Rīgas Satiksme - Kontrolieri

Nesen braucu no Alfas līdz Ķengaragam ar 40 autobusu. Laiks bija jau diezgan vēls, dienas gaitā baigi nostrādājusies un patiešām aizmirsu izmantot laicīgi e-talonu un aizmigu autobusā. Pēc pāris pieturām Matīsa ielā iekāpa kontrole. Tā kā man nebija biļetes es mierīgi un nestrīdējoties izkāpu arā un paprasīju kontrolierei cik liels ir naudas sods par braukšanu bez biļetes un izvilku arā maku. Kontroliere nenosauca man nekādu konkrētu summu, bet prasīja cik man naudas ir līdzi. Es atradu kadus 3 latus makā. Tad viņa ieraugot ka man līdzi bija 3 kredītkartes pateica lai es meklētu papīra naudu, bet ja nebūs, tad lai ietu uz pretējo ielas pusi un nonemtu naudas bankomatā ( tur atrodas Prex Bankas bankomāts ). Es ilgi centījos saprast cik man precīzi jāmaksā uz ko viņa atbildēja, ja neiešu līdz bankomatam, tad sauks policiju. Gandrīz jau pati izmeklēja manu somiņu. Beigu beigās viņas kolēģe piekrita uz 2 latiem un paņemot naudas sastadīja aktu par to, ka es samaksāju viņiem par braukšanas bez biļetes 1 ls. Kur tad vēl 1 ls palicis? un kas tas par soda summu? vai tad vini nevarēja man uzreiz paskaidrot cik reāli jāmaksā? es tak nestrīdējos un uzreiz gribēju samaksāt. Protams, ka es nokavēju nākamo transportu un gāju ar kājām no Matīsa ielas līdz Keramikas Maskavas ielā nakts vidū.
Cits gadījums bija 15 trolejbusā ar manu kolēģi. Kontrolieris paņēmis 2, 50 ls un uzrakstīja savos papīros ka ir paņēmis tikai 2 ls. Es saprotu ka viņiem arī ir nepieciešama nauda lai izdzīvotu krīzes laikā, bet nu lūdzu nav jau tā!!! nav nekads brīnums ka cilvēkiem vairs jau negribas ne par ko maksāt! Kāpēc kontrolieriem jāliek manu godīgi nopelnītu naudu sev kabatā? ja viņi ir paņēmuši sodu no manim, tad lūdzu rakstiet cik īstenībā te ir!!! Kā arī paskaidroiet cik reāli jāmaksā nevis prasiet:"A cik Jums ir līdzi?" vai " Kas tas par naudu? meklējiet papīra naudas"
3 tramvajā vispār drausmas kas notiek!!! es jau izkāpu arā savā pieturā pie Alfas-tad viņi ievilka mani atpakaļ un piespieda meklēt e- talonu. Nu bet protams ka man bilete bija un brauciens bija apmaksāts, bet kontrolieri tik un tā negribēja laist mani arā kamēr neparbaudīs visus pasažierus. Protams ka viņu dēļ es nokavēju darbu un maksāju sodu par kāvēšanos! Man tiešām trūkst vārdu!!
Rīgas satiksmes vadība, vai tad Jūs tiešām neko nevarat izdarīt ar Jūsu darbiniekiem, lai kaut citiem cilvēkiem nebūtu tik pretīgi braukt ar sabiedrisko transportu tādu tīzleņu dēļ?

M Martins 30.10.2009

Uz taadaam stulbaam kazaam, kaa tu, kontroliri uzvaaraas...es praktiski vienmeer braucu bez biletes, ja izmet, tad pasuutu visus nahuj un viss, vini nekonevar izdariit, tikai vienmeer saka-izsauksu policiju, pimpi aiz vaiga tiem visiem kontrolieriem.

Z zaķis 31.10.2009

točna tu esi lose. Es pasaku gan tā, ka man tik rīt būs alga, un ka man kabatā ir sīcene viens lats, ar ko jāpabaro meita un protams, ka ar kontrolieriem var kaulēties.

S Sergejs 31.10.2009

Sveicināta, Milisa!
Lūdzam tevi šo atgadījumu ziņot Rīgas satiksmes pārstāvi IC speciālistu Sanitu Ločmeli, pa tālruni 67065386 vai personīgi uz e-pastu [slēpt]@rigassatiksme.lv

B Baņkieris 31.10.2009

Vispār jau sods par braukšanu bez biļetes ir 15Ls. Jums bija visas iespējas apstrīdēt ierakstīto summu. RS kontrolieri dienā "nopelna" ap 60Ls un RS kasē no tā netiek nekas, tāpēc jau arī RS draud ar biļešu cenas celšanu.
Vispār jau tomēr ir lētāk un izdevīgāk nopirkt e talonu un braukt neraustoties!

J Jānis 01.11.2009

Juri, tas ir maksimālais sods par bagāžas pārvadāšanu bez biļetes. parastam cilvēkam max ir 5 lati

K Keita 01.11.2009

40.autobuss brauc uz Ziepniekkalnu nevis Kengaragu...

L Lilita 01.11.2009

Jā, gribētos redzēt kā ar 40 autobusu var aizbraukt līdz Ķengaragam!!!:D
Un tad vēl cilvēki brīnās no kurienes rodas tukšas baumas!

M Milisa 07.11.2009

Keitai un Lilitai! es braucu ar 40.autobusu līdz centram, lai vēlāk pārsesties 15, troļļukā, kas brauc uz Ķengaragu. Tāpēc arī rakstu ka es nokavēju pēdējo trolejbusu.
Galvenā tēma bija par kontrolieru attieksmi pret pasažieriem nevis par to kads autobuss un uz kurieni kursē :D

A albis 07.11.2009

vajadzēja pateikt ka tu esi kurlmēma un stulba nevis vilkt ārā maku, ko tad sanāk ja es nejauši izvilktu no kabatas prezi, tad man būtu jāiet ar viņu drāzties(neatkarīgi no dzimuma)!:)))

A abece 12.01.2010

Ha-ha-ha nu jus visi dodiet. manam pazinam e-talonu uz tris brauksanas reizem atnema, interesanti, vai vins aizgaja lidz rigas satiksmei? Taka visvairak zog pasi kontrolieri.

D Diana 03.02.2010

Я с парнем ехала э талон у меня был я пробила а он на машине но туда куда мы ехали тяжело проехать на машине круги делать ссель в автобус и поехали в магазин заходит контроль я даю свой э талон у парня нету его спрашивают -ПЛАТИТЬ БУДЕМ? а мы какраз ехали в магазин он дастаёт кошелёк токо что снятых с карты там около 200 лат было он так эти деньги достал посмотрел сказал не не будем и положил обратноконтролёрша с такимим глазами на эти деньги посмотрела да и не кто нечего не будет делать если ты скажешь денег нет смысл им возится с лишней бумагой без денег

A Aleksandrs 11.02.2010

Kopš kuriem laikiem 40.autobuss iet uz Ķengaragu???

A aiga 11.02.2010

Aleksandr, varbūt no sākuma iemācieties lasīt un tad komentējiet!

L LieneLasmane 11.02.2010

3.tramvajs vispār iet 1 x 1 stundā. Apmēram 15 reizes dienā. Ļoti maz, tāpēc arī kontrole kāpj, jo tādos sīkajos tramvajos bezbiļetnieki tusē.