www.sudzibas.lv RTK -Rīgas Tehniskā koledža Šī ir ĻOTI slikta izglītības iestāde

RTK -Rīgas Tehniskā koledža - Šī ir ĻOTI slikta izglītības iestāde

Labdien! Ja, Tu, apsver doties uz šo skolu, tad noteikti izlasi manu subjektīvo viedokli par šo izglītības iestādi. Šī atsauksme vairāk attiecās uz Profesionālo vidusskolu Braslas ielā, bet pēc draugu teiktā, liekas, ka ir līdzīgi kā Braslas ielā, tā arī Lēdmanes ielā, kā vidusskolā tā arī pašā koledžā. Pats šobrīd eju ceturtajā kursā. Skolas piedāvātā izglītība ir ļoti slikta, ne tikai dēļ novecojušās mācību programmas (par ko skola ir lietas kursā, un pamazām programmu maina, par ko gan ir prieks), bet arī nekompetento pasniedzēju dēļ. Vairāk vai mazāk vidējo priekšemtu pasniedzēji ir sakarīgi (ne visi), bet problēmas sākās ar speciālajiem priekšmetiem - vai nu klasē ir visatļautība, kur katrs dara ko grib (ir pat lietots stiprais alkohols stundu laikā,), vai arī pasniedzējs tikai diktē, un viss tiek brutāli, bez izpratnes, norakstīts, bet ja tiek rakstīts, tad nejēdzīgos apmēros. Protams, ne viss ir balts uz melna. Pa retam arī pamanās iemaldīties kāds jēdzīgs pasniedzējs, kas stundā veido dialogu, un, patiešām, mēģina iemācīt. Vārdu sakot, tas kas ir jāsaprot - šī skola ir TEHNIKUMS. Tātad, ja šogad tu pabeidz 9. klasi, tad tev vajag mazliet paskatīties uz sevi un novērtēt kāds skolnieks tu esi.

Ja tu jau pamatskolā mācies uz sešiniekiem un uz leju, īpaši negribi mācīties un gribi normāli notusēt, tad nāc uz šo skolu, kā arī iestājies dienesta viesnīcā. Šeit ir daudz cilvēku, kuri māk labi pavadīt laiku. Šie būs ļoti jautri tavas dzīves gadi, un ja neesi pilnīgs mudaks, kas nevar pat šāda līmeņa skolā izvilkt sekmīgu atzīmi, tad nāc - ar ļoti mazu piepūli dabūsi diplomu (kamēr tev būs telefons ar labu fotokameru un internetu), un ja izspēlēsi savas kārtis pareizi, tad nonāksi arī normālā darba vietā (šo aspektu vairāk noteiks tas, kā tu uzvedīsies savā darba vietā - harizma, apķērība, atbildība). Tāpatās visu nepieciešamo tu iemācīsies tur.

Bet ja tu esi savā klasē labāko starpā, tad ej vien uz labu vidusskolu. Tur tu satiksi vairāk sava tipa cilvēkus. Ja tev pašam patiešām interesē kāda no šajā skolā apgūstamajām profesijām, tad sameklē prakses vietu, kuru tu apvienotu ar savu vidusskolu (un ja tev nav galu, tad no sāķuma samierinies ar praksesvietu, kur tev nemaksās). Tici man - ja tu meklēsi praksi dēļ vēlmes mācīties, nevis tādēļ, ka tev tā vajadzīga, lai dabūtu diplomu, tad darba vietā to arī novērtēs, un tu jau būsi parādījis lielisku pirmo iespaidu. Sākot šādā vecumā tu jau būsi tālu priekšā saviem vienaudžiem, kas būs aizgājuši uz RTK. Pēc vidusskolas beigšanas, varēsii iet uz RTU (vai citu augstskolu, protams). Un es zinu, zinu - sākumā, kad iestāsies RTU, jums milzīgā tempā mācīs to, ko tu it kā biji mācījies RTK, bet tici man - ja tu būsi paralēli vidusskolai gājis praksē, un varbūt tev jau ir patstāvīgs darbs savā nozarē, tad tev nebūs nekādu problēmu mācīties augstskolā.

Būtībā sanāk tā - nevēlies mācīties, gribi tusēt - nāc uz RTK. Vēlies mācīties - nenāc. Bet ir jau arī trešais variants - labas sekmes pēc pamatskolas, un tu tomār atnāc uz RTK. Mana prognoze - šī skola tevi degradēs. Laika gaitā tu pieradīsi slaistīties, un ar laiku tev kļūs grūtāk un grūtāk mācīties, un vēlme arī pazudīs. Tavs draugu loks arī nebūs tāds, kas tevi attīstīs, bet gan vilks uz leju. Ja tu atnāksi ar kādu radošumu uz šejieni, tad šeit tu arī to atstāsi. Protams, ne viss ir balts un melns. Ir izņēmumi. Bet tāpēc arī tos sauc par izņēmumiem, jo tas nav standarts, un tādus gadās reti redzēt.

Ja tomēr es tevi nepārliecināju, tad šo atsauksmi nobeigšu ar zelta ieteikumu (šeit gan vajadzēs mazliet pautus). Atvērtās durvis ir teātris. Ja tev patiešām gribās zināt, kā šeit reāli ir, tad atnāc uz šejieni kādu laiciņu pēc atvērtajām durvīm (apmēram zināsi skolas izkārtojumu). Ierodies starpbrīdī pēc pirmā stundu pāra. Atrodi sarakstā, kur notiks nākamais stundu pāris tev interesējošajā profesijā, un ej uz turieni. Gaitenī satiksi skolniekus, un paprasi viņu viedokli, kā šeit īstenībā ir. Cheers!

B

V viedoklis_rtk 13.03.2014

Varu pateikt to, ka te nav interesanti tiem, kas kaut ko sajēdz no savas profesijas, lieksies garlaicīgi, bet tiem kam tā profesija ir kas jauns, tad būs interesanti.
Un par to degradēšanos - man pamatskolā bija augstas sekmes, bet te ir par 1, 5 balli zemākas, un grūti dabūt augstāku.
Jā, piekrītu, ka daži skolotāji ir tādi "nelabi", bet nav jau tik traki kā Tu te stāsti.

B Biif 05.05.2014

@viedoklis_rtk saproti, ka šis ir teikts tīri no viena cilvēka perspektīvas. Cita grupa, citi pasniedzēji, cita pieredze. Par tām ballēm - tas arī no pasniedzēja atkarīgs. Ir pasniedzēji, pie kuriem vari 10 dabūt, citi, pie kuriem 8 ir izcils līmenis. Kur darbi tiek vērtēti 8 baļļu sistēmā (respektīvi, 0 kļūdas = 8 ). Tātad, loģiski, ka ja 8 ir labākā atzīme kādu, tu vari dabūt (ne visos, bet vairumā priekšmetu), un pamatskolā tev ir bijis, teiksim, 9, 7, tad loģiski, ka šeit tava atzīme būs zemāka.

Tad mums ir otra galējība, kur pasniedzēji liek netipiski labas atzīmes. No cilvēciskā viedokļa, tādi pasniedzēji nav slikti - labāka atzīme = lielāka stipendija, bet tas nenozīmē, ka tev vajadzētu citiem lielīties, kā pamatskolā tu biji šajā priekšmetā knapi sekmīgs, bet šeit tu izcīni vidējā sešiniekus, neko nemainot savā mācīšanās ētikā♠

Tad vēl ir arī tāda lieta, ka ir atkarīgs no kādas skolas tu nāc. Ja tā ir maza skoliņa, tad ir liela iespēja, ka tur labas sekmes izcīnīt būs vieglāk. Tā vienkārši ir.

Savā iepriekšējā postā atzīmes es pieminēju tikai tāpēc, ka ja tev viņas pamatskolā ir pie labākā gala, tad, liekas, ka esi cilvēks ar vēlmi mācīties, un tad šī skola nebūs tas labākais variants.

B Biif 05.05.2014

Šis posts tika izveidots tīri priekš 9. klašu absolventiem, lai tiem, kuri meklē atsauksmes par šo skolu, nesanāk tāds aplauziens kā man. Es meklēju, bet neko sliktu neatradu. Tomēr, ja ir kādi, kas man stingi nepiekrīt, vai pat ļoti piekrīt, tad atstājiet komentārus. Jo vairāk viedokļu jo labāk. ;)

Q qwertym 31.05.2014

Es pats tūlīt jau mācīšos šīs skolas trešajā kursā, un kad es gāju pamatskolā man vidējā atzīme bija labi ja 5, 2, bet tagad viņā ir 7.8. Un arī par alkohola lietošanu skolā katru gadu izmet vismaz 10 cilvēkus, un to vispār dara cilvēki kuri nevēlas mācīties.

J Jānis 26.04.2016

Pabeidzu sso skolu un varu ieteikt nevienam tur neiet maaciities, jo tajaa skolaa ir maksimaali 2 pasniedzeeji, kas vispaar saprot kautko no to ko maaca. Tur bija taada Anda Kazussa manupraat taadu pasniedzeeju vajadzeetu atlaist un nekad nelaist maaciibu iestaadee taadi skolotaaji degradee jauniessus. Kaapeec vinna lekcijaas runaa par kuukaam un konditoreju wtf tai vajadzeetu buut skolai kur maaca inzenierus nevis par to kaa vina maak uzcept kuuku bez cukura.... radaas taads iespaids ka vina tikai grib paraadiit cik vinai liela vara tajaa skolaa, jo taadu mullkki neinteresee kaadam jaunietim iemaaciiit svariigas lietas par vinna profesiju. Reaali paliku tikai tur lai dabuutu papiiru tas arii viss... neko tajaa skolaa neiemaacijos. Visu ko iemaacijos, iemaacijos izmantojot internetu un darbu kuraa straadaaju.

R RTK_RULES 15.06.2016

Galīgi nepiekrītu! Mācos 3. kursā un visi pasniedzēji ir patīkami un lekcijas ir interesantas.
Liekas ka raksta cilvēks, kas gāja uz skolu tieši ar mērķi lai tusētu.
Ja GRIB macīties - tad MĀCĀS jebkurā skolā.
Un ja grib tusēt un nemācīties - nav jānāk uz RTK. Tā ir skolā kur ir reāli JĀMĀCĀS.

R RTK_New 13.01.2017

Sveiki, man ir 7,13 vidējais, mācos vidusskolā, beigšu 9.klasi, vēlos doties uz RTK par Automehāniķi mācīties, bet man ir jautājums, cik tur vajag vidējo, lai iestātos RTK? :) Ceru uz jūsu atsaucību!

A Armands Haijfaiv 25.02.2017

Ar 6 jau tiksi tā ka nemetas iekšā.

G GaldnieksMG1 06.03.2018

Skolotāji te izruras šausmīģi nenoskaidrojot taisa trak galu.

U upuris 06.03.2018

Pats esmu mācijies 2005.gadā saistībār ar IT, jā ir taisnība, ka daži pasniedzēji māca pavecu vielu, bet jaunajām tehnoloģijām tas viss ir apakšā. Bija pasniedzējs, kas pats mācijās un citiem centās mācīt...

Protams, ja esi darijis lietas daudzas lietas liksies garlaicīgas, bet tiem, kas grib iemācīties un nav darbojošies tad būs daudz kas jauns. Nu īpaši IT lietās tehnoloģijas visu laiku iet uz priekšu, jāseko daudzam līdz un ja domā ka profenē visu dzīvei vajadzīgo iedos ar karoti mutē, tad nē, tad jāiet uz pliko videni kur skolotājs nokož sagremo un skolniekam atliek tik norīt to visu. Profenē pašam daudz, kas jālasa un jādomā līdz.

Nu mācīšānās jau visur, atkarīgs kāds cilvēks un kādi cilvēki trāpās apkārt, ja nekļūdos sākām grupā ~32 cilvēki, bet beidzām ~17, jo pāris aizgāja paši prom bet lielu daļu atskaitija, par sekmēm un neapmeklētību. Varēja vismaz nākamjos kursos savienot ar darbu vakarā.

Ko jūs gribat ja profenei ne tikai jasagatavo primitīvs darbinieks + vidējā izglītība jāiemāca. Pēc profenes ja gribi ej tāpat kā pēc plikās videnes uz RTU vai citu profesiju izvēlies.

Vairāk jau ikdienai cilvēku sagatavo praksēs, kur apgūst aktuālās lietas.

Pats gāju vairāk pēc papīra, bet uzzināju arī šo to jaunu mācoties.

Y Yulya Stefanova 17.04.2018

Tagad es macos 9.klasē un jau maijā visu mācību pabeigšu. Man ir 6 , 00 vidējais par otro semestri un es gribu iet uz sekretariāta un biroja darbiem. Vai ir RTK iestājpārbaudījumi? No kāda punkta ņem? Skatās uz eksāmenu rezultātiem?

č Čuvārs 06.06.2019

Šis jūsu strīds lika man aizdomāties. Es no sākuma biju domajis iet uz šejieni bet vairs nēsmu īsti pārliecināts. Tad kāds var man ieteiekt kādu vienārši tīru normālu skolu ja tāda vispār pastāv (vēlams profesianālo?. Tur kur nebūtu pilna drisa ar dauņiem vai tipiskiem krievu bandītu pussaudžiem un pie reizes *normālu* sistēmu un *normāliem* skolotājiem.

L Layz 28.08.2019

Nu nez... Pats iešu uz turieni, viens draugs, kas tur mācās ieteica, bet tas jaunu kā kuram ar klasi paveicās lkm...

Šis izklausās, ka viedoklis nāk no cilvēka, kas pats bija atnācis uz skolu tusēt. Skolā ir ļoti daudz tieši profesionālie skolotāji, kas savā sfērā patiešām ir ieinteresēti, kā arī to interesantā un saprotamā veidā tos pasniedz. Protams, ir izņēmumi, kas tikai klikšķina savas vecās dārgās prezentācijas, lai visi tikai kaut ko noraksta norakstīšanas pēc.

Par draugu loku taisnība, bet tas attiecas uz pilnīgi visām mācību iestādēm...

RTK, kā jebkurā skolā var mācīties un arī nemācīties. Šī nav vidusskola, kur tevi tūrēs aiz rociņas, ka tik esi sekmīgs un visu izdari.

B Biif 16.02.2021

Gadi nāk un gadi iet. Mazs update par mani (un maniem kursa biedriem). Pēc prof. vidusskolas pabeigšanas, iestājos RTU - tur sākās īstā mācīšanās. Lai gan arī tur bija savas problēmas ar daļu no pasniedzējiem, lielos vilcienos ar RTU biju ļoti apmierināts. Šobrīd saņemu nepilnus 3000 eur "uz rokas", un ar dzīvi esmu ļoti apmierināts. Izlasīju savu, pirms 6 gadiem rakstīto viedokli par RTK, un jāatzīst, ka mainījis to neesmu.

Interesanta statistika - no mana kursa, kurā absolvēja 21 students, augstāko izglītību (bakalaurs vai maģistrs), šobrīd esmu ieguvis tikai es. 4 cilvēki ieguva 1. līmeņa augstāko no RTK. Secinājumus izdariet paši.

Pirms gada nejauši satiku bijušo kursa biedru (pēc atzīmēm tajā laikā es biju 2. vietā, tieši aiz viņa). Aprunājām arī, kā iet pārējiem kursa biedriem. Par ko strādā? Kā ar algām? Principā, ofisa darbus veic tikai 4 (mani ieskaitot). Pārējie, pārsvarā "pašī ar rokām". Liela daļa no viņiem ir viesstrādnieki, un spriežot pēc FB feeda, kas no viņiem nāk, sākot ar "Atlaijst saijmu!" un beidzot ar Covid-19 konspirāciju teorijām, atliek secināt, ka karjeras griesti šiem indivīdiem ir sasniegti. Interesantas pārdomas raisījās, kad nonācām līdz algas jautājumam. Pēc savas sāncensīgās dabas gribēju salīdzināt, vai man iet tik pat labi/labāk, nekā satiktajam kursa biedram, bet pēc mana jautājuma, kāpēc viņš strādā tikai par 800 eur, man pretī atcirta "Kur tad Latvijā var pelnīt vairāk?!?!", sapratu, ka dzīvojam pavisam dažādās realitātēs.

Atbildot tiem, kas kaut ko minēja, ka RTK strādā savas nozares labākie speciālisti, atliek vien nievājoši novīpsnāt. Būsim reāli - izglītotam un prasmīgam nozares speciālistam strādāt štruntīgā tehnikumā būtu zem viņa goda. Ja speciālists izvēlēsies akadēmisko ceļu, tad viņš pasniegs universitātē, savukārt caurkritēji tur, kur viņus pieņems. Tieši tas arī ir izskaidrojums, kāpēc RTK mācībspēks ir tik vājš.

T Tuesidirsejs 06.02.2023

3000 uz rokas, stāsti vien