www.sudzibas.lv Raganu ķēķis Video novērošana

Raganu ķēķis - Video novērošana

21.06.2014. braucot mājup no Siguldas nolēmām paēst Raganas ķēķī. Ar ēdienu viss kārtībā, bet pie galda uzstādītais televizors rādīja (sākumā tā domājām) melnbaltu filmu , saistīts ar dejām, kur vairāk vai mazāk iereibuši pāri riņķoja pa zāli(viens otrs izskatījās kā Čaplina komēdijās). Uzmanību piesaistīja pāris, no kuriem viens bija ierāvis par daudz, kas izraisīja smieklus mums un pārējiem apmeklētājiem pie citiem galdiņiem. Kad oficiantam lūdzām, lai tas uzliek "filmai" skaņu, tas lepni atbildēja, ka tas esot tepat blakus zālē, ka krogā notiekot video novērošana. Kad jautājām, kāpēc šo drošībnieku funkciju pilda un par smejas visi restorāna apmeklētāji, viņš atbildēja, pie ieejas ir uzraksts par video novērošanu un tas esot pilnīgi normāli? Jautāju vai mūs redz citā zālē un skatās un smejas par mums uz ko viņš neko neatbildēja. Man tas atgādināja tālos padomju gadus, kad katrs no mums tika novērots. Sapratu, ka uz Raganas ķēķi vairs nekad nebraukšu, jo pēc jautājuma, vai redzētais netiek ierakstīts saņēmām "ne visai" pārliecinošu Nē?? Mums liekas, ka tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo tas nozīmē, ka atnākot šeit nevaru brīvi iedzert un kā „māku”arī dejot, jo kāds blakus istabā domā, ka tā ir komēdija. Priekš tam ir drošības dienests, kurš skatās, lai nenotiktu kas slikts, bet ne jau visi apmeklētāji!!

J Jānis Zuze 08.04.2023

Jā, patiešām ir uzraksts, ka notiek video novērošana. Ja kas, tas ir rakstīts pie jebkuras apsargājamas iestādes. Iesaku, tad turpmāk tādas vietas neapmeklēt. Vienīgās publiskās iestādes bez video novērošanas ir mazmājuņas. Laipni lūgs, Kungs!