Rīgas Tālmācības Vidusskola - Eksāmena pieņemšana

Sveiki, esmu ļoti neapmierināta par savu situāciju. Par cik 12 klases eksāmens jāiesniedz ir līdz 30 dec. Es neiesniedzu, jo gāju 11 klasē un man bija vēl tad 8 ieskaites, ja ne vēl vairāk! Janvārī iestājos slimnīcā uz 5 nedēļām. Kad iznācu nosolījos pabeigt 12 klasi un iesniegt tālāk dokomentus.
22. Aprīlī tiku pārcelta 12. Klasē un kopā 12. Klasē ir jāuzraksta 19 ieskaites, esmu jau uzrakstījusi 5 ieskaites, atliek man uzrakstīt 14 ieskaites tikai. Biju plānojusi jūlījā iesniegt dokomentus tālākjo 14. Ieskaites varu uzrakstīt līdz jūlijam! Taču par cik es neiesniedzu iesniegumu par 12. Klases eksāmeniem, man nav iespēja šogad to izdarīt. Un maksa par veselu mācību gadu ir 355 eiro. Kaut es pabeidzu ātrā kādos pieņemsim 4 mēnešos, man ir jāsamaksā tā visa summa. Un decembrī man ir jāiesniedz dokoments par eksāmeniem. Kaut man būs no ārsta atbrīvojums, jo man ir 2. Invalitātes grupa! Un viņi apsvers martā vai pieņemt, vai nepieņemt manu atbrīvojumu no eksāmeniem. Un ja man piešķir tad tikai nākošajā gadā 2015. Gada aprīlī es dabūju attestātu.
Kaut vai es pabeidzu 12. Klasi 4 mēnešu laikā, man ir jāsamaksā par visu mācību gadu 355 eiro. Vai jūs uzskatiet, ka vesalība ir mazāk svarīga par skolu un tajā skaitā tik lielu naudas summu?

K

U upuris 07.05.2014

un ko tu gribi? es arī daudzas skolas varu pabeigt sesijas laikā, bet domā es varu samaksāt par vienu mēnesi un dabūt diplomus?

Nauda tā ir plānota, pasneidzējiem un apsaimniekošanai un bla bla bla, ja neej pati vainīga, nevis vieta. Tas tāapt kā telefona līgums vai interneta, ja neizmanto tapat abonēšanas maksa pastāv. Tākā domāju te tas ir nevietā sūdzēties.. ;)

P pataliepa 08.05.2014

Pati vainīga pa pamuļķīte esi un neproti visu laikā izdarīt!!
Pati esmu beigusi skolu, fantastiska kārtība, laba sistēma un ja visu dara laikā - gandrīz par brīvu, tākā nemuldi un mācies plānot savy laiku!!

L Lampkruz 08.05.2014

Labdien!
To, ka uz valsts pārbaudījumiem – centralizētajiem eksāmeniem ir jāpiesakās līdz 15.decembrim, nosaka Ministru kabinets savos noteikumos Nr.335 „Noteikumi par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību” 22.punktā. Skola šos rakstiskos pieteikumus apkopo un ievada Valsts Pārbaudījumu informācijas sistēmā (VPIS) līdz 15.janvārim, ko arī nosaka Ministru kabinets. Mūsu skolā līdz šim datumam uz eksāmeniem pieteicās arī vesels pulciņš 11.klases audzēkņu, jo informācija par eksāmeniem bija pieejama visiem. Bet eksāmenus reizi gadā plāno valsts un tur neviena atsevišķa skola nevar neko mainīt. Pieteikties tikai maijā šogad tiešām ir par vēlu. Par to var pārliecināties arī piezvanot uz Valsts izglītības un satura centru (VISC), Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājai Ingrīdai Kamarūtei, tel. 67814468, [slēpt]@visc.gov.lv Varbūt VISC piešķir kādu īpašu pielaidi? Bet pirmie eksāmeni svešvalodās jau ir notikuši martā...
Faktiski, ja ir ārsta atbrīvojums no eksāmeniem vispār (vismaz uz 6 mēnešiem vai pastāvīgi, MK noteikumi Nr.112), tad to ir steidzami jāiesniedz skolā! Skola tālāk šo ārsta atzinumu iesniedz Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldei, kura var atbrīvot no valsts pārbaudījumiem. Ja ir atbrīvojums no eksāmeniem, tad atestātu var saņemt tajā mirklī, kad ir iegūti visi obligātie vērtējumi gadā visos mācību priekšmetos – tas ir, kad ir nokārtotas visas ieskaites.
Maksa Rīgas Tālmācības skolā ir noteikta par mācību gadu, tas ir, par katru klasi. Maksa nav par mācību laiku, bet par mācību apjomu – par katru ieskaiti, jo katrai ieskaitei ir pievienots pedagogu īpaši sagatavots tālmācības mācību materiāls, katrai ieskaitei paredzētas īpašas videolekcijas, pašpārbaudes uzdevumi. Arī pati ieskaite ir jāsagatavo kvalificētam pedagogam. Tādēļ, pat mācoties ļoti ātri, vienalga ir jānokārto visas obligātās ieskaites katrai klasei un jārēķinās ar maksu par visām ieskaitēm. Toties Rīgas Tālmācības vidusskola ieskaita visus iepriekš iegūtos vērtējumus (ieskaites) un par tiem maksa vairs netiek prasīta.

Rīgas Tālmācības vidusskolas
direktors Edgars Grīnis