www.sudzibas.lv Rīgas Mikroautobusu Satiksme Незнание законов

Rīgas Mikroautobusu Satiksme - Незнание законов

Маршрут 371. Самые грубые водители. Не остановливаются на остановках, не читают и не знают государственных законов. Сегодня почти 40 минут водитель (микроавтобус 371 маршрута от гайлезерса в 10: 41) отказывался везти ребенка с психическими отклонениями без маски, хотя законом это разрешено. Пришлось вызвать полицию, и даже после того, как ему разъяснили что он не прав,   остался при своем мнении сказав что в следующий раз поступит так же. И плевать ему на законы.

01.09.2021

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Papildināts Ludmila72 08.09.2021

Продолжение истории:
Сегодня, маршрут 314 из Дрейлени в город, бортовой номер 157
На остановке Bērnu slimnīcā заходим в маршрутку, ни кого нет, салон пустой.
Я в маске, ребёнок без.
Водитель: нужна маска, я объясняю что не нужна. Предлагаю (уже сама предлагаю) показать справку. На что получаю ответ что ему моя бумажка все равно. Маска нужна всем, что с бумажками что без...Даже не посмотрел.
В данном случае волшебное слово " тогда вызывайте полицию" сработало и мы таки поехали...
Не нужна им ни какая справка, это то, на что ссылается Rīgas mikroautobusu satiksme в своём ответе. Они не знаю правил, и не желают их выполнять
В салоне пыль, хотя это вторая остановка после конечной, никакая дезинфекции не проводилась.

L

Komentāri (2)

mikroautobusi 07.09.2021

Labdien!
Lai noskaidrotu visus lietas apstākļus uzņēmuma kontroles dienests veica pārbaudi. Ar šo vēlamies informēt, ka transportlīdzekļu vadītāji pārzin MK noteikumus Nr. 360, kur 6.3.1.1. punkts paredz, ka maskas var nelietot bērni, kas nav sasnieguši 7 gadu vecumu, un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai.
Jūsu gadījumā acīmredzami kustību vai psihiskās veselības traucējumi netika konstatēti, tāpēc 371. maršruta ekspresbusa vadītājs lūdza Jums uzrādīt apliecinošu dokumentu, piemēram, ģimenes ārsta izsniegtu izrakstu. Jūs šādu dokumentu viņam nevarējāt uzrādīt, tāpēc Jums un šoferim radās domstarpība. Uzņēmuma iekšējie darba kārtības noteikumiem paredz, ka šādās situācijās vadītājs sazinās ar dispečeri, kurš šajā gadījumā ieteica izsaukt policiju, lai atrisinātu šo situāciju. Pēc policijas ierašanās Jūs uzrādījāt apliecinošu dokumentu, un policijas darbinieks secināja, ka Jums un Jūsu bērnam ir tiesības braukt bez maskas.
Vadītāja nodoms nebija Jūs un Jūsu bērna tiesības aizskart, viņš tikai pildīja savus tiešos darba pienākumus saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kuri uzliek par pienākumu pieprasīt dokumentus pasažieriem, ja viņiem pirms iekāpšanas uz sejas nav maska.
Mums katrs pasažieris ir svarīgs, tādēļ rūpējamies par to, lai brauciena laikā tiktu ievērotas epidemioloģiskās drošības pasākumu prasības un, lai ikviens pasažieris justos droši, tostarp arī mūsu darbinieki.
Atvainojamies Jums par radušos situāciju un ceram uz savstarpējo sapratni!

L Ludmila72 07.09.2021

Labdien!
Bērnam ir redzamas garīgas traucējumi, tas ir redzams no viņas uzvedības. Visus divus gadus kad ierobežojumi ir bijuši spēkā, mēs braucām ar sabiedrisko transportu, un neviens šoferis nekad nav tā rīkojies.
Vadītājs piezvanīja dispečeram un teica, ka ir izsaukta policija, nevis otrādi. Šoferis bija rupjš un ieteica braukt ar autobusu vai iet kājām! Un pats vadītājs arī masku neizmantoja.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360
6.3.1 transportlīdzeklī, taksometrā vai vieglajā automobilī, ar kuru veic pasažieru komercpārvadājumus, transportlīdzekļa vadītāji, kuri neatrodas no pasažieriem pilnībā nodalītā kabīnē, kā arī pasažieri lieto mutes un deguna aizsegus;

Uzstādītā plastmasas konstrukcija nav pilnībā noslēgta kabīne. Un tā kā mēs braucām gandrīz no gala pieturas, bija skaidrs, ka automašīnā netika veikta dezinfekcija. Par kādiem normatīvajiem aktiem mēs varam runāt, ja paši autovadītāji tos neievēro?
Cilvēka veselības stāvoklis un vēl jo vairāk garīgās veselības stāvoklis ir konfidenciāla informācija, un man ir pienākums parādīt diagnozi (kas būs izrakstā no pacienta ambulatorās kartes) policijai, bet ne sabiedriskā transporta vadītājam.
Šī prasība pārkāpj cilvēktiesības saglabāt personas datus un konfidenciālu informāciju.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes