Ozolciema tūre - Horvātija 2014 11.07-21.07 - Horvātija

Tā sanāca, ka vasarā 2014 mēs aizbraucām caur tūrfirmu „Ozolciems” ceļojumā uz Horvātiju. Ko varu pateikt- daba Horvātijā ir fenomenāla, un principā es iesaku katram aizbrauktuz šo zemi, bet ar to arī vis labais beidzas. Ceļojums maksāja no personas- 385 euro- tajā ir iekļauts 4 - vietīgais apartaments, brauciens ar autobusu, kurā ir WC, bet to kā vienmēr nedrīkstēja izmantot ( tāpēc katras 3 stundas nācās stāties visu veidu benzīntankos), autobusā bija arī kondicionieris un 2 mazi, veci televizori, brokastis, ceļojuma nodokļi un gides pakalpojumi. Ja Jūs gribēsiet 2-vietīgo apartamentu, tad no personas ir jāpiemaksā papildus 103 euro.
Ierodoties tūrfirmā nepatika tas, ka tūrfirmas aģente vispār neprata neko lādzīgi paskaidrot latviešu valodā, bet man tas netraucēja, jo varu runāt arī krieviski. Par samaksāto cenu(mēs piemaksājām par 2-vietīgo numuriņu) mums solīja studijas veida apartamentus, ar virtuves iekārtu, terasi vai balkonu, gaisa kondicionētājs, virtuves trauki un TV – SAT. TV un virtuves iekārta bija, kā arī diezgan liela terase, kura ir kopēja ar blakus numuriņu. Bet tie nebija studijas tipa apartamenti, numuriņa vis bija saspiest kopā, virtuves iekārta atradās blakus gultai, un vietas kā tādas numuriņa nebija, kā arī mūsu numuriņā bija 2 gultas( viena lielā - divvietīgā un otra maza –vienvietīgā). Plusā izskatījās, ka šis numuriņš bija paredzēts gidei, jo mēs dzīvojām vienā mājā ar abiem šoferiem. Ekskursijas aprakstā bija minēts, ka otrajā dienā mēs apstāsimies Ptujā uz īsu fotopauzi, bet tas nenotika, jo šī programma jau ir vairākus gadus izņemta.
Sākumā gide likās diezgan sakarīgs cilvēks, bet, ierodoties Horvātijā, viņas attieksme mainījās. Ieradāmies Horvātijā mēs ļoti vēlu- ap 23.00. Gaidot rindā savus apartamentus, izdzirdēju, ka divas sievietes, kuras ar mums brauca uz ceļojumu bija paņēmušas 4 vietīgo apartamentus – un viņas abas salika ar 2 nepazīstamiem vīriešiem- uz sieviešu jautājumu- kādēļ tad tā notiek, gide gandrīz kliedzot atbildēja: „Man Jums izdzemdēt citu pāri, vai kā? Es jums piedāvāju pirms tam iegādāties divvietīgo numuriņu.”
Nākamajā dienā bija ekskursija uz Splitu un Trogiru- kura arī neatbilda aprakstam, kurš stāv internetā, un kuru mums iedeva- bija iedota vietējā gide, kura labi pastāstīja abu pilsētu vēsturi un iedeva brīvo laiku, lai apskatītos pilsētu, bet aprakstā bija minēts Splitas un Trogiras pils apskate- izrādījās gide vienkārši pastāstīja par vēsturi, bet ja Jūs vēlaties apmeklēt pilsdrupas un Nacionālo Galreju, tad par visu jāmaksā pašiem. Ekskursijas cena bija 25 eiro- Tā kā Splita un Trogira ir tuvu vietai, kurā mēs apmetāmies- īsti nezinu, kas tajā cenā bija iekļauts.
Otrajā dienā bija ekskursija uz Drubovniku un Auzteru fermu + austeru degustācija. Ceļā mēs uzzinājām, ka austeru degustācija arī ir izņemta no programmas. Ierodoties Dubrovnikā vietēja gide mums novadīja 40 minūšu garu ekskursija( kurā tika stāstīta vēsture, nevis tas kur varētu ekskursanti aiziet, lai šīs 3,5 stundas neliktos tik garlaicīgas. 3,5 h mēs klaiņojām pa pilsētu un aizbraucām a pacēlāju- skats bija tiešām fantastisks.
Pēc šīm abām ekskursijām, mums vairs negribējās braukt uz citām ekskursijām, jo cena un apraksts galīgi neatbilst solītajam.
Priekšpēdējā diena, tomēr mēs piekāpāmies un aizbraucām uz raftingu. Mēs izbraucām agri no rīta- 7.30, bet kafejnīcas darbinieki, kurā ir mūsu brokastis, netika brīdināti, rezultātā mēs palikām bez brokastīm. Kad jautājām gidei- kādēļ tā- viņas atbildēja, ka nekā nezinot, ka viņa esot brīdinājusi, un vispār brokastis pienākas tikai 2 cilvēkiem nevis 8. Tad sākās bļaušana gan no viņas puses, gan no klientu puses. Kad beidzot noskaidrojās, ka tomēr brokastis ir 8 cilvēkiem- gide pat neatvainojās par bļaušanu un morālu aizskaršanu.
Raftingā bija tiešām jautri- labs instruktors, un skaisti dabas skati, kā arī mūs bildēja un šīs bildes bija iespējams iegādāties- 1 disks maksā 20 euro, bet divi diski 22 euro. Laivā ir 6 ekskursanti- un ja visi kopā saliekas uz disku, nesanāk nemaz tik dārgi no laivas. Tā sanāca ka mēs bijām vienā laivā kopā ar gides meitu un abām viņas draudzenēm- pēc raftinga mēs meitenēm piedāvājām kopā pirkt disku- bet viņas atteicās pirkt- jo viņām tas neesot vajadzīgs. Beigās mēs tikai 2 pirkām disku, bet vēlāk izrādījās, ka tomēr meita kopā ar savām draudzenēm paņēma arī otru disku par 2 euro. Gājām skaidroties pie gides- kādēļ āda netaisnība, jo tomēr cenu jādala uz 5- gide acīs skatīdamies meloja, ka viņa to disku pirka arī par 20 euro. Tam mēs, protams, nenoticējām, jo meitenes labi zināja, ka mēs to disku esam nopirkuši, kā arī gide pati uz šo raftinga vietu brauc 10 gadus un visus tur pazīst- ļoti šaubos ka viņas draugs Tonijs ( disku pārdevējs), savāktu no viņas vēl 20 euro.
Ja gribas redzēt bildes vai vēl kādu paildus info, varat rasktīt- [slēpt]@gmail.com

P piradzinsh007 04.08.2014

Par autobusa WC gribētu piebilst, brauciena laikā pēc CSN īsti viņu izmantot needrīks neviens, šis parmetums nebūs īsti objektīvs.

R Rasa 05.08.2014

Kā vienmēr - karstā laikā noteikti būtu jāizmanto autobusa WC ! Galvenais, apmeklēt to par visu samaksāto summu, lai nekas neiet zudumā! Iesaku pirms braukšanas vismaz 3 dienas neapmeklēt WC mājās, jo autobusā taču IR WC, par kuru samaksāts... Anastasija, Tev pašai neienāk prātā, ka ik pēc 3 h ir vēlams izkāpt no autobusa, "pavingrot"? Vai tiešām tūristi iedomājas, ka, ja samaksājuši par ceļojumu, tad NOPIRKUŠI VISU, tajā skaitā gidu, šoferi, WC, platekrāna TV, pašu iedomātus apartamentus?

T taisniba60 05.08.2014

Pēdējā laikā liekas, ka cilvēki-ceļotāji (negribas saukt viņus par tūristiem)kaut kur brauc haotiski, paši vispār nezin neko par valsti, kur dodas, neko par tūrista ētiku-saldējumu, čipsus, ZIVIS autobusā neēdam.Lai piedod man ceļotāji, sevišķi vecākās paaudzes cilvēki-tas nav par Jums.
Pietiek laika drukāt sūdzības, metru garumā, bet nepietika iepazīties ar elementārām lietām, kuras internetā pieejamas!
Vai par savu uzvedību padomājāt, vai padomājāt, ka tualete autobusā nav mājas tualete?Protams, ir veiksmīgāki un neveiksmīgāki braucieni, taču neviena firma neorganizē braucienus, lai tikai letāk, sliktāk, lai tikai apkrāptu, ievilktu nāsī kādu naudu.Par grupu biļetēm-Jums tiek piedāvāta biļešu cena-vai nu piekrītat vai nē-Jūsu izvēle!!!Domā organizēt, zvanīt-tas viss par velti-nē, galvenokārt, lai Tu tur nokļūtu laikā!!!Smieklīgi par kaut kādiem 50centiem, kurus gids Jums neatdeva, kas viņš Jums bezmaksas kasieris-par biļetēm līdzīga nauda ir tikai saprotošiem cilvēkiem, tad gidam jāskraida, lai samainītu, ticiet, tas nav viegli!!!Vai Tu pateici paldies savam gidam par viņa darbu kaut vai ar smaidu vai rokasspiedienu-noteikti Nē!!!Mēs jau dzeramnaudas neprasam.Jūs domājat, ka varat mēslot, šoferi satīrīs, par visu samaksāts!!!Tūristi, apdomājiet pirms rakstiet!Labiem gidiem jau vairs iespējams strādāt!Paskatieties spogulī uz savu jau no rīta neapmierināto seju-padomājiet, vai ar tādu"mūli, purnu"nebojāsiet braucienu pārējiem!
PaR DISKIEM-GRIBI PĒRC, NEGRIBI NEPĒRC-GIDIEM AR TEVI NAV NEKĀDA SAKARA-VIŅIEM TAS IR PAR BRĪVU, DIEMŽĒL ARĪ TAVS PRETĪGAIS PURNS!!!

A Aldis Jordans 26.08.2021

Jūsu pašu reklāmā citēju:
Ceļojuma cenā ietilpst:
• brauciens ar komfortablu autobusu (WC,TV, kondicionieris)
• transporta un ceļa izdevumi,
• nakšņošana, 2* vai 3* viesnīcās, viesu namos pēc programmas, 2-3-vietīgos numuros ar ērtībām (WC, duša/vanna numurā), ierašanās laiks nakts mītnēs atkarīgs no maršruta specifikas, laika un ceļa apstākļiem,
• brokastis (*paredzētais brokastu laiks no pl.7-8., brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās nakts mītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma),
• grupas vadītāja pakalpojumi

Un tagad - ,Ozolciem... Manuprāt ja autobusā ir WC, TV , kondicionieris un to dažādu iemeslu dēl nevar vai nedrīkst izmantot, tad tā ir krāpšana!

„Komo ezera idille un modes meka – Milāna...”
Brokastis*. Brīva diena vai arī piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā „ , modes meka – Milāna” (par papildus samaksu 45 €). Lombardijas centrs – Milāna - mākslas, kultūras un modes centrs. Vēsturiskā un moderni dinamiskā pilsēta neatstāj vienaldzīgu nevienu. Ja uz Milānu tiek atvēlētas tikai 2 stundas! Pato laiku pat katedrāli nevar apskatīt..
Un tālāk no pašu reklāms: citēju:
piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā „ Lugano un Komo ezeras idille, ... Pastaiga pilsētas centrā. Tālāk izbraukšana uz Komo pie Komo ezera. No kalnu un to izroboto nogāžu idilliskās ainavas ieskautā, mierā un klusumā iegrimušā Komo ezera paveras brīnišķīga panorāma uz apkārtesošajiem Alpiem. Vieta, kur savas villas vēl tika cēluši romieši. Vakarā atgriešanās viesnīcā pie Sondrio. Patiesībā jūs komo pilsētas burvību un ezeru , neskatoties ka vismaz 4 reizes brauksiet garām redzēsiet vien tikai caur autobusa logu posmos starp tuneļiem... NU ĻOTI APBUROŠI SKAISTI! :D tā varētu uzskaitīt un uzskaitīt ... maršruta plānojums un serviss - drausmīgs Tā bija mana pirmais un pēdējais šīs virmas izmantotais pakalpojums , un neiesaku arī citiem!

T taisniba60 05.08.2014

I ireland 05.08.2014

Анастасия, отзыв ни о чем, понятно только что вам видимо нравится наслаждаться запахами общественного туалета. Возможно, вы конечно думаете что содержимое туалета волшебным образом само собой испаряется по дороге.
вот такими же свиньями был испорчен однажды отпуск (езлим часто), пили и ссали всю дорогу, быдло. Еще удивляют очереди за халявской горячей водой, чтобы залить вонючие бомж пакеты с лапшой. Видимо ради воды (все оплачено) и ехали в поездку, купить кофе за 2 euro это дорого.

p.s. были в Норвегии в автобусе с туристами из Аргентины, напитки покупались у водителей, туалет был закрыт, и вопросов не возникало.

R ri4y 05.08.2014

Tāpēc pašam jāizplāno ceļojums un jāpērk biļete: Lūk izcenojums: Lidojot 267 Euro, ar autobusu 207 Euro, pa 150 - 200 Euro var atrast dzīvokli uz nedēļu, auto īre Opel Astra uz 9 Euro dienā uz 7 dienām 45 Euro+ benzīns 50 Euro, grāmata patstāvīgā ekskursija pa Horvātiju 7 Euro, kopējās izmaksas par 7 dienām 452-562 Euro uz personu, bet Jūs samaksājāt 488 Euro par neko! Esmu pārliecināts, ja nemeklētu uz ātro roku, bet visu izvērtētu sanāktu vēl lētāk, reiz ceļoju tā uz ASV, toreiz latos tūroperātors piedāvāja 14 dienas pa 4500 Ls, kur būtu iekļauta Los Andželesa, Ņujorka, San Francisko, Čikāga, izvērtēju piedāvājumu un paši ceļojam trijatā, no personas sanāca 3800 Ls, dārgākie bija tieši pārlidojumi, jo īrējām auto Ņujorkā un atdevām Čikāgā, tā pat no Sanfrancisko līdz Los Andželosai

1 1234aaa 06.08.2014

Ja Anastasija vēlas izbaudīt ko nozīmē braukt autobusā ilgāku laiku bez pieturām, tad lai izmēģina reisu Viļņa - Varšava (Simpleexpress); laiks ceļā aptuveni 7-8stundas, un ja ceļš ir bez sastrēgumiem, tad autovadītāji dažriez uztaisa 10-15 min. īso pauzīti ("pīpauzi"), bet ja braukšana ir lēna, tad gan nē. Un vēl - var apmeklēt labierīcības autobusā. Es domāju, ka Anastasijai arī pēc šada brauciena būtu kaut kas kritisks piebilstams. Vēl pie tam - katrai vietai ir individuāla mediju sistēma ar skārienjūtīgu ekrānu (video, mūzika, spēles, Internets). Šajā reisā brauc tūristi no visas Eiropas, Āzijas utt., un visi ir pieklājīgi un nekādas domstarpības un konfliktu nav.

L labscelojums1 07.08.2014

Jā, un pirmās 5 biļetes, ja paspēj laikus, var iegādāties par 3 euro gan uz Viļņu, gan Tallinu, Pēterburgu u.t.t.Tualete bez ierobežojuma, internets, mūzika, tēja, kafija par brīvu.

1 1234aaa 07.08.2014

Viļņa - Varšava - Berlīne vai Prāga nav tēja un kafija par brīvu (Simpleexpress autobuss!!).
Pie tam viņi rīko vienmēr foršas un labas akcijas!

P.S. Man ļoti patīk "Fortunatravel" pieeja - visiem ceļotājiem, kuri dodas ceļā ar autobusu, tiek dota info (LV un RUS) valodā, par "labas uzvedības" normām un noteikumiem ceļojot ar busu!

Ja jau dodas pirmo reizi ar autobusus eksursijā - var jau ceļojuma biroja konsultantam uzdod visus sev interesējošus jautājumus, lai būtu informēts un justos komfortabli.

Pirms kaut kur dodas ir pašam jāpapēta par valsti, ja pat nemaz neprot lietot datoru, tad var doties uz bibliotēku un palasīt ceļvežus, pakosultēties ar "pieredzējušu ceļotāju" utt.

Man patīk būt informētai, ja kāda ceļojuma programma man ir iepatikusies - iztincinu ceļojuma konsultantu par visiem jautājumiem (A-Z), lai varētu pieņemt gala lēmumu pirk vai nepirkt - braukt vai nebraukt!

L labscelojums1 13.08.2014

Jā, Fortuna travels izsniedz info-bet cik cilvēki to izlasa līdz galam, lai gan abās-latviešu un krievu valodās!šobrīd, liekas, ka jo zemāka brauciena cena(1 diena nav ceļojums), jo augstākas prasības.Piemēram.17, 50 Rīga-Klaipēda-Rīga.Nu daži vēl pieprasa tēju, kafiju par brīvu-vēl visu iespējamo.Smieklīgi, bet tomēr ļoti žēl, ka Staļins iznīcināja krievu intelIģenci, jo ar muļķiem vieglāk strādāt!Gribu piebilst, ka tūristi, kuri šeit ierodas no Pēterburgas, Maskavas, Tundras un Taigas, šo, , mūsējos"Latvijā dzīvojošos vienkārši nicina-viņu teiciens:, , Eto ne russkije, eto tvarj, i predateli russkogo naroda!"
Un, ko Anna pirms brauciena uzzināja?Vai, ko vēlies apskatīt, cik brīnišķīga ir zeme.Internetā pieejams ne tikai portāls sudzibas.lv-kur izgāzt dusmas par savu stulbumu!

S stop1 13.08.2014

Pietiek laika drukāt sūdzības. bet vajag iepazīties ar elementārām lietām, kuras internetā pieejamas! Untad nebūs liekie jautājumi un pretenzijas

R raizīte 15.08.2014

Autore,

iedomājies, ka visi 45 tūristi + gids un šoferi izmanto autobusa tualeti katru dienu un tikai 3 reizes katrs ;) Tas ir 48 x 3 x ceļojuu dienu skaits - pieņemsim 8 dienas = 1152 apmeklējuma reizes ... Ja katrs atstāj vidēji 150 gramus, tas būtu 1152 x 150 = 172800 gr urīna, kas visas saulainās dienaz vizinās līdzi ;)

Iedomājies, ka tu jau 15.gadu sadarbojies ar konkrētu gidu. Vai Tu no viņa prasītu naudu par raftinga bildēm vai tomēr uzdāvinātu?
Ja gids 10 x gadā brauc raftingu, vai viņš šīs bildes pirktu?

Jautājums - par ko ir šī sūdzība?

L labscelojums1 15.08.2014

Pārāk daudz stulbeņu...diemžēl!Skumji, ka tikai slikto.Vai bija kaut kas par ko pateikt paldies gidam?
Paskatieties uz citu valstu tūristiem-smaids, prieks..Domājat viņiem negadās, ka nestrādā kondicionieri, kaut kādas ķibeles-viņi ne gidu, ne šoferīšus nebūs gatavi...

I inaida 01.03.2015

Piekrītu autorei--par ceļojuma plāna neatbilstību .
Ko jūs par to tualeti te peraties.(ārkārtas situācijā tik un tā ļauj izmantot tualeti)
Taču, ja gide ir neadekvāta un ekskursija nenorit pēc plāna sajūtas nav no patīkamākajām.
Un žēl, ka gide neinformē par iespēju NOPIRKT VIENU DISKU UZ VISIEM UN LATVIJĀ TO PAVAIROT.Jo visi diski ir vienādi-nav katra laiva atsevišķi filmēta.