www.sudzibas.lv Peter Ubachs Viltus dzīvokļa izīrētāji

Peter Ubachs - Viltus dzīvokļa izīrētāji

Vēlos Jūs informēt par krāpniekiem, kas uzdarbojušies mājaslapā www.zip.lv. Diemžēl pati gandrīz uzķēros uz šiem viltvāržiem, kas par ļoti lētām izmaksām piedāvā īrēt dzīvokļus, taču patiesībā aiz šī sludinājuma slēpjas viltvārži, kas pieprasa lielas naudas summas – depozītu par dzīvokli.
Pastāstīšu mazliet sīkāk. Tātad, viltus izīrētajs izvieto sludinājumu par ļoti izdevīgu cenu, kurā ir iekļauti visi komunālie maksājumi. Pirmām kārtām sludinājumā ir norādīta tikai e-pasta adrese bez telefona numura, kas jau likās dīvaini, jo, ja saimnieks vēlētos izīrēt dzīvokli, viņš gribētu būtu vieglāk sasniedzams, norādot tālruņa numuru. Nekad, nekad neuzķerieties uz e-pastu, ko sūta kaut kāds Peter Ubachs ar e-pastu: [slēpt]@ovi.com. Sazinoties ar dzīvokļa „īpašnieku” , lai varētu apskatīt dzīvokli, atbilde ir ļoti gara un izsmeļoša (pārtulkota no angļu valodas latviešu valodā, izmantojot google tulkošanas rīku), kurā „īpašnieks apgalvo, ka viņš dzīvo ārzemēs un dzīvokli uz doto brīdi nav iespējams apskatīt, jo atslēga ir pie viņa. Viņš piedāvā risinājumu atsūtīt atslēgu, lai varētu apskatīt dzīvokli, taču pretī viņš grib saņemt depozītu, piedāvājot izmantot uzticamu strapieku aģentūru Skrill (jeb Moneybookers), lai pierādītu, ka varam uzticēties viens otram. Par cik es jau pirms tam biju izmantojusi Moneybookers, nekas aizdomīgs tas nelikās. Tikai pēc tam, kad saņēmu rēķinu „it kā” no Moneybookers, nolēmu internetā pārbaudīt. Sazinājos ar pašiem Moneybookers un uzzināju, ka rēķinu esmu saņēmusi no viltus Moneybookers e-pasta adreses.
Šādu vai līdzīgu sludinājumu var atrast http://www.zip.lv/show/?i=2265167, taču kā izskatās šāds sludinājums vairs nepastāv. Iesaku tomēr vairāk pievērst uzmanību, vai sludinājumā ir norādīts tālruņa numurs vai nav, jo tas būtu obligāti jānorāda. Nav konkrētas metodes, kā izskaust šādus krāpniekus, taču jābūt pašam ļoti uzmanīgam, jo ja kaut kas izskatās pārāk labi, lai būtu ticams, tad tā visdrīzāk nav taisnība.

M mja 30.09.2012

Ja nosutisiet kadus datus par sevi, pases kopijas utt. tad sie dati tika izmantoti, lai maldinatu tresas personas atsaucoties uz jums.

L Laim 01.10.2012

Ir vēl viens tāds pats - piedāvāja zip.lv pagāšnedēļ dzīvokli.

Barton [slēpt]@nokiamail.com