www.sudzibas.lv Privātie kreditori-krāpnieki. Krāpniecības mēģinājumi

Privātie kreditori-krāpnieki. - Krāpniecības mēģinājumi

Tātad, gribēju padalīties ar pieredzi privāto kreditoru meklējumos sludinājumu portālā ss.lv.
Ja jums ir slikta/bojāta kredītvēsture un radušās finansiālas problēmas ar ātrajiem kredītiem/līzingiem vai jebko citu,bet vajadzīga konkrēta naudas summa lai dzēstu savas parādsaistības, tad principā atliek tikai pakārties,jo bankas par jums dzirdēt negrib un kredītu speciālisti par spīti oficiālajai darbavietai un pierādāmiem ienākumiem, pateiks,ka ''tādiem kā jums'' (precīzs citāts), bankas kreditēšanas pakalpojumi nav pieejami.
Pēc ilgiem meklējumiem un mēģinājumiem sakārtot personīgās lietas, nolēmu griezties pēc palīdzības pie privātajiem kreditoriem. Un tad šoks! SS.lv un pārējos portālos mitinās tikai un vienīgi krāpnieki. Tagad sīkāk.

1krāpnieku tips- Priekšapmaksa par aizdevuma līguma noformēšanu.
Iespējams uz jūsu meklējumiem atbildēs kāds,kurš gribēs lai viņam pārskaita konkrētu naudas summu(summa ir maza, svārstās no 20-50ls), lai varētu sakārtot aizdevuma līgumu. Protams, aptuvenā cena pie notāra tāda arī ir, apzīmogošana līgumam arī maksā ~45ls. Atsūtīs savus rekvizītus(pers.kodu,kontu,vārdu uzvārdu), lai ja nu kas, varētu griezties policijā(cik tālredzīgi)
Ko darīt- pirmkārt, pameklējiet šo personu soc.tīklos. Ja zem šāda vārda,uzvārda neviens neatrodas(ieskaitot google search), tad tā var būt pirmā pazīme, ka šis cilvēks ir krāpnieks. Labākais ir tas,ka persona vienmēr atradīsies tālāk no jums, citā pilsētā, vai pat otrā valsts galā. Nekādas tikšanās klātienē nebūs,jo vienmēr šim cilvēkam būs kautkur jābrauc, jeb tiks izdomāti neskaitāmi iemesli,lai dzīvē nekad nesatiktu(pat ja piedāvāsiet aizbraukt un izrunāt visu klātienē,kā principā naudas lietas tiek kārtotas). Ļoti bieži tā būs kāda sieviete,jeb meitene(laikam lai celtu ticamību,ka meitene jau neuzmetīs).
Shēma laba= Nauda tiks aizskaitīta uz kādu radinieka kontu,jeb kādam bezpajumtniekam uztaisītu bankas kontu. Gailis pakaļ nedziedās.

2krāpnieku tips- internetbanka. Ir cilvēks(jaunietis),kurš jums zvanīs un piedāvās aizdevumu, bet pirms tam prasīs jūsu personas datus,lai pārbaudītu kredītvēsturi. Tiks uzdoti jautājumi- vai esiet kādā parādpiedziņas kompānijas sarakstā(lindorf,paus konsults,inkasso u.c),un vai jums ir pieejams galvotājs,ar tīru kredītvēsturi. Tad būs labākais- jums prasīs,lai jūsu galvotājs kādā bankā atver kontu un uz tā uzliek vienu latu(itkā kredītvēstures pārbaudei iepriekšminētajās institūcijās). Tad jums tiks prasīti internetbankas pieejas kodi 3x, lai piekļūtu internetbankai. Labs joks ir tāds,ka arī šo cilvēku jūs nekad nesatiksiet,tikai dabūsiet solījumu,ka tikšanās notiks pēc kredītvēstures pārbaudes,lai noslēgtu aizdevuma līgumu. Lieki piebilst,ka nedrīkst dot nekādas pieejas internetbankai. Pie kam,šis cilvēks parasti sazinās caur sms, un nav sazvanāms pēc plkst 17.00.
Shēma laba=Jo par šo naudu, uz galvotāja vārda tiks paņemti kredīti(kuri neprasa darbavietu,bet tikai labu kredītvēsturi un pārskaitīti uz kādu fiktīvu kontu).
Parasti sūta sms no šāda numura- 28229686 . Vārdu protams neuzzināsiet,jo ''tas nav būtiski''.

3krāpnieku tips- Šis ir mans iecienītākais :).
Jums iespējams piezvanīs vīrietis gados,kurš stādīsies priekšā kā privātpersona. Pēc daudziem neskaitāmiem jautājumiem, par jūsu finanšu stāvokli, iemeslu kredītam un vairākām personīgām lietām(kur dzīvojiet,ar ko,u.t.t),tiks paziņots ka ''padomās'', piebilsot ka likme ir 15% gadā. Domā parasti tik ilgi,līdz paši nepiezvaniet un neuzdodiet jautājumu,vai ir izdomāts(parasti pēc 2 dienu atbildes gaidīšanas). Un tad sākas- Tiks prasīts lai jūs sagatavojiet visus dokumentus kuros ir minēti jūsu kredīti/līzingi(respektīvi visi rēķini ar apmaksājamām summām), izziņa no darbavietas, izziņa par ienākumiem un konta izraksts. Ja tomēr uzdrošināsieties uzjautāt,kam tas viss ir vajadzīgs, atskanēs, ka ''ir radušās šaubas,ka esiet spējīgs atmaksāt''. Un tad sākas jautrība- no jums prasīs 100ls+ visi papīri, kuri tiks itkā nodoti privātam juristam,kurš kautko pārbaudīs(ko tieši,nesaka) un pēc trīs dienām dos atbildi. Kapēc šis ir mans mīļākais tips? Jo pēc neizpratnes,kapēc nevar tikties un aci pret aci visu izrunāt, sāksies uzbraucieni, ka viņam redz nav jātērē laiks un ka jums jāmaksā juristam un tad tikai var tikties. Respektīvi- 100ls tiks iedoti kautkādam juristam,bet reāli garantijas,ka aizdevumu saņemsiet,pat pēc visu dokumentu uzrādīšanas nav. Bet ar to viss vēl nav beidzies. Pēc kāda laika,šis ''kreditors'' zvanīs un būs neizpratnē,kapēc jūs viņam zvanījāt un ko gribiet. Tā teikt,būs amnēzija. Bija pat gadījumi,kad zvanīja manāmi ne skaidrā/zem ietekmes. Kad pateiksiet,ka tikko bija saruna, jūs sāks lamāt,ka viņam nav jātērē savs laiks,līdz nebūs dokumenti un nauda un ka jums pašam viss jārisina. Var atskanēt teksts,ka vajadzēs arī jūsu personas datus,lai veiktu ''personības pārbaudi''. Viss tiks pamatots ar to,ka viņam ne par ko nav jāatskaitās un jāpaskaidro, un ka tie 100ls būs jāmaksā tāpat,jo redz, nekas par brīvu darīts netiek :). Protams, ne jurista vārdu,uzvārdu, ne kreditora vārdu uzvārdu jūs nezināsiet(prasot, dabūsiet tādu morāli,itkā jau būtu 10gadus miljonu parādā),kā rezultātā 100ls tiks aizskatīti nez kam un kapēc.
Bet ar to viss vēl nebeigsies,ja ilgākā laikaposmā nedosiet atbildi par dokumentiem un 100ls, jums zvanīs un prasīs, vai tad formēsiet vai nē un vai nauda vispār vajadzīga,un ja ne, tad kapēc traucējāt :). Respektīvi,jūs būsiet nolikts zemāk par zāli,par savu eksistenci vien. Protams morāles par samaksām un to,ka jums tas viss ir jādod,ja gribiet saņemt aizdevumu nerimsies. Dzirdēts arī,ka uzdod diezgan stulbus jautājumus- ''vai tad man pašam būs viss jāsedz, vai man tagad jums būs jāatskaitās u.t.t''.
Shēma laba- kāds nopelnīs 100ls un jums būs atteikums,jo būs uzpeldējusi kāda lieta,ko jūs itkā esiet noklusējis :).
zvanās no šādiem numuriem- 27592720, 28985583.

Tāka,ja jums ir radušās problēmas, jābrauc uz īriju sēnes lasīt,jeb jācer uz draugu/radinieku palīdzību(kura bieži vien izpaliek, uzzinot iemeslus,kuri godīgi un atklāti pateikti). Veiksmi un neiekrītiet šajos viltos,jo zinu,ka cilvēki izmisumā bieži vien paļaujas, cerot ka kādam tomēr būs sirdsapziņa un godīgums. Nebūs,neceriet.
Lai Jums visiem izdevusies diena! Un man nav žēl šos numurus likt publiski, ja nu kāds tomēr gribēs aizņemties, tad šos numurus liekot googlee, vismaz trāpīs uz šo rakstu :).
p.s- vēlējums visiem krāpniekiem- kaut jums kājas uz šosejas, vai pie vilciena sliedēm samestos :)).

K

B bijis cietušais 10.10.2013

[slēpt]@va.lv e-pasts pirmajam tipam. Tel.numura nav, nav sazvanāms.

K Kocins 21.01.2015

Mani arī mēģināja apkrāpt 1. kā arī 2. un līdzarto manā vārdā tika paņemti mazie kredīti 370 eiro vērtībā.
Tālruņa nummuri no kuriem saņēmu zvanus bija 25767836 - Šī persona teica ir privāts aizdevējs un teica ka jaatver konts norvik bankā un tad pajautāja lietotāj vārdu lai varētu tikt pie VSAA datiem un kautkadus kodus, bet nezināju ka parole ir tāda pati kā lietotāja vārds, jo bankā man to nepateica, tad es protams neko nebutu devusi jo zinu ko var izdarīt ja cilvēkam ir pilnīga piekļuve manai interneta bankai, un 2. variants bija no cilvēka kurš teica ka aizdos naudu bet pirmā mēneša maksājums jāveic pa pastu 150 euro, bet šoreiz jau es šim aizdevējam rakstīju ar pārliecību ka viņš ir krāpnieks un viņu meklēšu izliekoties ka naudu sūtīšu un nu redzēsim kā tas beigsies, pieķeršu pie rokas vai nē :)

un esiet uzmanīgi ja jums ir mazie kredīti vivus sms utt tad ja atversiet jaunu kontu un domāsiet ka jusu datiem netisk klāt var tikt loti vienkārši un kredīt kompānis pat nepazvana un uz iepriekšējo norādito epasta adresi kas tur jau ir gadu un ilgāk pat neuzrakstīs un neatsūtīs izzinu par to ka ir mainits nr un konts un nesanemsiet sms par to ka ir paņemtas papildus summas

K Kocins 21.01.2015

Un arī šis telefona numurs 26771538 Betija Miezīte LV-1050 vismaz tā teica ka tā viņu sauc.

D Danonims 24.01.2015

Ja jūs, cilvēki, citam cilvēkam dodas savus internetbankas pieejas kodus, paši vainīgi, ja jūs apkāš. Cik neaptēstam ir jābūt, lai citam cilvēkam dotu savus internetbankas pieejas kodus???

Inženieris 24.01.2015

LOHS - tas ir liktenis!

R Ruga 28.02.2015

Zvanīja arī man viens tips kurš kā apraksta raksta autors sāk sarunu ar uzbraucieniem.Sākumā ir neskaitāmi jautājumi, kapēc vajag naudu un vai esat spējīgi atmaksāt vispār ja aizņematies.Visi jautājumi nobirst kā krusa un beigās tiek pajautāts cik esat gatavi uzmest pa virsu par aizdevumu.
Saruna notiek it kā jums zvanītu nevis aizdevējs bet jau parādu piedzinējs, jūs jau tiekat turēts aizdomās par visu ko jūs stāstīsiet un jautāsiet.
Lieki piebilst ka uz jebkuru manu jautājumu tiek atcirsts ka jautājumus pagaidām uzdot tikai viņš :DDD
Kad pajautāju ar ko es runāju man uzkliedza vai es neesot galvā sists par tādiem jautājumiem.
Tāpat saruna tiek vesta it kā jūs būtu vecs "čomaks" kurš jau ir kaut kad bijis par kaut ko parādā.

Mūsu saruna ilgi nevilkās jo tips ātri pārskaitās par maniem jautājumiem un nometa klausuli pasakot ka es esot slims un viņam liekoties ka es runāju ar viņu augstā tonī. :DDD

R Ruga 28.02.2015

Dienās par ievietotu sludinājumu arī man zvanīja tips kurš ir ļoti agresīvs.
Piezvanot jautā simts jautājumus, kad ir nobēris jautājumu krusu prasa priekš kam aizņemos naudu un vai vispār varēšu atdot un cik esmu gatavs uzmest viņam par aizdevumu, manuprāt.
Uz manu izbrīnu ka man pašam ir jāsaka cik ir gada procenti tips sāks nervozi braukt virsū par to ka es esot kaut kāds jocīgs ka nezinot cik tādos gadījumos vajag uzmest :)
Jautājumus jums viņam nesanāks uzdot jo pretī tiek atcirsts ka jautājumus pagaidām uzdodot viņš.
Jau zvana sākumā jūs tiekat turēts aizdomās par visu.
Saruna tiek vesta it kā jūs jau būtu parādā viņam, un zvana nevis aizdevējs bet parādu piedzinējs.Tips ar jums runā kā ar vecu čomaku kurš jau kaut kad ir bijis viņam parādā.

Mūsu saruna ilga kādas pāris minūtes jo man šie uzbraucieni sāka nepatikt un es pajautāju ar ko es runāju, uz ko tips nobrēcās ka es esot laikam debīls tādus jautājumsu viņam uzdodot un nometa klausuli pasakot lai es ejot d...

S skaidryta 04.03.2015

neticiet vieglai naudai!!!

R Ruga 06.03.2015

Norvik bankas konta atvēršanas prasītājs vēl joprojām darbojās, viņa telefona numurs ir 27105690

Ir vēlviens jauns tips .
Nauda tiekot aizdota uz viņa firmas rēķina, esot jāpārskaita kaut kādam apdrošinātājam noteikta summa, manā gadījumā tie bija 200.00eur.Par darījumu prasīja 15% no aizdodamās summas, viņam kā savedējam.Kad es būšot naudu pārskaitījis tiekamies pēc divām dienām un viņš dod skaidrā naudā uz rokas :D Nauda jāpārskaita kaut kādai sievietei kura strādā šajā apdrošināšanas kompānijā uz kuras rēķina priekš jums tiks paņemta nauda.
Pārliecināt mani baigi nemēģināja lai uzticos tikai teica ka varot ņemt droši :D nauda būšot ar garantiju.Viņam esot daudz klientu kuri vedot savus draugus un visi ir laimīgi un priecīgi :DDD
Kad teicu ka neticu tiem kuriem vajag sākumā naudu, teicās tā, ka viņam tie 200 eur neesot nauda, viņš pa mēnesi tik daudz nopelnot ka viņam esot vienalga cik klientu pa nedēļu būšot :)
Uz uzaicinājumu satikties teica ka varot bet esot pa dienu ļoti aizņemts un iespējams tas būšot grūti izdarāms ... saku lai atskaita no aizdodamās summas man tos 200 eur klāt pie saviem procentiem, kādas problēmas ... saku jums taču būs uz rokas lielāka nauda ko aizņemos.Nē tā nevarot :) .Īsāk sakot viss skaidrs.
Šī tipa telefona numurs : 20534782 nosauca sevi par Andreju, runāja kreiviski, visticamāk vārds nav īstais.
Šis te miljonārs kurš lielijās ka pelnot n-tās štukas mēnesī jau otrā dienā man zvanīja un jautāja kā tad būs, vajag vēl kredītu vai nē :)

Ļoti iespējams ka šis Andrejs ir tas pats Norvik bankas tips kas prasa atvērt kontu bankā un uzlikt tur vienu eiro.Tikai runā latviski ar krievu akcentu.

R ri4y 08.03.2015

Kad meklēju pagajušā gada beigās investīcijas biznesa atvēršanai sastapos ar visiem 3 tipiem:
1. Zvana sieviete. Saka ka sadarbojās ar ārzemnieku investoriem, kuri gatavi investēt līdz pat 10 millijoniem eiro. Viņai no manis vajag šādu info: Vārds, talrunis, e-pasts, cik liela naudas summa ir vajadzīga, kam ir vajadzīga, nosaucu visu ko prasija, pateica ka atbildi sniegs 3 dienu laikā uz e-pastu. E-pastā atbild, ka par manu ideju ir ieinteresējušies 7 investori, kuri gatavi dod pat lielākas summas līdz 1 millijonam eiro, kaut prasīts tika tikai 1000 eiro. Bet, lai man tiktu nosūtītas investoru dati un summas, kādas gatavi man dod man jāparsūta uz Vācijā reģistrēta uzņēmuma 50 eiro. Zvanu šai saku ka, lai atskaita no tās summas, lai ir 1050 eiro, šī saka ka nevarot viņa ir tikai aģents un ja man kaut kas nepatīk varu meklēt citu investoru.
2. Zvana laipns puisis, pēc balss gadi 20-23 ne vairāk, jautā vai esmu tīrs, kādi mani ienākumi, uz kādu termiņu vajadzīga nauda un vai ir konts Norvik Bankā, ka viss tiks noformēts pie notāra vajag kontā 1 eiro utt. uzreiz atcerējos ka tad pirms pāris dienām biju lasijis par šādu shēmu. Saku ka jā ir, cik laika vajag, lai pārbaudītu vēsturi? Šis saka ka 3-5 minūtes, es šim saku ok, tiekamies pie notāra, tur arī pārbaudīsim manu vēsturi ar datora palīdzību un noformēsim līgumu, kodus es nedošu. Sarunājām sazvanīties, tik līdz šim vīrietim būs laiks, lai aizietu pie notāra, joprojām gaidu no viņa zvanu.
3. Neesmu pieradis ka ar mani runā tādā tonī ka ar lopu. Zvana vīrietis pēc 50, pēc tembra un runas stila var saprast ka ir cietumnieks no 90. Saka tev vajag naudu? Es atbildu jā, bet lūdzu uzrunāt uz Jūs, jo mēs neesam pazīstami. Uz ko šis saka es te uzdodu jautājumus neviss tu, tu zini kas es esmu?! Uz ko es šim pateicu jā zinu! Tu esi lops un tādi kā tu izmira vēl 90 gados, šis nometa klausuli.