LV RU

Rīgas Pašvaldības Policija un Rīgas Satiksme - Maldināšana vai nē?

Jautājums ir tikai viens uz kuriem likumiem un pantiem balstās Pašvaldības policija, nododot kontrolieriem personas datus, jo ja nav nekādu citu likumu, tad:

Balstoties uz "LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMU, Par policiju", var secināt:
1. Policijas darbinieks ir persona, kura ieņem amatu Valsts policijā vai Drošības policijā un kurai piešķirta speciālā dienesta pakāpe.
2. Pašvaldības policijas darbinieks ir persona, kura ieņem pašvaldības iedibinātu policijas amatu un pilda šajā likumā noteiktos pienākumus attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā un citas pašvaldības administratīvajā teritorijā, kura deleģējusi šajā likumā noteikto pienākumu vai uzdevumu izpildi.
3. Policijas darbinieka (Valsts policijas, Drošības policijas) pienākumos (papildpienākumos) ietilpst, palīdzēt autotransporta un elektrotransporta kontroles dienestiem — transporta lietošanas noteikumu pārkāpēju personības noskaidrošanā.
4. Pašvaldības policijas darbinieka pienākumos neietilpst, palīdzēt autotransporta un elektrotransporta kontroles dienestiem — transporta lietošanas noteikumu pārkāpēju personības noskaidrošanā.

Balstoties uz "Ministru kabineta noteikum Nr.397, Pašvaldības policijas paraugnolikumu", var secināt:
1. Pašvaldības policijas pienākumi attiecīgajā administratīvajā teritorijā ir noteikti likuma "Par policiju" 19.panta otrajā un ceturtajā daļā, kur nav noteikts palīdzēt autotransporta un elektrotransporta kontroles dienestiem — transporta lietošanas noteikumu pārkāpēju personības noskaidrošanā.
2. Pašvaldības policijas darbinieka tiesības ir noteiktas likuma "Par policiju" 12.panta 1., 2., 3., 4., 5., 6., 8., 9., 10., 11., 12., 15., 17., 20., 21., 24., 26., 27. un 28.punktā, kur nav noteikts palīdzēt autotransporta un elektrotransporta kontroles dienestiem — transporta lietošanas noteikumu pārkāpēju personības noskaidrošanā.

Komentāri (3)

Latviešu tautas 07.03.2017

Jūs esiet ļoti naivs cilvēks: Latvijā policijai VISS IR ATļAUTS! Arī personu kratīšana bez lieciniekiem un videoieraksta! Ka ar mani bija š.g. 3 februārī...

Latviešu tautas 08.03.2017

Если уж в Германии и Швеции руководство полиции даёт прямое указание своим сотрудникам "закрывать" дела о преступлениях арабских мигрантов (грабежи, изнасилования, даже групповые, избиения (тяжкие телесные повреждения. приводящие к инвалидности пострадавших, как это практикуется в шведском Мальмё), убийства) без привлечения обвиняемых к уголовной ответственности, то что говорить о дикарях в Латвии...

Pacco_al 09.03.2017

Nu ko var būt ir vērts vērsties Tiesā un pierādīt savu patiesību tur. Nezinu vai jau ir kāds precedents šinī sakarā, bet būtu tiešām loti interesanta pieredze viesiem pārējiem "zaķiem" Neatceros vairs kurā RS bukletā bija aprakstīts šis moments kā pašsaprotama lieta, jo RS kontrolieri neesot "trešās personas" kurām datu nodošana nav atļauta, bet gan tieši otrādi - ieinteresētās personas, kuru uzdevumā tas tiek darīts.
Būtu labi, ja šo normu iztirzātu Tiesa un dotu savu atzinumu par to, kuram tad patiesība ir taisnība ar "bezbiļetnieku" datu nodošanu kontrolieriem.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes