www.sudzibas.lv Privati Daudzi uzņēmēji izmanto, to ka ir krīze.

Privati - Daudzi uzņēmēji izmanto, to ka ir krīze.

Loti daudzi Darba devēji atlaiž no darba strādniekus pat firmai nebankratējot vienkārša atruna : tagad laiki tādi...Kādi ? Un pieņem darbā citu darbinieku, bet jau ar mazaku algu 180-Ls, mēnesi - gribi strādā gribi nestradā mums āra rinda stāv...Es saprotu viņiem tagad tas ir izdevīgi, bet kā dzīvot tiem cilvēkiem kuri tajas firmās ir nostrādājuši vairakus gadus un nopelnījusi šo algas paugstinājumu, bet kura vairs nav...

R

B Baņkieris 02.04.2009

Varu pateikt, kā var tādam darba devējam ieriebt!
Ja jūs atlaiž no darba un jūsu vietā tūlīt tiek pieņemts cits darbinieks, griežaties Valsts darba inspekcijā, lai piefiksē šo faktu. Pēc tam iesniedziet prasību tiesā. Tiesa šo jautājumu lems jums par labu un liks vēl darba devējam samaksāt jums piespiedu dīkstāvi. Par cik tiesās šādi jaut`jumi tiek izskatīti apmēram 3-6 mēnešu laikā, tad arī piespiedu dīkstāve būs vidējā alga pareizināta ar mēnešu skaitu. Jo ilgāk tiesa skatīs, jo izdevīgāk jums.
Ir tikai viens noteikums! Jums pie šī darba devēja bija jāstrādā oficiāli ar darba līgumu!

A anna 03.04.2009

Jāaaa..jāaaa..gan jau kāds iemesls ir, kāpēc to dara.. kaut vai nespēja efektīvi strādāt

B Baņkieris 03.04.2009

Ja nespēj efektīvi strādāt, tad ir jāatlaiž pēc Darba likuma 101 panta 6. punkta (nespēja veikt uzdoto darbu).
Bet ja darba devējs atbrīvo pēc Darba likuma 100 panta (uz paša vēlēšanos), kaut arī iemesls ir bijis cits, tad gan neko nepierādīsi! Tāpēc vienmēr iesaku cilvēkiem, ja samazina, tad likumā noteiktā kārtībā un nekādas "uz paša vēlēšanās"! Tad būs tiesā vieglāk panākt savu!!!