Rīgas Satiksme - Kontroliere

Vakar braucu 8.trolejbusā, taisos jau kāpt laukā savā pieturā laukā, kad klat kontrolieris, es saku, ka kāpju jau laukā, viņa-uzrādiet biļetīti, es sāku meklēt pa somu to sasodīto biļeti, protams nevaru atrast uztraukumā, jo man jau jākāpj laukā..es saku, ka nevaru atrast, ka tāpat kāpju laukā..šī-nelaidīšu jūs laukā, kamēr neparādīsiet biļeti, maksāsiet sodu, zvanīsu policijai..bet es nevarēju tiešam to biļeti ātrumā atrast..pienāk mana pietura un viņa tur durvis ciet un nelaiž mani laukā..ar kādam tiesībām kontrole neļauj izkāpt pasažierim viņa pieturā?tiku laukā tikai nākamajā pieturā un pa foršo izkusušo sniegu vilkties atpakaļ to palaisto garām pieturu..
Vai kontrolierim ir tādas debīlas tiesības neļaut cilvēkam izkāpt no trolejbusa??

J joko 27.11.2008

Principā, viņam nav tiesību NELAIST. Bet tapēc parasti turi biļeti pa rokai, ja kas tad vari mest sejā, ka Tev tāda ir. Un vēl kas, vai atradi tad to biļeti, un parādīji?? Jo ja tā, tad varēji uzreiz prasīt viņas darbinieka numuru un sūdzēties Rīgas satiksmē.

A Anda 27.11.2008

riigas satiksmee naw jaagas suudzeeties, ja pazvana tur taads pats debiilikis atbild ka vinjsh par sawiem darbiniekiem staawees un kritiis un mees sawas suudziibas varam iebaazt kur saule neiespiid!!! bet skats trolejbusaa vakar bija amizants, Sabiiniit:D:D:D

S savējais 27.11.2008

Palasot visus noteikumus par pasažieru pārvadāšanu sabiedriskajā transportā, kontrolieru tiesībām, pasažieru pienākumiem, varu pateikt vienu - Tev bija pienākums saglabāt braukšanas biļeti līdz brauciena beigām - respektīvi, līdz tu esi izkāpusi no transporta, nevis taisies kāpt no tā ārā. Otrkārt - pēc pirmā uzaicinājuma Tev sava braukšanas biļete bija jāiedod kontrolierim rokās!
Tas tā vispārīgi. runājot par Tavu konkrēto situāciju - kontrolierei noteikti BIJA tiesības Tevi aizturēt, jo Tu nevarēji uzrādīt braucienu apliecinošu dokumentu - biļeti. Taču domāju, ka viņai vajadzēja aizturēt Tevi izkāpjot ar Tevi Tavā pieturā un, ja tu nevarētu uzrādīt biļeti, sodīt tevi administratīvi vai saukt policiju.
diemžēl šajā situācijā kontroliere rīkojās neadekvāti - tā, kā ir ērtāk viņai! ja vēlies sūdzēties, iesaku rakstīt (nevis zvanīt) uz Rīgas Satiksmi, sīki izstāstot visu situāciju, konkrēti nosaucot maršrutu un datumu, un laiku, kad brauci! Taču lielākais, uz ko tu vari cerēt, ir rakstiska atvainošanās!!!
Ieteikums nākošajai reizei - turi biļeti pa rokai un nobēdzini somā vai izmet tikai tad, kad esi izkāpusi!

J Janis 28.11.2008

Ja tu nevari uzradit bileti, kad esi vel transporta, bet saki, ka kapj ara, tas rada aizdomas, ka tev tas biletes nav. Un, ja tev tas nav, tad ludzu maksa sodu! problemas??? Ka ta var but: prasa bileti, pasazieris pasaka, ka kapj ara un viss?? Kamer esi transporta, biletei jabut! Citadak zinami tadi haljavshiki, kas cer pabraukt kadu pieturinu bez maksas un tad saka, ka jakapja ara, bileti ielikushi dzili ieksha. Ne notiekumus zina, ne uzvedas normali, bet savas pravas te kacha!!!

Nakosreiz bileti nebaz soma, ja tev tada vispar ir...

R randa 03.12.2008

Vienalga, kontroliere, nedrīkstēja aizturēt, jo viņai tādas tiesības nav (nope)

L Lita 06.12.2008

Konrtolierim nav tiesibu pasazhierim likt rokas klat un tada veida aizturet. Ja parak piekasas, vnk kluse, pastum mala un izkap. Nav jauztraucas. Patiesiba kontrolieri ir diezgan beztiesigi.

K Kostja 25.03.2009

Piekrītu respektīvi .. izkāp .. izmet, ja kontrole-parādi un čau

N nikidijs 10.04.2009

Pats esmu kontrolieris. Pie iskāpšanas ir tiesības prasīt biļeti. Protams nedrīkst likt klāt rokas u.t.t. bet ja pasažierim normāli saka, a tas uzliek "mīksto" un iet tik prom. tad nu neas cits neatliek :/ Kontrolierim nav tiesību cilvēku fiziski aizturēt, bet tajā pašā laikā, pasažierim nav tiesību braukt bez biļetes... tapēc lūdz izbeigsim šis bezjēdzīgās sarunas par tiesībām. Jā ir kontrolieri kas neatbilst sava amata prasībām, un jebkādām ētikas normām, bet pasažieri arī nav nekādi svētie (saprotams ne visi). Tapēc jūtu līdzi tiem godīgajiem pasažieriem kas cietuši no kontrolieru neadekvātās rīcības. Tā tas ir bijis, ir, un būs. Un neko tur nevar padarīt... :/

N nikidijs 10.04.2009

Ā pareizi... !!! Ar ISIC kartēm brauc tikai studenti, nevis skolēni. Tas viss ir skaidri un gaiši rakstīts ministru kabineta noteikumos. A tas ko saka banka, ko drīkst un ko nedrīkst, pilnīgs fufels, jo nejau banka jūs pārvadā, bet gan Rīgas pašvaldība.

M Mikstūrupasniedzējs 15.04.2009

ak jā. Bet es parasti kāpjot ārā biļeti izmetu turpat busa salona miskastē.

N nikidijs 23.04.2009

Protams labi ja miskastē, respect. Bet ja piemēslo salonu, tad par to arī tīri labi var piekasīties :/ Turklāt ja kāp ārā tas jau nenozīmē ka tev visulaiku jauztraucas par to vai kontrolieris tevi aizturēs. Pārsvarā tas tiek darīts ar pasažieriem, kas transportam iebraucot pieturā dikti pēta cilvēkus kas grasās pieturā iekāpt. Nu ja kontrolieris pamana ka pasažieris viņu ieraugot uzreiz lec kājās uz izkāpšanu (itkā savā pieturā) tad nu ņemam pie "žvabrām" pa pilno !!! Nav jābūt nekādas speciālistam lai atšķirtu kurš tiešām ir aizdomājies un pēdējā brīdī lec ārā. Un kur "nagļakā" vaktē kontrolierus pieturās... Tā kā...

E Elza 13.08.2009

Šos pasažierus mēs pazīstam, viņi stāv pie durvīm un kad ierauga kontroli tūlīt kāpj arā, tādu ir ļoti daudz

C Cits apsargs 24.08.2009

RPotams ka daudz. Tā jau tāda kā sistēma izveidojusies :D

J Jana 24.08.2009

kaut kāds vājprāts, ...cik labi, ka pārvietojos ar mašīnu, skatos nekas nav mainījies, tā pat arī bijis pirms 10.gadiem.

B braucejs 15.12.2009

de-bili vi kontrolierisi i rabota huzhe havna

B Biruta 28.01.2010

man ir e-talons, vienmeer laiciigi atjaunots... bet kontrolieri izbesii, kad apstaadina autobusu un saak kasiities klaat visiem peec kaartas. Taadu stulbo kontrolieru deel, jaakavee darbs!!! Nošaut tādus!!!

L lol 23.11.2010

ejat tak dirst, nepatīk ejat ar kājām un problēma atrisināta...
rīgas satiskme šajā nozarē ir monopolists, tieši tapēc arī atļaujas diktēt savus noteikumus un pist cilvēkiem prātu. ar šādām diskusijām jau nu noteikti nekas netiks mainīts !!!