www.sudzibas.lv Rīgas Satiksme nepatīkams atgadījums

Rīgas Satiksme - nepatīkams atgadījums

04.11.2009 braucu mājās no Universitātes. Studēju maģistratūrā, tāpēc lekcijas notiek vakaros. Bija jau vēls un tovakar arī ļoti auksti un stiprs vējš. Kontrolei uzrādu e-talonu mēnešbiļeti vienam maršrutam 37. autobusam. Kungs paziņo, ka tajā nekā nav. Bet man iemaksāts depozīts visam mēnesim. Pat čeks saglabāts. Izgatavoju e-talonu oktobra vidū un iemaksāju depozītu. Iepriekš braukāju ar dzeltenajiem e-taloniem, tāpēc nezināju, ka mēnešbiļete pirmajā brauciena reizē arī ir jāvalidē. Kad rakstīju epastu uz Rīgas satiksmi, un jautāju, vai mēnešbiļete ir jāvalidē brauciena laikā? Atbilde bija sekojoša: ja mēnešbiļete paredzēta vienam maršrutam, tad nav jāvalidē. Ne vārda par validēšanu pirmo braukšanas reizi. Kontrolieri atņēma e-talonu un lika maksāt sodu, izsēdināja no autobusa, ar viņiem strīdoties un mēģinot pierādīt, ka viņi paši kļūdainu info sniedz un tagad soda mani par savām kļūdām, pavadīju Ķīpsalā apmēram stundu, jo nevarēju piekrist šādai netaisnībai. Bija tik auksti tajā vakarā, sajūta, ka pa vienu ausi vējš svilpo iekšā, pa otru ārā un ar kailām rokām tajā tumsā meklēju somiņā čeku, lai apliecinātu, ka iemaksāju depozītu. Rezultāts: Pārsalu tā, ka nevarēju vairs runāt, lūpas sastingušas, kājas pilnīgi nejūtīgas, bet paši biezos kombinezonos, turpināja atkārtot samācīto frāzi: "Nezināšana neatbrīvo no atbildības" Jūtos pazemota, aizskarta par tādu nesapratni un pats galvenais - saslimu uzreiz pēc tā notikuma, visu nedēļu neesmu bijusi nodarbībās un joprojām neesmu aizbraukusi savam e-talonam pakaļ. Pat nezinu, ko teikt, kad aizbraukšu, neviens man neticēs, un sods tāpat būs jāmaksā, kaut arī man ir čeks un Rīgas satiksmes e-pasts ar viņu sniegto kļūdaino info.

A Agrita 10.11.2009

Pie tam lasīju www.rigassatiksme.lv mājas lapā, ka e- talonu atņemt kontrolierim ir tiesības tad, ja konstatē viltojumus vai neatbilstību noformējumā, un nav minēti citi iemesli.

P pika 11.11.2009

pasūdzies, piemēram.. Tautas Balsij vai Bez Tabu, jo citadi jau neko nepanaksi un bus vien jamaksa sods ! - To Rigas Satiksmi vajag parmacit, apnicis jau viņu ņirgāšanās !

K Kleo 11.11.2009

Uzvedība patiešām cūciska, bet par to, ka talons pirmo reizi "jāatzīmē" gan ir norādes. Neatceros - vai nu transportā vai uz talona, jo pat es to zinu. Acīmredzot nejauši, jo zilais e-talons nekad nav izmantots.
Rīgas Satiksmes e-pastā - kā prasīji, tā atbildēja! Prasīji par katra brauciena reģistrāciju, viņi arī teica: nē.
Ja ir kā Agrita saka, talons Tev jāsaņem atpakaļ, "lai tur vai plīst".
p.s. blakus sūdzībā bija kāda RS darbinieces kontaktinformācija, kur var sniegt sūdzību. Ar to arī vari sākt.

Z zaķis 12.11.2009

man nav ne etalona, nekā. Un arī kabatās man ir tikai lats sīcenē. Braucu un man nav problēmu.

Z zaķis 12.11.2009

Pati vainīga, ka devi rokās tiem daņķa kontrolieriem savu E-talonu. Varēji braukt pa zaķi, kā es un samaksāt 1 ls, būtu daudz daudz lētāk.

P pieredze 23.11.2009

Vai jums bija ilūzija, ka jūs dzīvo tiesiskā valstī???