Pēteris Veidemanis arhitekts - Krāpšana

Arhitekts Pēteris Veidemanis uzņemas projektēt mājas, bet nepasaka, ka viņš nav tiesīgs to darīt, jo sertifikāts ir apturēts.
Kopš oktobra vilka gumiju, meloja, necēla klausuli, līdz martā, pēc tam, kad ierados prakses vietā, atguvu dokumentus un sadabūju viņu rokā.
Esiet uzmanīgi, Siguldas būvvalde arī zina šo darboni un brīdina, ka daudzi ir uzķērušies.

G

P Pēteris Veidemanis 13.04.2021

Paskaidroju, ka lēmumu par mana arhitekta sertifikāta apturēšanu LAS Sertificēšanas centrs pieņēma 2020. gada 29. maijā, bet lēmumu es pārsūdzēju, un pārsūdzības izskatīšanas laikā sertifikāta darbība bija atjaunota, un tikai 24. novembrī tā tika apturēta faktiski.

Šajā laika periodā es turpināju strādāt pie iesāktajiem projektiem un arī pieņēmu jaunus pasūtījumus, jo biju pārliecināts, ka noticis pārpratums un sertifikāta darbība tiks atjaunota. Šobrīd lēmums ir pārsūdzēts Administratīvajā tiesā, bet tiesas datums vēl nav noteikts.

Paskaidroju, ka es neslēpjos, mani var atrast manā birojā, kaut gan atzīstu, ka dažkārt neatbildu uz telefona zvaniem, jo neskaidrā situācija ir pārāk ievilkusies, un man ir smagi nepārtraukti taisnoties.

Man joprojām ir tiesības turpināt projektēt cita - sertificēta arhitekta vadībā, taču līdz šim uzrunātie sertificētie arhitekti nav piekrituši to darīt, jo likumdošanas aktu nepilnību dēļ manu jau izstrādāto projektu vadīšana varētu tikt interpretēta kā tāds pats pārkāpums, par kuru tika apturēts mans sertifikāts.

Vairākiem pasūtītājiem jau esmu paziņojis par apturēto sertifikātu un atgriezis saņemto avansu, ja tāds bija samaksāts, kā arī nodevis vairākus projektus citiem arhitektiem, kas to izstrādāšanu turpina. Šobrīd turpinu apziņot arī atlikušos pasūtītājus, jo cerība uz lietas drīzu izskatīšanu sēdē Administratīvajā tiesā ir sarukusi.

Siguldas un arī vairākas citas būvvaldes, protams, ir informētas par manu apturēto sertifikātu, kā arī par projektu pasūtītājiem, kuri ir kļuvuši par ķīlniekiem šajā situācijā.

Ar cieņu arhitekts Pēteris Veidemanis

K Kirilspavasaraiela 18.09.2021

Labdien. 2019. gadā es sazinājos ar Pēteri Veidemani un sniedzu projektu sagatavošanai un iesniegšanai BIS. Pēc kāda laika Pēteris Veidemanis iesniedza projektu BIS, taču, kā vēlāk izrādījās, viņš neievēroja LR būvnormatīvus, un tāpēc būvatļaujas tika pastāvīgi atteiktas. Viņš paņēma avansa maksājumu par dokumentu iesniegšanu. Gada beigās izrādījās, ka viņam nav atļaujas sniegt arhitekta pakalpojumus. 2021. gada vidū viņš ierosināja dārgu arhitektu, lai pabeigtu iepriekš iesākto projektu. Bet jaunā arhitekta cena neatbilst tirgus cenai. Rezultātā Pēteris Veidemanis atteicās naudu atdot. Mēs izmeklēsim krāpšanu tiesā.

I Ineseb 16.11.2021

Lugums padalities ar P.Veidemana kontaktiem, korekciju veiksanai projekta, kas izstradats 2000. g paldies!