AtrisinātaPakistānas Kebabs - Darbs bez līguma

Mana meita, Edina Ladnova, strādā Pakistāna Kebab Restorāna jau no oktobri mēneša, tur nesen bija pvd sanitāras inspekcijas pārbaude, viņai nebija sanitargrāmatas, darbadēvejs to vispār nepārbauda, kād ņema viņu uz darbu, pēc pārbaudes viņš viņai pateica, kā viņa tur vairāk nestrādā, algu nekādu nedod un redzet viņu negrīb (bet pārbaudes laikā viņa nomeloja, ka viņai ir viss, bet procesā, un inspekcija pateica, ka viss būs kartībā, nav problēmu) . Viņai ir 17, nesen izpildījās, viņa baidas no viņus, viņa man pastāstīja, ka viņi var viņai nodarīt pāri, ja viņa iet pie priekšniekam, vēl tur ir štrafu sistēma, ja tu raksta iesniegumu par atlaidīšanu, tad tev būs 100 euro štrafs, es viņai pateicu, ka jāiet policija, bet viņa baidas un baidas, ko neko nevār pieradīt, jo es viņai nosūtīju atļauju strādāt tūr.

Papildināts Karina Klimčuk 12.12.2017

Lūdzu vērsties pie viņai - 28916859- Edīna, vai pie mani 22830344- māte

Papildināts Karina Klimčuk 12.12.2017

Lieta ir tāda, ka darba līgums uzņēmumā ir, bet viņai uz rokas to nedeva.

Sūdzība veiksmīgi atrisināta Karina Klimčuk 14.12.2017

Algu samaksāja, bet nebija viegli to dabūt, tagad nekāda gadījumā strādāt bez līguma.

Komentāri (7)

P PurvaBrideejs 12.12.2017

Varbūt vieglāk vienkārši rakstīt krieviski?

Работяга 12.12.2017

Domaju ar ligumu vai bez ta jus tapa apsmauktais, paldies dievam ka ar kaju neiespera...

Sanitārā grāmatiņa ir nepieciešama visiem ēdināšanas uzņēmumā. Sākot no apkopējiem līdz pat direktoriem tur var nejautāt, ja ej uz ēdināšanas uzņēmumu tādai ir jābūt. Pie ģimenes ārsta visu var sīkāk noskaidrot un ar viņa nosūtījumiem būs lētāk pārbaudes visas iziet.
Ko tur pierādīt. Uz policiju. Izstāstīs, viņi pierakstīs, pārbaudīs. Ja darba devējs saka tāda nestrādā nu ja nestrādā tad nestrādā un meklē citu darbu. Ja saka ka strādā, lai uzrāda darba līgumu, kad uzrāda uztaisiet kopiju kā pierādījumu. Pēc punktiem darba līgumā tālāk var likumīgi aiziet vai pieprasīt atlūgumu.
Ja saka, ka strādāja, bet atlaida, lai uzrāda darba pārtraukšanas līgumu, darbā stāšanas līgumu un tad veidojam kopijas un meklejam jaunu darbu.

S sviesta afēriste 13.12.2017

Pag, Jūsu meitai ir 17, viņai principā tur vēl nevajadzētu strādāt, bet gan piestrādāt. Jo 17 gados cilvēki vēl iegūst izglītību un par viņiem gādā vecāki, šajā gadījumā Jūs.

Oficiāli darbā pēc Latvijas likuma var stāties kā pabeidz pamatskolu (9. klasi). Likums:
37.pants. Nodarbināšanas aizliegumi, ierobežojumi un atbildība
(1) Aizliegts pastāvīgā darbā nodarbināt bērnus. Bērns šā likuma izpratnē ir persona, kura ir jaunāka par 15 gadiem vai kura līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai turpina iegūt pamatizglītību.
(https://likumi.lv/doc.php?id=26019)

Pamatizglītība - pirmās 9 klases (9 klasi - pieļaujot, ka pirmo klasi uzsāk 7 gados - pabeidz jaunieši, kam paliek 16 gadi) Pieminēja, ka tikko palika 17 tātad tas ir gads pēc 9 klases. (10 klase vai vidējās speciālālās izglītības 1. kurss)
+ māte ir devusi rakstisku atļauju bērnu nodarbināt, likums uzskata, ka meita drīkst strādāt.

S sviesta afēriste 13.12.2017

Es to zinu, ļoti labi zinu.Bet fakts kā tāds. Meitene, lai labāk mācās .
Ja jau vajag pielikt klāt ikumu tad jau varējāt pielikt arī par darba laiku nepilngadīgām personām.

Tas pats likums,
132.pants. Darba laiks personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem
(1) Personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, tiek noteikta piecu dienu darba nedēļa.
(3) Pusaudžus nedrīkst nodarbināt ilgāk par septiņām stundām dienā un vairāk par 35 stundām nedēļā.
Tas ir par 1 stundu dienā mazāk nekā pieaugušie.

Ja meitene mācās (cerībā uz to, ka viņa tiešām mācās nevis ir tikai reģistrēta kā skolniece kādā mācību iestādē) tad balstoties uz
115.pants. Trešo personu pieprasījums, tiesas nolēmums un neatbilstība likuma prasībām
(1) Vecāki (aizbildņi) vai Valsts darba inspekcija var rakstveidā pieprasīt darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar personu, kura ir jaunāka par 18 gadiem, ja tā veic tādu darbu, kas apdraud šīs personas drošību, veselību vai tikumību vai negatīvi ietekmē tās attīstību un izglītību.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes