www.sudzibas.lv Rīgas Bāriņtiesa Interešu konflikts, parazītisms, izdevumu pieaugums, prolongēts stress, pazemojums

Rīgas Bāriņtiesa - Interešu konflikts, parazītisms, izdevumu pieaugums, prolongēts stress, pazemojums

Rīgas Bāriņtiesa – interešu konflikts
Rīgas Bāriņtiesa – parazītisms
Rīgas Bāriņtiesa – izdevumu pieaugums
Rīgas Bāriņtiesa – prolongēts stress
Rīgas Bāriņtiesa – pazemojums

Ar šo rakstu vēlos aizsargāt Jūs/Jūsu ģimeni no problēmām ar Rīgas bāriņtiesu un paskaidrošu augstāk minētos secinājumus.

Rīgas Bāriņtiesa – interešu konflikts
Bāriņtiesa vienatnē pieņem lēmumu par to, ka vajag «sargāt» bērnu intereses un kontrolēt ģimenes rīcības. Bāriņtiesa nekonsultējas (vai konsultējas tikai formāli) ar citām (sociālais, pašvaldības) iestādēm, tajā pašā laikā neņem vērā ģimenes spēju pati tikt galā ar situāciju un vienmēr viennozīmīgi lemj par to, ka bāriņtiesai obligāti jāieslēdzas ģimenēs dzīvē. Ar šo bāriņtiesa garantē sev darbu, darbinieki garantē sev darba vietu, algu un varu.

Rīgas Bāriņtiesa – parazītisms
Parazītisms – kad viens organisms dzīvo uz cita organisma rēķina un no parazītisma saimniekorganisms negūst nekādu labumu.
Viens dzīvoja laimīga un nodrošināta ģimene. Abi vecāki ar vairākām izglītību diplomiem, lielu pieredzi, pārvalda daudz svešvalodu. Izremontēta un iekārtota trīs istabu dzīvoklis, automašīna, vasaras mājiņa. Bērni nodrošināti ar visu nepieciešamo, mācas divas skolas (otrā ir mūzikas skola), pārvalda trīs valodas un mācas vel divas svešvalodas. Saistībā ar bērnu nodrošinājumu un audzināšanu pret vecākiem nekad nebija pretenzijas. Pēkšņi māte saslimst un mirst. Tēvs paliek ar diviem nepilngadīgiem bērniem 10 un 12 gados. Tēvs ir spēka arī tālāk nodrošināt bērniem nākotni un sargāt viņu intereses. Bet bāriņtiesa pretī tēva un bērnu iesniegumam lemj, ka tiesai vajag tomēr sargāt bērnu intereses no tēva un ar šādu absurdu argumentu piesūcas ģimenei radot tai nevajadzīgas birokrātijas problēmas.

Rīgas Bāriņtiesa – izdevumu pieaugums
Bāriņtiesa piespieda tēvu sadalīt īpašumu uz trim domājamām daļām, maskējoties šo lēmumu ar bērnu interešu aizsardzību un argumentējot ar to faktu, ka kredīta apmaksā no ģimenes puses līdz šim bija laicīgi un droši vien tā būs arī nākotnē. Rezultāta īpašums, kas ir apgrūtināts ar hipotekāra kredītu līdz 2031 gadam, sadalīts uz trim daļām. Attiecīgi visi notāra un valsts nodevas jāmaksā trīskāršs.

“…Bāriņtiesas ieskatā, minētais apgrūtinājums nav par šķērsli pieņemt atstāto mantojumu bērnu vārdā. Neskatoties uz to, ka mantojuma masā ietilpstošo nekustamo īpašumu kadastrālā vērtība ir mazāka par hipotekārā kredīta atlikumu. Bāriņtiesa ņem vērā apstākli, ka vairāk nekā puse no aizdevuma summas ir atmaksāta, līdz ar to secināms, ka mantojuma pieņemšana bērnu vārdā neradīs bērniem zaudējumus. Mantojuma pieņemšanas rezultātā bērni iegūs mantojumu, kas nākotnē viņām var nodrošināt materiālo stabilitāti un labklājību.
Bāriņtiesa atzīst, ka bērnu viedoklim neapšaubāmi ir jāpiešķir pienācīga nozīme, tomēr tam ne vienmēr jābūt izšķirošam. Līdz ar to Bāriņtiesa, pieņemot lēmumu, nevar balstīties tikai un vienīgi uz bērnu izteikto viedokli, jo bērni vecuma un brieduma dēļ nespēj pilnvērtīgi izvērtēt savas intereses…”
Sanāk, jo vairāk disciplinēts tu esi, jo mazāk tev uzticēs bāriņtiesa un jo vairāk tu cietīsi no birokrātijas.

Rīgas Bāriņtiesa – prolongēts stress
Katra lēmuma pieņemšanai tiesa prasa milzīgo apjomā informāciju un papīrus, pēc ilga lēmuma sagaidīšana viss iet pa otro riņķi. Ar tādu ātrumu un manai ģimenei nevajadzīgiem birokrātiskiem šķēršļiem mēs vel ilgi nevarēsim sakārtot lietas, nomierināt emocijas un beidzot sākt ar jauno dzīvi. Rīgas bāriņtiesa ar neefektīviem lēmumiem tika apgrūtina ģimenes dzīvi un prolongē pārdzīvotu stresu.

Rīgas Bāriņtiesa – pazemojums
Rīgas Bāriņtiesa visur paziņo, ka sarga bērnu intereses un neļauj ģimenes tēvam pieņemt lēmumu. Šajā situācijā tēvs ir pazemināts bērnu acīs. Tajā pašā laikā tiesa ignorē arī bērnu viedokli. Un vel , kas par nosaukumu “bāriņtiesa”? Bērniem ir tēvs. Bērni jūtas neērti katru reizi dzirdējot vārdu “bāriņtiesa”, viņi saka tēvam, ka viņi nav bāriņi. Rīgas bāriņtiesa pazaudēja jebkādu lojalitāti tā arī neiegūstot to. Tēvs un paši bērni vairs izciest bāriņtiesu.

F

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes