Sadales tīkls - Krāpšana

Kāpēc man ir jāmaksā par ST sistēmas uzturēšanu un atjaunošanu? Kam pieder stabi, vadi un transformātori? Tas viss ir mans vai jūsu? Cik es sapratu elektro tarifs veidojas šādi: TC (elektorības tirgus cena) + maksa par pārvades un sadales pakalpojumiem (ko visiem klientiem nosaka AS "Sadales tīkls") + OIK maksa par obligātā iepirkuma un jaudas komponentēm. Tātad jautājums kompetentam darbiniekam - Kāpēc man ir jāmaksā par sistēmas bojājumu atjaunošanas darbiem kas Latgalē notiek diezgan bieži ja tas jau ir iekļauts manā tarifā?

Atbilde no Sadales tīkls Support Pārstāvja atbilde 28.02.2018

Labdien!

Saņēmām Jūsu lūgumu sniegt skaidrojumu par AS “Sadales tīkls” tarifiem.
Maksu par elektroenerģiju veido 3 daļas: maksa par sadales sistēmas pakalpojumiem – elektroenerģijas pieslēguma nodrošināšana; elektroenerģijas cena – ietver sevī ražošanas un tirdzniecības izmaksas (atkarīgas no izvēlētā elektroenerģijas tirgotāja piedāvājuma) un obligātā iepirkuma komponentes (OIK) – valsts noteikts atbalsta mehānisms elektroenerģijas ražotājiem, kas paredz tā finansēšanu no elektroenerģijas galalietotāju maksājumiem.
Informējam, ka AS “Sadales tīkls” sadales sistēmas pakalpojumu diferencētie tarifi ir spēkā no 2016. gada 1. augusta un nav mainīti.
2018.gada 1.janvāri stājās spēkā izmaiņas OIK maksājumos, kas saistītas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2017.gada 23.novembrī apstiprināto OIK komponentes aprēķina kārtību, kura paredz, ka maksa par OIK tiek diferencēta – tās apjoms atkarīgs ne tikai no faktiskā patēriņa, bet arī no pieslēguma jaudas (fāžu skaita un ampēriem).
OIK administrēšanu veic AS "Enerģijas publiskais tirgotājs". Tirgotāja mājas lapā www.eptirgotajs.lv pieejama informācija par OIK reformu, kā arī OIK kalkulators, ar kura palīdzību var salīdzināt līdzšinējo maksu par OIK ar maksu pēc OIK diferencēšanas no š.g. 1.janvāra. (sk. www.eptirgotajs.lv/oik-kalkulators).
Savukārt, lai optimizētu kopējās izmaksas par sistēmas pakalpojumiem un OIK, iesakām pārskatīt elektroenerģijas pieslēgumam nepieciešamo jaudu. Lai aprēķinātu nepieciešamo jaudu, aicinām izmantot mājas lapā www.sadalestikls.lv izvietoto Slodzes aprēķināšanas kalkulatoru* un gadījumā, ja izlemsiet to samazināt, pirms tam iesakām pārliecināties, ka pēc slodzes izmaiņām tā būs pietiekama, lai darbinātu objektā visas nepieciešamās elektroierīces. Neskaidrību gadījumā aicinām konsultēties mūsu klientu servisā, zvanot pa bezmaksas tālruni 8403.

*www.sadalestikls.lv/klientiem/pieslegumi/jauns-pieslegums-un-slodzes-izmainas/slodzes-aprekins

B

Likumsargs 17.02.2018

Sadales tīkls ir starpnieks starp Latvenergo un klientu! Šo veidojumu izveidoja politiķi lai radītu sev vēl vienu barotavu un iekārtotu naudīgās vietās savus paziņas, radus un draugus! Un viss tas tiek pasniegts kā ES regulas izpildīšana!
Mūsu politiķi ir ļoti naski pildīt visas ES regulas nedomājot par sekām! Ziniet kāpēc tā? Tāpēc, ka pie varas ir tie paši Komunistiskās partijas biedri. PSRS laikos tieši tāpat bija - atnāca rīkojums no Maskavas un mūsu politiķi pildīja to nedomājot par sekām! Tagad ir tieši tas pats, tikai rīkojumi nāk no Briseles, bet izpildītāji ir tie paši. Kamēr mēs vēlēsim bijušos PSKP funkcionārus (Straujuma, Brigmanis, Urbanovičs, Cilēvičs,Dolgopolovs, Šadurskis, Kampars un citi) šajā valstī nekas nemainīsies!