu x2 būs 7,02475x2 = 14,0495 Eur un atkal uzrādot 2us ciparus aiz komata un ievērojot matemātiski pareizu skaitļu noapaļošanu summa par šīm 2ām vienībām rādīsies 14,05 Eur un būs patiesā maksājamā summa. Pilnīgi pareizs rēķins un normāliem grāmatvežiem, kas ar matemātiku ir uz "TU", noteikti nerastos jautājumi, jo viņi ikdienā sastopas ar "n" cipariem aiz komata, kad jāuzrāda tikai 2 cipari aiz komata. Pilnīgi nepamatota sūdzība. Summa bez PVN pareiza, PVN summa pareiza, kopsumma pareiza. Žēl, ka šādas nepamatotas sūdzības tiek pieņemtas un, ka tādiem cilvēkiem, kam pašiem kaut kas nav kārtībā, ļauj bojāt godprātīgu uzņēmumu reputāciju.