Rīgas 1.slimnīca Šarlotes poliklīnika - Attieksme

Vēlos sūdzēties par Rīgas 1. Slimnīcas "Šarlotes" poliklīnikas ginekoloģi vārdā maija broša. Šī bija mana pirmā vizīte. Jau ieminoties par to, ka ar konkrēto veselības problēmu esmu saskārusies iepriekš, ārste teica - "atkal ar sevis diagnozēm, es tev noteikšu, kas par vainu, stāsti man simptomus. " kad jautāja, vai intīmo attiecību laikā izsargājos, pateicu, kā ir - ka ar tagadējo partneri nelietojam prezervatīvus, un, ka vēlos arī sākt lietot kontracepcijas tabletes.
Broša uz mani paskatījās ar izsmieklu un izteica apmēram šadus komentārus - "nelieto prezervatīvus? Tev galvā kaut kas vispār ir? Tu ar ko domā? Tu dzemdēt gribi? Neesi padomājusi, ka varbūt tev ir seksuāli transmisīva slimība? Vēl te brīnās! "
(pirmkārt, pat, ja es gribētu dzemdēt, kas ir šī ārste, lai ar mani tā runātu? Kas tie par riebīgiem komentāriem? Esmu pieaugusi sieviete kurai jau pāri 20 un kopš kura laika ārsti nosoda savus pacientus? Vai tad nenāku pie ārsta, lai risinātu problēmas? ! Biju tādā šokā. Nebija pagājušas ne trīs minūtes, kopš ienācu kabinetā!
Vēl, kad broša jautāja, kad man pēdejo reizi bija mēnešreizes, es atbildēju, ka īsti neatceros, jo tās vienmēr bijušas neregulāras, bet ka pēdējo reizi bija aptuveni maijā.
Brošas reakcija, atkal - "mamma arī kalendāru lietot neiemācīja? ! " izsmejošā un ļoti riebīgā tonī.

Vizītes beigās - "tā, kontracepciju un zāles (problēmas risināšanai) es tev neizrakstīšu, iesi uz sonogrāfiju un tad nāksi pie manis vēlreiz un tad domāsim par ārstēšanos un kontracepciju"

lieki piebilst, ka es pie šīs ārstes neatgriezīšos. Labi, ka biju tikusi pie brošas caur valsts kvotām, nevis maksājot 30+ eiro par to, ka mani nolamā un beigās nekādus medikamentus neizraksta.

Izejot no kabineta biju pilnīgā šokā. Neviens ārsts nekad ar mani tā nav runājis. Kas tā vispār par attieksmi, tik tiešām, ja riebjas sievietes, ja visas uzskati par maukām un muļķēm, tad par sieviešu ārstu vispār nav jāstrādā!