www.sudzibas.lv Rīgas 1.slimnīca Neplombēs bērnam zobu

Rīgas 1.slimnīca, daktere Sanita Kaufelde - Neplombēs bērnam zobu

Šī gada 13.maijā es ar savu 6 gadus veco meitu aizgājām pie dežūrārsta zobārstes, lai saņemtu nepieciešamo izziņu, lai uzsāktu skolas gaitas. Mūs pieņēma Sanita Kaufelde. Pēc zobu apsekošanas viņa secināja, ka meitai vienā zobā ir liels caurums un to vajag plombēt, jo bērnam rod diskomfortu. Es piekritu taisīt, jo agri vai vēlu zobs ļoti sāpēs un to nāksies taisīt vai raut ārā. Mana meita ļoti nobijās un sāka raudāt. Ārste pateica, ka viņa nevar noplombēt zobu, ja viņa raud. Es mēģināju pierunāt meitu, lai sataisītu to zobu, bet viņa raudāja un pateica, ka viņai ir ļoti bail. Daktere teica, ka viņai nav laika gaidīt, kamēr meita piekritīs ielikt plombu, kā arī viņai ir ļoti svarīgi, ko padomās rindā sēdošie pacienti, negribot lai viņi raksta sūdzības vēstules, ka daktere tā apejas ar pacientiem un ka bērns visu laiku raud. Tāpat daktere aizrādīja bērnam, lai sēž nekustīgi un nesitot pa viņas krēslu. Viņa paziņoja, ka neplombēs meitai zobu un man ir jāvēršas pie sava zobārsta.
Diemžēl pie mūsu dakteres Šibanovas pieraksts ir tikai septembra beigās. Izziņā, kura bija mums nepieciešama skolai, daktere Sanita Kaufelde ierakstīja, ka ir nepieciešama sanācija. Līdz ar to ģimenes ārste arī nevarēs dot atbilstošu dokumentu, ka meitai ir pilnība veselie zobi, lai ietu skolā. Man nav saprotama daktera Kaufeldes rīcība. Varu secināt neprofesionālo atteiksmi pret savu darbu, bet nozīmīgums, ko rindā sēdošie padomās kā uzvedās mazs bērns viņas kabinetā. Mēs ar meitu speciāli atradām laiku darba dienā, man nācās lūgt darbā brīvas stundas, lai atrauktu uz poliklīniku uz saņemtu nepieciešamo izziņu skolai.
Ceru, ka mana vēstule liks pārdomāt dakterei par saviem darba pienākumiem un nākamreizs viņa izcili izpildīs savu darbu un spēs atrast pieeju pie mazā pacienta.

S

Komentāri (8)

smejiesvesels 15.05.2017

Lai uzsāktu skolas gaidas nav neviena parsība, kas norādītu, ka zobiem jābūt veseliem, vai vispār jābūt.
Vienīgais kas traucē uzsākrt skolas gaitas ir neiroloģiska rakstura problēma.
Tāpēc Jums par to zobiņu nav jāsatraucas.
Kas atteicas uz zobārstu, tad, ja bērns bļauj, tad bļauj, zobārstam nav pienākums gaidīt vai mierināt Jūsu bērnu. Neļaujās, sarunāt nevariet, tad lūdzu- narkozi. Ar bļaujošu bērnu, kurš vēl nesēž mierīgi, nekas labs nesanāks.
Domāju, ka Jūsu sūdzība nav korekta, bet vairāk esat vadījusies no sava tā brāža satrauktā emocionālā stāvokļa.
Nomierinieties, un gaidiet pierakstu pie zobārsta, piesakiet narkozi, ja citādi nevar.
Skolā mazo paņems arī ar cauru zobu!:)

E ELLIO 15.05.2017

Es dakteres vietā, jūs abas aizsūtītu uz instiitūtu, kur labo zobus narkozē.

š Šarlotes poliklīnika 15.05.2017

Lai ģimenes ārsts sniegtu izziņu skolai ir nepieciešama zobārsta apskate, Arī ar nesaārstētiem zobiem, to norādot dokumentācijā, iespējams doties uz skolu. Jūsu gadījumā pateicoties šai apskatei uzzinājāt, ka meitai ir caurs zobs. 13. maijā dežūrārstam bija ļoti daudz pacientu, kas savā ziņā ir rezultāts tam, ka visā valstī zobārsti atsakās strādāt ar bērniem. Pēc dažādu mediju uzbrukumiem zobārstiem esam nolēmuši, ka maksimāli centīsimies skaļiem bērniem zobus nelabot, lai netaptu nepamatotas apkārtējo sūdzības.Arī Jūsu publiskā norāde par dakteres neprofesinālo rīcību ir nekorekta, jo lūgumu bērnam nebļaut un nespārdīt krēslu nevarētu par tādu nosaukt.Tieši vecāku attieksme pret ārstu un vēlme, lai ārpusē esošā rinda gaida un klausās ir iemesls mūsu nespējai atrast speciālistus darbam ar bērniem. Ir iestādes, kas piedāvā mierpilnu pieņemšanu, veltot bērnam pat stundu, kas nav iespējams dežūrā, kur ierodas 15 bērni 2 stundu laikā. Varbūt tieši šāda iespēja nepieciešama Jūsu īpašajam bērnam. Mēs to diemžēl nespējam sniegt.

I Ilgvars 17.05.2017

Savs bērns ir jāaudzina, Jūs uzskatat, ka tas ir normāli, ja bērns atļaujas kliegt un bojāt svešu inventāru? Nepamatota un absurda sūdzība. Jāaaka paldies ārstiem, kas vēl piekrīt strādāt ar bērniem!

L Lilule 02.06.2017

Skolā pieņem ar tekstu: nepieciešama sanācija... :)
Likums aizliedz raudošam bērnam labot zobus...
Mums ir trakāka problēma, neļaujas aiztikt un pat pieskarties zobiem. Izstaigājām visus ārstus Rīgā...tagad gaidam uz vispārejo narkozi.
Ārstam nav jāmierina bērns. Ir variants, ņemt bērnu klēpī, turēt utt. Protams, vardarbīgi un jāizvērtē visi par un pret atbilstošajā situācijā.

R Ruta Siekstina 29.05.2018

Šī Daktere ir ar lielu atbildības sajūtu,visus pacientus ir ārstējusi un uzklausījusi ,ar viņas darbu Mūsu ģimene ir ļoti apmierināta.Bērns ir jāaudzina un viss...

D Daiga 12.02.2021

Izbeidziet ar to audzināšanu platīties labi ka jums tādi brīnum berni!Mammai varu ieteikt runājiet skaidrojiet motivējiet bērnu.Arī manzēns 2zobārstus izstaigājām tad Ogres poliklinikā Daktere Kaufelde sablombeja bez šprices pat arī raudāja bet daktere laba viņa pateica ka laika viņai daudz vaņa pagaidīs kad nimierināsies.Es tikai saku runāt vajaga audzināšanai tur nekāda sakara nav.Lai jums veicas.

A agits 26.04.2021

Manā pieredzē tieši Sanita Kaufelde ir BRĪNUMDAKTERE, kas izglāba maniem bērniem kariesa skartos zobus. Neskatoties uz to, ka bērniem bija tikai četri gadi, bija sabijušies, mutes vaļā vērt negribēja. Pirms tam izskraidīju daudzas zobārstniecības, bet visur mums atteica. Un bija panika, ka ja neatradīšu, kas ir gatavs uzņemties labošanu bērniem visi zobi nodrups. Stomatoloģijas institūts piedāvāja labot tikai zem kopējās narkozes, Man par lielu izbrīnu dr. Kaufelde spēja neiespējamo un salaboja visus zobus maniem bērniem, ar savu pacietību, neatlaidību un profesionalitāti viņai izdevās tas ko citur neviens nevarēja. Liels, jo liels paldies Dakterei Kaufeldei

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes