www.sudzibas.lv Paddy Whelan's Jauniešu apkrāpšana

Paddy Whelans - Jauniešu apkrāpšana

Izmanto naivus jauniešus kā vergu darba spēku. Nesaka, ka pieņems darbā "uz pārbaudes laiku", lai varētu maksāt ap 150 eur mēnesī, pēc tam atlaist "sakarā ar pārbaudes laika neizturēšanu". Tie, kuriem "paveiksies" un viņi skaitīsies izturējuši pārbaudes laiku darba alga būs ap 250 eur mēnesī un ne par mata tiesu vairāk. Tas ir konveijiers, tāpēc tur vienmēr ir vakances. Vācot un nododot pudeles var nopelnīt vairāk. Pat lielveikalu kasieres saņem vairāk. Teiksiet kapitālisms? Es teikšu - nē, tas nav kapitālisms, tā ir prasta krāpšana. Kapitālisma ideja ir nolīgt darbaspēku par konkrētu samaksu uz skaidriem nosacījumiem. Šeit nekas jauniešiem godīgi netiek pateikts. Viņi paļaujas paši uz savu naivumu un cerībām, ka tāds "respektabls" bārs maksās pieklājīgi un vismaz valstī noteikto minimālo algu varēs nopelnīt. Ja jaunieši zinātu, ka viņiem nekas vairāk par šo vergu atalgojumu nespīd, viņi nekad uz šo bāru neietu pieteikties darbā. Slikti ir tas, ka internetā par šo tēmu nav nekādu atsauksmju un, ja nav paziņu, tad jauniešiem nav informācijas, viņiem liekas, ka viss kārtībā. Tagad atsauksme būs. Ja jaunietis piekrīt strādāt pa tādām naudām, tas ir kapitālisms. Tikai jābrīdina, ka tās naudas ir tik mazas, nevis jākrāpjas ar šī fakta noklusēšanu.