RTU inženierekonomikas fakultāte - naudas izspiešana

Inženierekonomikas un vadības fakultātes galvenā lektore Griķe nekompetenti vada lekcijas, izsmejot un apsaukājot to, kas neatbilst viņas viedoklim, nepatīkami klausīties viņā. Ļoti naudas karā pasniedzēja, jo pilnīgi liekas, ka fakultātē ir kāds darba plāns cik studenti jāizgāž, lai varētu iekasēt par par parādiem. Speciāli tur studentus līdz 4. kursam un pēdējā semestrī sāk visiem kasīties klāt, un ar pēkšņi izraktiem seniem pārkāpumiem draud ar izmešanu un aptur mācību procesus, lai studenti pabeigtu pēdējo semestri ar novēlošanos un nu jau kā atkal parādu kārtošanu maksātu naudu skolai. Ļoti neatsaucīga lietvedība, kas danco pēc Griķes stabules. Nekad neatbild studentiem laicīgi uz e-pastiem, ļoti nelaipni atbild, dažkārt kad jau nosūtīts trešais e-pasts ar lūgumu pēc kādas informācijas, atbilde tiek atsūtīta ar vienu vārdu - Jāgaida. Vienmēr no studentiem prasa iekļauties termiņos, bet paši fakultātes darbinieki jūtas brīvi nokārtot ar studentiem savas saistības, kad pašiem labpatīk.

Piezīmēšu, ka šajā situācija nevēršos pret nevienu no pasniedzējiem tikai pret fakultātes galveno lektori un lietvedību. Bieži vien studentiem tiek piestādīti parādu rēķini par divus gadus veciem parādiem, jo pēkšņi grāmatiņā atzīme ir ierakstīta nevis atzīmju izlikšanas dienā bet vēlāk, kaut gan eksāmens ir nokārtot sesijas laikā. Lietvedība nebrīdina studentus par Senāta lēmumiem, arī kārtējais stāsts par parādu maksām. Februāra mēnesī mistiskais augstskolas senāts bija nolēmis ka turpmāk ja nav nokārtots priekšmets līdz nākamā semestra 15 nedēļai parādu maksa agrāko pacmit latu vietā ir jau pāri 40Ls, protams kad ar nedēļas nokavēšanos studenti dodas uz lietvedību iesniegt atzīmju lapas ka ir nokārtots priekšmets tiem izsniedz mistiku rēķinu ja nemaldos 49ls vērtībā, jo studentiem pašiem pat nezinot vairākus mēnešus atpakaļ ir pieņemts jaus lēmums senātā, kas ir pacēlis cenas parādiem un mainījis arī to nokārtošanas termiņus. Kad lietvedībai jautā kāpēc par to nav brīdināts neviens students, pat ne kursa vecākais kurš it kā ir saikne starp fakultātes darbiniekiem un studentiem, atbilde- Jūs ir pārāk daudz lai visiem paspētu izziņot. Un vēl pēc nedēļas jau ar divu nedēļu nokavēšanos kopš ir pienākusi 15 nedēļa, kad jāmaksā mistiskās summas atnāk e-pasts ka ir jauns senāta lēmums, pieņemts gan februāri nevis maijā tā ka cik nu tur jauns varētu arī vēl spriest. Bet nu fakts tāds ka tagad atkal jāmaksā.

Y

F FlashForward 16.02.2012

Diemžēl ar Latvijas augstskolām tā ir praktiski visur. Pie mums vispār izglītība visās pakāpēs ir absurda. Attīstītās valstīs ar mūsu LV diplomiem nekur netikt, izglītības pakāpe ir pārāk zema, turklāt naudu iekasē lielu. Pasniedzēji jūtās kā Dievi, nerespektē studentus, turpretī ārzemēs viss ir sakārtots, studenti ir uz vienas līnijas ar pasniedzējiem!
Es tev ieteiktu pamest to augstskolu un braukt uz ārzemēm. Paņem kaut vai kredītu un mauc prom, tu tur saņemsi izglītību + tev vēl par to maksās, atradīsi labu darbu, atdosi mūsējiem naudu un dzīvosi cepuri kuldams!

Nevajag pakļauties mūsu absurdai sistēmai!