www.sudzibas.lv Riga Hostel Strādāja bez līgumiem un vairāk nekā puse tika piečakarēti

Riga Hostel SIA - Strādāja bez līgumiem un vairāk nekā puse tika piečakarēti

Īsumā par hosteļiem un to cik tie ir nelegāli :
Hosteļi :
1)Riga Hostel (SIA) - Merķeļa iela 1, 4. Un 5. Stāvs. Blaktis ir 5. Stāvā, gandrīz visās istabās. Ir kases aparāts un terminālis, bet visus skaidrās naudas maksājumus kasē nesit (izvairās no nodokļu maksāšanas) , centrālais hostelis, ja no kāda cita hosteļa klienta vajag novilkt naudu no kartes, to dara šeit. Oficiāli pieņemti divi darbinieki (es un gatis Ķigelis) .
2. Yellow Hostel (SIA) - Uzņēmums jau ir likvidācijas procesā, nav maksājuši nodokļus valstij, ja jāpieņem kāds darbinieks, tad līgumu taisa uz Yellow Hostel, jo nav jāmaksā nodokļi + reālistiski tāda vieta vairs neeksistē. Ja kādam citam Hostelim vajadzīgs čeks, tad to sit no Yellow Hostel kases aparāta.
3. Next Generation - Marijas iela 1 - Hostelim nav ne termināļa, ne kases aparāta. Gandrīz visi maksājumi tiek pieņemti tikai un vienīgi skaidrā naudā, nodokļi netiek makSāti. Reģistrēts uz Sia “Hotels And Apartments”, iepriekš saucās “Hostel Latvia”;bet šo uzņēmumu norakstīja kādam bezpajumtniekam, jo Hostelim bija pārāk slikts reitings, nenesa ienākumus.
4. Japanese Style Centrum - Merķeļa iela 8, 21. Un 22. Dzīvoklis - blaktis ir divās istabās. Šis Hostelis ir nelegāli veidots divos savienotos dzīvokļos, bez jebkādām atļaujām, šobrīd Hostelis tur nevarētu nemaz atrasties. Tāpat kā gandrīz visos Hosteļos nav ne kases aparāta, ne termināļa - maksājumi tiek pieņemti skaidrā naudā un nodokļi netiek maksāti. Nevienam šeit strādājušas darbiniekam nav bijis darba līgums.
5. Martas street Hostel - martas iela 9-37, tāpat kā merķeļa ielā 8 - nelegāli pārbūvēts dzīvoklis par hOsteli. Blaktis gandrīz visās istabās, antisanitāri apstākļi dormos. Arī šeit nav ne kases aparāts, ne terminālis - maksājumi tiek pieņemti ar skaidru naudu un nodokļi netiek makSāti.

Par darbiniekiem: gandrīz nevienam netiek sastādīts darba līgums, lai izvairītos no nodokļi maksāšanas. Ir divi darbinieki, kam ir sastādīts darba līgums uz Riga Hostel, kurš ir parakstīts tikai no darba ņēmēja puses, darba devējs līgumu neparaksta un neizsniedz.
Ir arī aptuveni 3 darbinieki, kam ir sastādīts līgums uz Yellow Hostel - šis uzņēmums ir jau likvidācijas procesā un nodokļu parāds valstij ir sasniedzis gandrīz 16000 eur.
Vēl pāris līgumus taisīju es pati darbiniekiem, kuriem bija nepieciešama “drošības sajūta”, tie tika veidoti itkā uz Yellow Hostel, bet eds un citur netika pieņemti, tika vienkārši izsniegts papīrs, lai darbinieks strādātu un cerētu, ka viņu nepiečakarēs.
Visi pārējie darbinieki (manā strādāšanas periodā (1 gads) aptuveni 50 cilvēki) strādāja bez līgumiem un vairāk nekā puse tika piečakarēti - netika izmaksātas algas vai netika pildīts jebkas, kas tika solīts.
Šeit daži nesenākie piemēri:
•) apkopēja zahira - no sākuma tika solīta sekojoša samaksa: 0,30eur par katru saklāto gultasvietu, 1,50eur par katru saklāto privāto istabu un 8eur par visām koptelpām. Pirmajā darba mēnesī algu izmaksāja kā solīts - 15. Datumā, skaidrā naudā uz rokas, aptuveni 600 eur.
Otrajā mēnesī tieši algas dienā (15.01.20) pateica, ka Hostelis ir pārāk netīrs un par tādu darbu nemaksās - būs viss tīrs, tad algu izmaksās. Sieviete turpmāk pieprasīja maksāt par dienām, maksāja aptuveni divas nedēļas katru dienu ap 30eur. Kad pienāca nākamā algas diena (15.02.20) , viņai pateica, ka nemaksās ne centa un var lasīties prom - nelegāli kopā izmaksāja par nostrādāto 900eur, aptuveni 1000eur (viņas nopelnītos) iebāza savā kabatā. (strādāja rh)
•) adminstratore lauma un viņas vīrs uldis - strādāja merķeļa ielā 8, turpat arī dzīvoja (16ist) kopā ar saviem 3 bērniem un kaķi (1 istabiņā) . Nostrādāja vairāk nekā mēnesi un algas dienā (15.01.20) pateica, ka nesaņems ne centa un jāizvācas no istabas tūlīt pat. Bija nopelnījUši aptuveni 2000eur, visus atkal ielika savā kabatā.
•) administratore lauma - strādāja Martas ielā 9 - vienu algu par janvāri izmaksāja - aptuveni 200eur no nopelnītajiem 480eur (atlikusī nauda aizgāja priekšniecībai kabatā par mistiskiem sodiem) , saņēmusi algu, izlēma aiziet, brīdinot darba devēju - aizejot prom, protams, atalgojumu par februāri nesaņēma.
Tie bija tikai daži no visiem piemēriem, šādi tika apčakarēti vairāki iekštelpu meistari, administratori kā arī apkopējas.
Uzņēmumi reģistrēti uz cilvēkiem, kuriem reālistiski nav pilnīgi nekāda Sakara ar uzņēmumu, piemēram, Sia “Yellow Hostel” reģistrēts uz Arnolda Zāga vārda - Arnolds Zāgs ir aptuveni 70 gadus vecs vīrietis, kurš iepriekš tur strādājis par meIstraru, jau ilgāku laiku nekāda Sakara ar uzņēmumu nav, atnākot uz recepciju un jautājot, lai kāds dot sazināties ar reālo priekšniecību un, lai noraksta to uzņēmumu nost no viņa atbild: neko nezinām, vadības kontaktus nevaram dot.
Sia”Riga Hostel” reģistrēts uz Andreja gaiļa vārda - pats nekad tur nerādās, ļoti reti paraksta kādus dokumentus, lielākoties Andreja paraksti bija jāvilto recepcijas darbiniecei (t. I. Man) .
Reālā priekšniecība ir: ernests rieksts, cilvēks, kuram pašam uz sava vārda ir aizliegts reģistrēt Latvijā uzņēmumu un internetā jau vairākas reizes ir pieminēts viņa vārds, krāpniecības apsūdzībā. Šis “cilvēks” visus izkomandē, liek mistiskus sodus, morāli un fiziski aizskar darbiniekus. Tas, ka viņš kādu nosauc par dauni, kropli, izdzimteni vai tmldz. Ir ikdiena uzņēmumā. Visus rīkojumus dot viņš caur messenger fake profiliem, viņa profili: Dzintra Ķirse(šobrīdējais) , Dace Bērtmane, Gunārs Juris Jansons Un Mārtiņš Zīle. Ja darbinieks strādājis jau kādu nedēļu (tas uzņēmumā parasti bija max laiks, ko darbinieks var paciest tur, jo pirmie vārdi no Ernesta jau noteikti tiek pateikti) , ernests liek darbiniekam lejupielādēt telegram un sazināties tur - tur čati ir slepeni un vajadzības gadījumā tos var izdzēst no abām ierīcēm. Telegrams, protams, ir jānolādē obligāti, ja nē - 100eur sods darbiniekam. Tur notiek saziņa par visu - lielākoties darbiniekiem brauc virsū, Sola sodus u. Tt, bet reizēm var arī saņemt slavas vārdus. Katru rītu principā saņēmu uzdevumus: nočekot vai jānis (darbinieka vārds mainīts, jo darbinieks joprojām strādā uzņēmumā) nav nozadzis naudu, pārbaudīt vai sakrīt atskaites, pateikt apkopējām, lai cīnās ar naktīm, ja nē visa alga nost, uztaisīt fake līgumu darbiniekam, apmācīt darbiniekus u. Tt.
Maiņu ilgums katrā Hostelī pārsniedz atļauto - tas ir sākot no 12 līdz 16 stundām. Ja neatrodi kādu, kurš tevi nomaina (dod brīvdienas) , tad principā - pats vainīgs, ka neatradi, neapmācīji - strāda katru dienu. Vidēji pa 4 recepcijā strādā max 4-5 cilvēki, jaunus darbiniekus atrast sāk palikt arvien grūtāk, jo rakstu kļūst arvien vairāk.
Ja Hostelī rodas jebkādas problēmas - jārisina pašam, no ernesta vari sagaidīt ziņu “ tu esi tur adminstrators ne es - Sa Me Ne Dzhe”.
Visi darbinieki tiek informēti arī par to, kas notiek, ja atbrauc di vai Vid - es neko nezinu, es šeit nestrādāju, kas ir adminstrators nezinu, kas ir vadība nezinu.
Protams, visi Hosteļi neiztiek arī bez antisanitāriem apstākļiem, piemēram, visos hOsteļos (izņemot Marijas ielu 1) ir blaktis - ellīgi daudz un gandrīz katrs 4. Viesis par to sūdzas. Indēšanas pasākumos, protams, netiek iesaistītas firmas vai tamlīdzīgi, tà vietā (reizēm nedara neko) reizēm to dara adminstratori vai apkopēji. Bez nepieciešamā aprīkojuma vai pat bez maskas un indē ar centrālstacijā nopērkamo “kukaraču” vai saberot pulveri uz grīdu līstēm. Vasarā tika pielietota bīstamāka metode - tika veikta atklātā istabas larsešana, kad istaba tika uzkarsēta līdz 150•c un tika cerēts, ka visas blaktis pazudīs. (var redzēt bojājumus no šī procesa 505,503 un 16ist) . Vienu reizi bija tas gods uzņemt ciemiņus arī sanitāro inspekciju, tas ko mēs daram - sarunājām latviešu cilvēkus, lai Pasaka, ka nekā nav, par to viena nakts Hostelī bezmaksas, pateicām, ka visas istabas ir aizņemtas un ielaidām vienā, kurā blakšu nav - viss done, slēdziens gatavs un Hostelī blakšu neesot.

Tas ir pavisam neliels kopums. Nostrādājot gadu te, tika apčakarēti vismaz 50 darbinieki. Gandrīz par katru darbinieku pēc tam tiek uzrakstīts posts fb, protams, ka no feikajiem profiliem. Ķipa viņa devīze - “bilde netā un kārtīgs apraksts - neviens darbā neņems un nonāks mēslainē”. Un te nu pienāca arī mana kārta nonākt fb (nezināmu iemeslu dēļ, gadu strādāju, katru dienu slavēja, viss bija kārtībā, beigās pats atteicās dot slimības lapu un ieliek fb, tiešām nesapratu kāpēc) un tikt apmelotai. Protams, tas viss tā Nepaliks un došos gan uz ekonomikas policiju, gan Vid, gan di, gan “bez tabu” un, protams, tiks uzsākti arī tiesu darbi.
Šobrīd esmu savākusi 11 bijušos darbiniekus, kuri beidzot ir gatavi apturēt šī cilvēka skaistos izgājienus un nolikt pie vienas vietas.

S

Komentāri (8)

S SniedzeL 06.04.2020

Nokopets no darbinieces facebook.Drausmas!

P pag, ko? 06.04.2020

Neizlasiji līdz galam-NOKOPĒTS NO KĀDAS DARBINIECES. Brilles vajag?

S SniedzeL 06.04.2020

Kooo?

L Livva 06.04.2020

Gadu strādāji, piesedzi un palīdzēji organizēt visas nelikumības un pēkšņi pamodies?

S SniedzeL 06.04.2020

Es nestrādāju! Komentārā rakstīju,ka nokopēts no darbinieces!
Tur bija gara diskusija un daudzi jautāja kā tad autore pati varēja tur gadu nostrādāt ,Viņa atbildēja ar to,ka viņa visu so raksta nevis lai pasūdzētos par savu gadu,bet gan tādēļ,lai painformētu citus

BondsBonds 07.04.2020

Divus teikumus lasīju un man vienalga, jo nekad nestrādāju ne melnajā vai pelēkajā. Pat kad biju pašnodarbināts, visu maksāju nodokļos. Vaino sevi.

S SniedzeL 07.04.2020

Slikti,ka neizlasīji - konkrētajai darbiniecei līgums bija.

S SUPERBOSS 11.12.2020

ERNESTAM RIEKSTAM VIETA IR CIETUMĀ!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes