www.sudzibas.lv RTP Nenodrošina sabiedrisko transportu

RTP - Nenodrošina sabiedrisko transportu

Labdien. Rakstu Jums par lielu problēmu, jo vairs nekursē mikriņi D/s "Straume"-Rīga. Vai man tagad ir jāstāv ceļa malā un jāstopē?

Jau kopš dzimšanas mūsu ģimene mitinās savā privātmājā dārzkopības koperatīvā STRAUMES. "Straumes" dārzu kooperatīvs atrodas, braucot aiz Plakanciema, Iecavas virzienā, tieši 6 km pirms Iecavas.. Esam apmierināti, te ir kolosāli jauka daba, klimats, arī ir iespēja nodarboties ar savu piemājas saimniecību.

Tā kā man darba vieta atrodas Rīgā, tad arī izmantoju RTP piedāvāto mikriņu Straume-Rīga, , kas kursēja trīs reizes dienā. Cilvēku patiešām bija ļoti daudz, it sevišķi brīvdienās, kad pie vietējiem iedzīvotājiem brauca ciemos radi, paziņas draugi. Arī mēs, vietējie, izmantojām apmeklēt arī ārstus Rīgā, kā normāli cilvēki izmantojot mikriņu satiksmi. Lai gan Iecava atrodas tikai 6 km no Straumēm, ir arī ceļš labā stāvoklī, taču pilnīgi neviens autobuss no Straumēm uz Iecavu nekursē. Būtu jau laba ideja pagarināt mikriņa maršrutu Rīga-Straumes līdz iecavai, tas būtu daudziem ""Straumes"" apkārtnes iedzīvotājiem gana ērti, jo 6 km netālajā Iecavā atrodas gan skola, bibliotēka, gan arī ir pieejami ģimenes ārsti.
Viss bija jauki. Piektdien, kā ierasts, atgriezos no Rīgas ar mikriņu plkst. 17.25 mājās .
Tad pirmdien agri no rīta man bija nepieciešams doties uz Rīgu. Pēc saraksta mikriņam no Straumēm bija jābūt plkst: 6.40. Pieturā bijām kādi 6 cilvēki, kuriem bija nepieciešams nokļūt uz Rīgu.
Gaidam, gaidam... Mikriņa nav. Padomājām, varbūt salūzis? Tad pēc saraksta bija jābūt nākamajam mikriņam plkst: 9.40. Jau pieturā atradāmies 9 cilvēki. Arī mikriņa nebija.
Tad mēs gājām ar kājām pa ceļa malu 5 km uz Jāņupi, lai censtos uz Rīgu nokļūt ar autobusu Mežsētas-Rīga. Arī tur izrādās, ka ir mainīts saraksts, pieturā nebija izlikts jaunais saraksts. Kā par lielu pārsteigumu pēc 2 stundām pie apvāršņa parādījās autobuss.

Rodas jautājums- vai tik tiešām ir grūti nodrošināt tik elementāro lietu- sabiedrisko transportu arī lauku ļaudīm? Daudzi D/S "STRAUMES" apkārtnē ir pensijas vecuma un daudziem nav pa spēkam noiet ar kājām 5 km līdz Jāņupei, vai 6 km līdz Iecavai, lai pēc tam nokļūtu uz Rīgu Kāpēc RTP mums atņēma pēdējo iespēju cilvēcīgi pārvietoties?
Vai mums, lauciniekiem, tagad ir jāmācās stopēt gadījuma mašīnas, lai noķļūtu vajadzīgajā vietā?
Es nekad mūžā nēesmu stopējusi. ko man darīt, ja es Rīgā iepērku pārtiku savai ģimenei? Vai man ar smagām somām jāiet ar kājām uz mājām pa neapgaismotu ceļa malu, pakļaujot savu dzīvību riskam? Smagās automašīnas nerēķinās ar gājējiem Iecavas ceļa malā.
Vai RTP nevarēja atstāt mikriņu vismaz reizi nedēļā? Ne visiem ir savi privātie auto. Bērni, ejot ar kājām, vai stopējot, riskē ar savu dzīvību vai veselību. Varbūt varētu nodrošināt vismaz reizi nedēļā kādu autobusu starp IECAVU un DS-STRAUMES un tad uz Rīgu?
Ar cieņu lauciniece Velta Cempa no D-s ""STRAUMES""

Z

P popoo 03.11.2009

Tam visam apakšā nauda. Pa velti nekas nebūs. Še Tev risinājums. Noorganizē busiņu, izņem licenci un aidā pa maršrutu.

P plakanciems 03.11.2009

braucēji uz Straumēm it kā bija pietiekoši. Brīvdienās ap kādiem 20 cilvēkiem. Tagad paliekam bez sabiedriskā transporta. Lielākais murgs ir vispār atstāt cilvēkus bez jebkāda sabiedriskā transporta.
He he, lai jau stopē...

V valdis 09.12.2009

Rakstiet iesniegumu Rīgas rajona padomei, kā arī pāvadātājam A/S "Rīgas taksometru pakrs" pārvadājumu attīstības un uzraudzības nodaļas vadītājam Jurim Kirikam. Rīgā Kr.Valdemāra ielā 51 LV-1010. Izklāstiet situāciju un uzrakstiet savus ierosinājumus.