www.sudzibas.lv Rīgas Namu Pārvaldnieks Valsts Valodas nezināšana

Rīgas namu pārvaldnieks - Valsts Valodas nezināšana

Uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks ,avārijas dienesta,Pārdaugava, lielākā daļa darbinieku, kuriem ir tiešs darbs ar iedzīvotājiem uzskata, kavisiem ir jārunā ar viņiem krieviski, jo tā ir vienīgā cilvēciskā valoda. Valsts valodas prasmes priekšniecību neinteresē. Žēl tos iedzīvotājus kuriem ir vajadzīgi viņu pakalpojumi, jo paskaidrot radušos problēmu Latviešu valodā ir bezjēdzīgi-nesaprot.

J

Nu ko tu mān te dirsis ja? Kapec neprotu pa latviski? Skaties ka es protu! Tūdaliņ tāgadiņ pastalnieki danco! O kā!

K Krishinjsh 22.10.2013

Nu šis jau nav nekāds brīnums, Rīgā netrūkst iestāžu kas sastāv TIKAI no Slāvu asinīm, tracina it sevišķi gadījumos, kad svarīgi izrunāt un paskaidrot noteiktas lietas, bet viņi ne nieka nesaprot. Ne velti Rīgu daudz dēvē nevis par mazo Parīzi, bet gan Maskavu!

M mimo 22.10.2013

А Namu parvāldnieks с юмором))

Nandia 22.10.2013

Kādai vēl 'mazajai Parīzei' te sakars ar Maskavu!?! Muļķīgs salīdzinājums.
Sanāk, ja kāds saka, ka Rīga ir 'mazā Parīze', tad tāpē, ka mums te visi franciski pļerkst?!? Ja nav zināms kāpēc Rīgu izsenis salīdzina ar 'mazo Parīzi', tad nevajag šeit mēzt iekšā netīrās runas un provokācijas pret krievvalodīgajiem, kas ir dzimuši un auguši šeit te pat Latvijā!

Nandia 22.10.2013

Nez kāpēc man (thu, thu, thu, protams) nekad nav nācies saskarties ar 'pilnīgi visi krievi, kas nerubī latviesu valodu' apkalpošanu. Cik tik ir zvanīts un iets uz RNP - nepieciešamā informācija, skaidrojumi un problēmu risinājumu ir sniegti normāli gan latviešu valoda, gan krievu, skatoties kādā valodā es esmu uzsakusi sarunu.
Ir cilvēki, kas izdzirdot vien no sarunu biedra akcentu un varbūt ne tik spīdošu izrunu latviski - uzreiz cepjās, satraucas un dusmojas, attiecīgi, nespēj vairs uztvert informāciju.
RNP - gan nav ta iestāde, kur strādā tikai krievvalodīgie. Sūdzības sniedzēja sūdzas par Pārdaugavas nodaļu, kur (citēju) 'lielākā daļa darbinieku' ' uzskata, kavisiem ir jārunā ar viņiem krieviski, jo tā ir vienīgā cilvēciskā valoda' - tad, lūdzu, aizdomājaties, kā šis jepifanijs (sūdzības sniedzējs) zvanot saistība ar kaut kādu savu avārijas situāciju spēja:
1) sazināties tiesi ar visu lielāko daļu darbinieku ?
2) kā viņš saprata, ka tieši tagad jau ir sazvanījis lielāko daļu darbinieku? varbūt tā bija tikai 0.001% daļa no visiem?
3) ' uzskata, ka visiem ir jārunā ar viņiem krieviski ' - pēc kādiem konkrētiem faktiem jepifanijs ir saņēmis šo uzskatu?
4) '... jo tā ir vienīgā cilvēciskā valoda' - vai tieši šādus vārdus teica visi jepifanija sazvanītie darbinieki?

Kaut kā liekas, ka cilveks ir pazvanījis, sadzirdējis krievu valodu un sācis dusmoties uz visu pasauli un vajag tagad tak izpļaut tagad to visu kaut kur...

P.S Pievērsiet uzmanību, ka ir daudzas iestādes, kur strādā ar vien vairāk krievvalodīgo - un ko tas nozīmē? Manuprāt, tikai to, ka ļoti daudzi latvieši ir vienkārsi aizlaidušies no LV un šeit palikušie vai cītīgi turas pie esošās darba vietas, vai arī nevēlas strādāt vispār, vai kur nu par 200-300 ls rauties :), a krievvalodīgie mazāk božas par to un iet mierīgi strādāt. No vienas puses paši latviesi vien vainīgi - ko tad neejat strādāt šajās iestādēs? Jūs tak labāk zināt valodu un varat vairot latviešu valodas pareizu lietošanu un tā teikt arī sēdēt pie klausules, vai kabūzī un apkalpot klientus TIKAI latviešu valodā un pofig, ja otrs neko nesaprot. :))

Nevienu nevēlējos apbižot, bet aizdomajieties, vai tad tiešām jūsu dzīvē nav kāds par kuru vairak satraukties un par ko parūpēties, lai ceptos par to, ka kaut kada tante tev atbildēja nevis LV, bet krieviski?!?

M mimo 22.10.2013

Нандия, верно мыслишь.Но у молодых латышей зачастую проблемы с русским, тоже надо понимать.
Короче, два языка лучше, чем один.
Епифаний, хороший ник)

P Pūpols 22.10.2013

Nejēdzība, protams, bet vajag griezties Valsts valodas dienestā (ja tāds vēl ir) un ziņot par viņiem, lai liek soda naudas.

J jepifanijs 22.10.2013

Diemžēl Nadina, es šajā organizācijā strādāju ne pirmo gadu un zinu darbinieku attieksmi pret Latviešu valodu.

J ja? 22.10.2013

un kur problēma? Mazāk skaties kolēğu mutēs, mazāk klausies ko šamie runā un pats(pati) tik "dragā" latviski.

Nandia 22.10.2013

Pag, pag epifanij... saskarsme ar darba kolēģiem ir viens, bet otrs ir, ka saki par savu saskarsmi ar avārijas situācijas sniegšanu ( kā tu pats saki sūdzībā ) telefoniski un ka tevi apkalpojuši gandrīz visi darbinieki, kas tev reāli ( pēc tava teiktā ) negribēja runāt latviski, jo teica, ka krievu valoda ir tikai un vienīgā īstā saziņas valoda. Pluss arī paspēja pateikt, ka tie ir viņu visu reālie uzskati...

Ja jau tevi realitātē apbižoja tavi paša darba kolēģi tad nevajag rakstīt sūdzību, ka esi cietis no apkalpojušā personāla, vai precīzāk, kā teici pats - no lielākās daļas darbinieku vienas sarunas laikā

K Konstantinas 23.10.2013

Ой, люди добрые!
Удивляюсь я Вам! О чём Вы?
Нас, не разделяя на национальности RNP имеет и в хвост и в гриву, накручивая безумные расценки на услуги тех же аварийных служб, а мы сокрушаемся: верно ли рабочий понял слово "дерьмо" или "труба"!
Вы потом на счёт, выставленный Вам, написанный красивым государственным, смотрите. Там цена услуги обрастает 600%.
Об этом надо беспокоиться. Это должно больше расстраивать, когда у нас воруют и воруют в наглую...
А отказаться от услуг невозможно, пока Вы больше о языке переживаете, чем о деле. )))
"И как смешна нелепая игра,
Где проигрыш велик, а выигрыш - ничтожен,
Когда партнеры ваши - шулера,
А выход из игры уж невозможен."

Константин

L lui 09.12.2014

Labdien! Pilnīgi piekritu par RNP meistaru latviešu valodas pilnīgu nepratni. Jau 2 reizes esmu saskārusies ar santehniķiem no RNP, kas neprot/ nesaprot / izliekas nesaprotam latviešu valodu. Ja pirmajā gadījumā ar meistaru sazinājos savā pieticīgajai krievu valodā un ar kopīgu vēlmi vienam otru saprast mēs puslīdz veiksmīgi atrisinājām radušos problēmu, tad otrajā gadījumā sastapos ar klaju necieņu pret sevi par to, ka "slikti skaidrojot problēmu krieviski". Šis vaņka pat necentās saprast manis teikto, lai gan skaidroju krievu valodā. Acīmredzot viņam nepatika vārds "spiediens", jo asociējas ar augstu asinsspiedienu, ar ko šis cīnās. Viņam vēl pietika drosmes apgalvot, ka viņš nesaprot manu problēmu, jo slikti skaidroju krieviski. Kaut kas tāds nepaliks bez ievērības, jo noteikti vērsīšos visās attiecīgajās iestādēs. Tā turpināties nedrīkst!