www.sudzibas.lv Sadales tīkls The Godfather IV

AS „Sadales tīkls” - The Godfather IV

Labvakar!
Radās nepeiciešamība palielināt jaudu dzīvoklī, izveidojot 1- fāzu sistēmas vietā 3 - fāzu. Viss gāja lēni, bet labi, līdz kamēr man tika atsūtīts "Pieslēguma līgums" no AS, tāds kvadrātā diskriminējošs.
Summa, jāsaka, astronomiska. 3-4 gadus atpakaļ tas pats tika darīts 5 līdz 20x lētāk! Lietišķas sarakstes rezultātā lūdzu "precizēt" , "skaidrot' utt. dažādus jautājumus. Mani kā šo pakalpojumu pircēju, protams, interesēja, kadēļ no manis prasa 100 procentīgu priekšapmaksu (tostarp līgumā iekļaujot veselu strēmeli ar sankcijām, ja tiek maksāts pa daļām), kā arī no kurienes radies tik milzīgs cipars. Par summu man atbildēja, ka sastāv no tādām un tādām izmaksām. Dievs ar tām resora izmaksām, kuras ir ne priekš vidējiem prātiem un sastāda apmēram summas pusi. Otru pusi, redz, sastāda kāda būvkomersantu atlasē (ko veic viņi) gūts piedāvājums (tātad, paši darbi). Jā, mani steidzina ar visādām 15 un 30 kalendārajām dienām, pēc kurām sūta kur patālāk, bet līgumā darbu izpildes termiņš - 150 dienas! Uz jautājumu kapēc tā un vai nevar tajā līgumā mainīt to termiņu uz mazāku, atbildi nesaņēmu. Paši gan ar atbildēm nesteidzas, 3 - 4 nedēļas ... Tika teikts, ka tas ir viņu tipveida līgums un tajā izmaiņas nav paredzētas. Tik telefona sarunā kāda Sadales tīklu meitene man skaidroja, ka "viņi tā rakstot" , ka reāli tas notiekot ātrāk ... Kā jau teicu, vislielāko interesi izraisa "būvkomersantu atlases" dokumentācija, kura , viņuprāt (suns zin, ko ēdis! ) man nepienākas un sameklēts pat kaut kads "Komerclikuma" pants attaisnojumam. Tagad pāris citāti:
Cit. Ja vēlaties darbu veikšanai piedāvāt sevis izvēlētu būvkomersantu, informāciju par tiem varat iegūt būvkomersantu reģistrā: http://buvkomersanti.bema.gov.lv/
Vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka izvēlētajam būvkomersantam ir jābūt piešķirtām tiesībām veikt darbus AS "Sadales tīkls" XXXXXXXXXXXXX reģiona teritorijā.
Lai uzsāktu atkārtotu būvkomersantu atlasi, aicinām iesniegt rakstisku iesniegumu, kurā lūdzam norādīt arī pamatojumu, kāpēc atsakāties no sistēmas operatora izvēlētā saimnieciski izdevīgākā būvkomersanta piedāvājuma. Iesniegumu lūdzam iesniegt tuvākajā klientu apkalpošanas centrā vai atsūtīt pa pastu uz adresi: XXXXXXXXXXXXXX
Papildus vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka, uzsākot jauno būvkomersantu atlasi, iepriekšējā atlasē izvēlētā būvkomersanta XXX "XXXX" piedāvājums vairs nebūs spēkā. Cit. beigas.
Te atkal tieku baidīts ar papildus izmaksām:
Cit. Tāpat vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka atkārtota būvkomersantu atlases organizēšana sistēmas operatoram rada papildus un neparedzētus izdevumus. Cit. beigas.
Te pats interesantākais:
Cit. Saskaņā ar likuma "Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likums" (stājās spēkā ar 2010.gada 4.septembri) 17.panta un likuma "Komerclikums" (stājās spēkā ar 2002.gada 1.janvāri) 19.panta nosacījumiem, izvēlētā būvkomersanta XXX "XXXXXXXXX" piedāvājums slodzes palielināšanas realizācijai dzīvoklim XXXXXXXXXX ielā XX-XX, XXXXXXX un tāme ir komercnoslēpums, tādēļ tā izplatīšana ir ierobežota. Līdz ar to, nevaram to pievienot atbildes vēstulei vai izsniegt Jums personīgi. Cit. beigas.
Lietotājs šajā gadījumā maksā 60 %, Piegādātājs - 40%. Bet .... manu šo 60% 100% priekšapmaksa tiek skaidrota šādi (redziet, materiāli jāsapērkas, darbs jau neko... ).
Cit. Attiecībā par Pieslēguma līgumā iekļauto nosacījumu par pieslēguma samaksu pirms būvdarbu uzsākšanas paskaidrojam, ka pieslēguma maksa pirms būvdarbu uzsākšanas tiek pieprasīta tādēļ, lai pirms darbu uzsākšanas iegādātos nepieciešamos materiālus. Cit. beigas.
Visbeidzot, viņi piekrīt "saskaldīt" maksu par pieslēgumu, bet nepiekrīt variantam " 50 % priekšapmaksa - izdarīts darbs - pieņemts, parakstīts pieņemšanas - nodošanas akts - samaksāju pārējos 50 % " . Galīga bezjēga un diktāts: sapiķo 50 % , pēc beznosacīta laika - vēl 50, bet ... tikai tad tiks veikti darbi (saņemot 100 % samaksu) .

Cit. Gadījumā, ja Jums nav iespējas noteikto pieslēguma maksu samaksāt uzreiz, informējam par iespēju to sadalīt divās daļās. Lai to veiktu, ir jāiesniedz iesniegums, kurā jānorāda Jums vēlamais maksāšanas grafiks. Pēc iesnieguma saņemšanas un maksāšanas grafika akceptēšanas no sistēmas operatora puses, tiks sastādīts jauns pieslēguma līgums. Taču šajā gadījumā skaitītājs tiks uzstādīts un spriegums dzīvoklim pieslēgts tikai pēc visas pieslēguma maksas samaksas.

Vārdu sakot, būtu pateicīgs par kādām idejām.
Konceptuāli man to elektrību vajag, bet es neesmo noskaņots pirkt kaķi maisā. Kaut arī esmu speciālists, nozarē ļooooooti ilgi nestrādāju, no tās kripatas dokumentācijas, kas ir manās rokās, nav īsti skaidrs apjoms. Ja ir tā, kā es esmu iedomājies, tad ... tāmē noteikti ierēķināti limuzīni un orķestris objekta nodošanai, a ja savādāk - tad viss ir kārtībā un zaļā gaisma, ar prieku samaksāšu. Bet ... es nesaprotu, kāda mārrutka pēc man kā maksātājam tā tāme nepienākas un vai klātesošie nevar pateikt priekšā kādu normatīvo aktu, uz kuru atsaukties, lai iepazītos. A varbūt Sadales tīklu ierēdnis to pantu vienkārši nekorekti interpretē? Labi, "nevaram izsniegt" , a apskatīt? Un vispār .. kā , divos vārdos, panākt vairāk kontroles no Lietotāja puses?
Paldies!

U

M mihalich 21.06.2013

Tā nav jaudas palielināšana. Tas otrādi atslogo ST 1 fāzi, pārejot uz 3. Ja visu darīt pareizi, var bezmaksas to izdarīt, pieradot, ka tas viņu tīklu atslogo.

S smīkņa 21.06.2013

Ja nav noslēpums, priekš kam dzīvoklī vajag 3 fāzes?

M mihalich 24.06.2013

Ar 3 fāzēm es varu sadalīt dzīvoklī visu. Piemēram ja pazudi 1 fāze ST, tad citā grupā man paliks priegums.

U u6astik 25.06.2013

Jauna pieslēgums izveide, izveidojot 3f sistēmu, ir saudzīgākais variants stravu ziņā. Elektrību jau nevar paņemt, cik grib, no apakšstacijas līdz mājai, dzīvoklim ir vairākas aizsardzības kaskādes, katra paredzēta tādām un tādām strāvam. Ja pasūti šādu peislēgumu ar uzdevumu pacelt uzstādīto jaudu, ir kaut kādas izredzes tikt pei nepeiciešamā bez kaut kādām papildus pārbūvēm, jo stāvvadi un nākamā aizsardzības kaskāde parasti to pieļauj bez kaut kadas īpašas pārbūves. Savukārt, ja ir vēlme palielināt jaudu un palikt pie vienas fāzes, tad gandriz vai droši būs vajadzīgi papildus kapitālieguldījumi un pārbūve.

Ir vēl kaudze 3f pieslēguma priekšrocību - iespēja peislēgt 3f ņēmējus (man tā ir elektriskā plīts ar aktīvo jaudu 7, 2 kW max., + neleila pirts iekārta), tā pati jau minētā rezervēšana - ja viena fāze "no pilsētas" nepienāk, lieto otru.

Mums ir tā sauktā "Latvijas propāna gāze" - ēdiena pagatavošanai neko sliktāku nevar iedomāteis. Leic, kādas iekārtas gribi, nosūcējus u.tml., vienalga pied***s visu virtuvi ātri vien. Turklāt, tā ir dārga. Jau kuro gadu lietoju elektrisko plīti + cepeškrāsni - cita lieta. Un izmaksas nav nekādas lielās.

Jā, vel par jaudas paleilināšanu: leilam vairumam dzīvokļu uzstādītā jauda vispār ir 2, 2 - 3, 2 kW, tātad, ja šāda tīklā tiek lietots veļas automāts un boileris karstā ūdens sagatavošanai - jau ar šīm divām iekārtām pietiek, lai aizsardzība sāktu žagoties. Var gan izlīdzēties ar prioritātes releju, kurš atslēdz boileri, kad tiek darbināts veļas automāts .. Bet labāk jau atrisināt jautājumu fundamentāli, t.i., pacelt uzstādīto jaudu.

U u6astik 25.06.2013

P.S.
Man tradicionāli bieži iesitās ei ie vietā. Sorry, sorry ...

S smīkņa 27.06.2013

U u6astik 27.06.2013

Aha, paldies!
Varbūt kads jurista gabals uzrodas. Pirmam kārtām interesē, vai te nav saskatāms pārkāpums, kā minimums, paterētāja tiesību jomā, t.i., AS Sadales tīkls atsakās mani iepazīstināt ar materiālu - darbu tāmi (i savu, i svešu, i vispār), tātad, kas un par cik.
( Es gan viņus labi saprotu: ir pagrūti viena onkulīša pusstundas darbu - vecā skaitītāja demontāžu, jaunā uzstādīšanu bez kaut kādas uzstādīšanas vietas pārveides (tie ir iegādati tādi, lai derētu veco veitā), divu vadu pievilkšana no kopņvada (~ 2 m) un esošā automātsledža nomaiņa uz 3-polu ) - novērtēt uz 496 LVL! Labs konkurss. 3 pretendenti, šis - vislētākais! :) Te jau, kāreiz, izlien tā laža.

Nāk atmiņā tā pompozā ugunsdzēšamo mašīnu komplektēšana ar aprīkojumu. Liekas, Valsts Kontrole parakājās un uzraks - parastākā lāpsta - 80 LVL! :)