Pirkums no privātpersonas un Valsts policija - Apmelošana

Sveicināti!
Vēlos visus brīdināt, lai neiebērztos, kā to izdarīju es, kas man radīs papildus izdevumus. Izrādās pērkot kaut ko no privātpersonas pat telefonu, obligāti nauda jāpārskaita uz bankas kontu vai arī jāslēdz pirkuma līgums. Tagad situācija:
Bijušās draudzenes draudzenei bija bojāts telefons, vēl ar garantiju. Viņa man šo telefonu piedāvāja iegādāties par 4x lētāk nekā tas maksā jauns(bojātu). Es paprasīju dokumentu oriģinālus, kas apliecinātu telefona iegādi(rēķinu,čeku, garantiju u.c., tas bija pagājušā gada sākumā, man viss tika iedots. Beigās es telefonu saremontēju garantijas servisā, ap mēnesi palietoju telefonu un man viņš nepatika, izdomāju to pārdod tālāk, apmēram mēnesi tā arī nesagaidot ne no viena zvanu, pārdevu to lombardam par puscenu, jeb 2 reizes mazāku nekā maksā jauns, protams nopelnot no pārdošanas. Tagad izrādās ka kaut kad nesen šīs abas kundzes iesniedza iesniegumu policijā par to ka es telefonu piesavinājos. Policijai neder tas ka man bija visi dokumentu oriģināli, un ka mans vārds ir uz iesnieguma remontam. Kā arī mani argumenti par to kāpēc pati kundze neiesniedza telefonu remontā vai arī ja man uzticēja, kāpēc iedeva visus dokumentus nevis, tikai garantiju un pašu telefonu, ko prasa servisa centrs? Vienīgais arguments: uz rēķina pie iegādes taču ir viņas vārds. Vēlreiz brīdinu, ja kaut kur pērkat kaut kādu preci no trešajām rokām, no paziņām vai kāds Jums uzdāvina preci, prasiet noformēt līgumu, jo pēc tam Jūs nostādīs zagļa lomā, kad pirmais pircējs izdomās, ka viņam vajag papildus naudu, vai paziņām sabojāsies attiecības ar Jums.

B