www.sudzibas.lv Pargajieni.lv Pārgājiena organizatora neprofesionalitāte

Pargajieni.lv - Pārgājiena organizatora neprofesionalitāte

19.06.2021. apmeklējām www.pargajieni.lv organizēto pārgājienu "No Saules rieta līdz Saules lēktam Ainažos". Šajā sakarā vēlos norādīt uz J. Zariņa nepietiekamo profesionalitāti pārgājiena organizēšanā, lai potenciālie dalībnieki turpmāk zinātu lietas, kas būtu jānoskaidro pirms izvēlēties dalību šīs grupas organizētajos pārgājienos, jo vairākas lietas no aprakstā norādītā netika īstenotas vai nebija norādītas atbilstoši.
Aprakstā norādītais “izzinošais stāstījums” bija ļoti vispārīgs, bet lielākā pārgājiena daļa – sprinta cienīga iešana, kas piemērota izturīgiem dalībniekiem ar augstu fizisko sagatavotību. Pārgājiena aprakstā tika minēts, ka pārgājiens tiks organizēts pa mežā ceļiem, bet netika norādīts, ka attālums apmēram 20 km no 33 km tiks organizēts pa grants ceļiem, ko, manuprāt, bija būtiski norādīt, lai pārgājienam izvēlētos atbilstošus apavus. Mulsinošs bija pārgājiena organizatora izvēlētais iešanas ātrums, kas visa maršruta laikā sniedzās tuvu (un pat pārsniedza) 7 km/h, lai gan aprakstā nebija norādīts, ka plānots augstas intensitātes gājiens. Papildus tam pārgājiena organizators it nemaz nesekoja līdzi pārgājiena dalībnieku spējām pielāgoties šim iešanas tempam, jo visu laiku atradās grupas (21 cilvēks) priekšgalā un pat neuzskatīja par vajadzīgu painteresēties par dalībnieku labsajūtu, vēlmi ieturēt kādu pauzi vai "zaļo pieturu". Gadījumos, ja dalībniekam bija nepieciešams ieturēt kādu pauzi, pārgājiena kolonna faktiski bija jāķer skrienot, jo uzņemtais pārgājiena temps bija pielīdzināms “Power Walking” tempam. Grūti pat iedomāties, kas būtu noticis, ja kāds no dalībniekiem gūtu traumu vai pārgājienā piedalītos vecāka gadagājuma cilvēki vai bērni, jo pasākuma aprakstā nekas nav minēts par pārgājiena organizatora atbildību pret dalībniekiem un medicīniskās aptieciņas klātesamību. Jānorāda, ka divi no pārgājienu dalībniekiem izstājās no pārgājiena jau pēc noietiem 7 km, bet organizators šo faktu pat nepiefiksēja.
Pēc noietiem 20 km bija ieplānota piknika pauze pie ugunskura pie Salacas upes krastā esošajām Sarkanajām klintīm, tomēr, nonākot šajā vietā, ugunskurs, par spīti labajiem laika apstākļiem, netika organizēts, turklāt šajā vietā nebija nedz soliņu, nedz galdiņu, nedz balķu vai kas cits, lai dalībnieki varētu, piemēram, apsēsties, tā vietā grupas dalībniekiem bija jāsēž slapjā zālē, tādējādi pārgājiena organizators nebija padomājis par dalībnieku pienācīgu atpūtas nodrošināšanu.
Papildus jānorāda, ka atsevišķi dalībnieki ceļu uz pārgājienu bija mērojuši no Rīgas un bija nepieciešams zināt aktuālo informāciju par nokļūšanu uz Rīgu nākamās dienas rītā, bet pārgājiena vadītājs nebija uzskatījis par nepieciešamu iepazīties ar aktuālo autobusu sarakstu, lai sniegtu korektu informāciju pārgājiena dalībniekiem nokļūšanai uz Rīgu, jo pārgājiena aprakstā tika norādīts nekorekts autobusa atiešanas laiks.
Raugoties nākotnē, vēlos mudināt potenciālos dalībniekus rūpīgi izvērtēt un maksimāli uzzināt, kas slēpjas aiz šiem “vilinošajiem www.pargajieni.lv piedāvājumiem”. Pats svarīgākais, manuprāt, ir attieksme un atbildība pret dalībniekiem, kuriem pārgājiens tiek organizēts, bet konkrētajā gadījumā tas vairāk liecināja par "robota" staigāšanas pieeju un vēlmi nopelnīt. Diemžēl šo pakalpojumu vairs neizvēlēšos pārgājiena nepilnīgā apraksta un organizatora attieksmes dēļ, lai gan pārgājienā iekļautie apskates objekti bija skaisti.

Komentāri (7)

E EE 22.06.2021

Paldies par informāciju!

Z zilais valis 22.06.2021

7 km/h Jums skaitās Power Walking? Oho! No comments.

E ELITA GRANTE 22.06.2021

Hmmm. Pēc vispārīgā skaidrojuma: "Power walking or speed walking is the act of walking with a speed at the upper end of the natural range for the walking gait, typically 7 to 9 km/h", tā kā nekas netika pārspīlēts. ;)

E Elitaiet 27.07.2021

Tieši tā, 7 km/km nav parasta, IZZINOŠA pārgājiena temps. Normāls gids (tādu Latvijā netrūkst) aicina cilvēkus ielūkoties, ieskatīties, pavērot, ieklausīties gan interesantā stāstījumā, gan dabas skaņās. 7 km lai paliek sporta pasākumiem vai paaugstinātas grūtību pakāpes pārgājidnam. Esmu Jūsu nievātajā 60+ grupā, bet varu paiet 7 km/h, ja vajag. Bet kāda jēga? Pierādīt savu varēšanu? Tad lieciet adekvātu nosaukumu. Rakstu tāpēc, ka grasījos doties tieši šajā pārgājienā - labi orientējos konkrētajā vietā, bet cerēju uzzināt ko jaunu un ieraudzīt ko līdz šim nepamanītu. Paldies par info! Cerams, ka naudu vismaz bija jāmaksā beigās. Es būtu izstājusies pēc 30 min. Jo saprastu, ka pati ieraudzīšu vairāk. Interesanti, kurš gan raksta šīs nievājošās atbildes? Gidam pašam vajadzētu būt ļoti ieinteresētam klientu viedokļu izzināšanā.

Z zilais valis 22.06.2021

Par 9 km/h piekrītu. Par 7... Jums 60+ gadu?

E ELITA GRANTE 23.06.2021

Šajā gadījumā nav nozīmes vecumam, ko es pat uzskatītu par nekorektu norādi, jo zinu cilvēkus 60+ ļoti labā un pat teicamā fiziskā sagatavotībā, bet gan par pārgājiena formulējumu. Ja tiek norādīts, ka tas ir izzinošs pārgājiens un, pat pēc virsraksta, diezgan relaksējošs, tad pārgājiena tempam ir būtiska nozīme, lai izlemtu par dalību tājā!

Good Intentions 23.06.2021

Paldies par informāciju. Ja vēlies izbaudīt, tad attiecīgi ātram tempam nav vietas un arī jabūt par to izliktai informācijai.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes