www.sudzibas.lv Pasažieru vilciens Darba apstākļi uzņēmumā

Pasažieru vilciens - Darba apstākļi uzņēmumā

Strādāju ilgus gadus uzņēmumā par kontrolieri, konduktori, sākot rīta agrās maiņas un pavadot ceļā ar vilcienu garas stundas. Arī lai nokļūtu darba vietā, jātērē stunda braucot ar elektrovilcienu.
Šobrīd konduktoriem, kontrolieriem (turpmāk tekstā - darbiniekiem) atkārtoti jākārto mašīnista palīga eksāmens. Daudzi darbinieki nolēmuši atteikties no šī eksāmena kārtošanas, kā vienu no iemesliem minot, paaugstinātu atbildību, mazo brīvdienu skaitu, zemu atalgojuma līmeni un darbu uz elektrovilciena. Uz darbinieku kopsapulci ierodas Daugavpils PADa vadītāja (turpmāk tekstā - vadītāja) un paziņo, konduktori, kontrolieri turpmāk būs "universāli darbinieki", kuriem jāveic tiešie darba pienākumi strādājot par mašīnista palīgu uz elektrovilciena. Vadītāja veicot savas darbības uz darbiniekiem rada spiedienu, tiek izmantota iebiedēšanas taktika, draudot darbiniekus laika gaitā atbrīvot.
Izdevās noskaidrot, darbinieki, kuri "dragā" Daugavpils līnijā strādā mēnesi ar 4 brīvdienām, atrodoties ~10 naktis ārpus mājas, atalgojumā saņemot par padarīto darbu nieka ~780€.
Darbinieku nepārtraukti trūkst, to pierāda ilgi stāvošie sludinājumi vakanču portālos. Strādājošie darbinieki nejūtas pietiekami novērtēti, kolektīvā novērotas izdegšanas pazīmes.
Šobrīd uzņēmumā ļoti aktīvi tiek attīstīts vadības aparāts, veidojot arvien jaunus amatus.
Uzņēmuma vadības aparāts tiešo pasažieru apkalpošanu neveic, bet atalgojumu saņem daudz lielāku ~1500 - 1800€ un attālinātā darba iespējas, stabilas brīvdienas.
Konduktori, kontrolieri vadītājai izklāstīja problēmu sakarā ar mazo brīvdienu skaitu, bet atbildē saņēma vien "kurvīti" (summētais darba laiks).
Iztirzājuma nobeigums.
Konduktore, kontroliere Nr.***

02.12.2022

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Komentāri (3)

A AiK 02.12.2022

Kāds te summētais?Menesī 168h un viss,viss pārējais jau visrstundas un nekādi 780 vairs ,nebūs es jūs mīzējus nesaprotu ,visi uzraksta atlūgumu un uz bezdarbniekiem nauda būs gandrīz tāda pati ,bet uz darbu nebūs 1h ceļā,a vadītaja apdirsīsies tas arī viss :D D

S Spuris 02.12.2022

Pajol,bezdarbnieku pabalsts ātri izbeigsies.Dzelzceļā bieži vadības pusē strādā nejēgas .Tiem pašiem vajag eksāmenus kārtot.Šaubos vai kāds no viņiem nokārtos.Tie kuri bija zinoši jau sen citos medību laukos vai atlaisti / aizgājuši prom .

B Biruta Kalniņa 03.12.2022

Tāda sajūta ka šo sūdzību ir rakstījuši skolnieki,kur ir nesaprotams un nesakarīgs teksts..Bet šie paši sūdzību rakstītāji ir pukstējuši jau entos gadus,un turpina pukstēt vēl joprojām.Bet parasti ir tāds teiciens,ja būtu tik slikti tad jau sen būtu aizgājuši,nevis entos gadus būt neapmierinātiem un turpināt entos gadus strādāt.Un konduktoriem-kontrolieriem +mašīnistu palīgiem nu ir jau nu gan labas algas.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes