www.sudzibas.lv NVA Uzmanies

Nodarbinātības Valsts Aģentūra - Uzmanies

Sākas mana epopeja ar to ka pacietīgi gaidīju rindā uz šoferu kursiem C kategorijai. Pagāja pusgads un rinda takā būtu izstāvēta. Nokļūstot autoskolā -, izrādās jāliek rakstisks teorijas eksāmens lai vispār tur iekļūtu. Ne man kāds brīdināja, nekā. Protams nenoliku jo pieļāvu vairāk par trim kļūdām. Protams ka blats eksistē arī tur. Pasniedzējs eksāmena laikā staigāja pa klasi un bakstīja savējiem ar rādāmo kociņu pareizās atbildes. Eksāmena beigās viņam pat pietika drosme paziņot skaļā balsī :Viss jau bija godīgi:? Nu labi, tad aizejot uz NVA pārprasu vai tāds pats joks netiks izspēlēts ar maniem angļu valodas kursiem. Nē, nē zināšanas nepārbaudīšot. Būšot karjeras konsultants un prasīšot motivāciju. Sagatavoju motivāciju un nāku norādītajā dienā. Nu jūs jau sapratāt, nekāda motivācija nevienam netika prasīta. Bah, - un angļu valodas eksāmens rakstiskā un mutiskā veidā.

R Raivo 14.12.2008

Es arii gribeeju tikt uz vinu apmaksaatajiem profesijas kursiem anaaca 35 cilveeki, bet vietas tikaj 15 uz man ari bija liidziigs eksaamens to noliku, bet atsijaaja tikaj tikaj taapeec ka man bija 17 nevis 18 iepriekss arii biju gaajis teereejis laiku un t.t.tas bija 5 gadi atpakal.Ja pie varas nebuutu taadi zagli un kraapnieki, kas izsaimnieko muusu nodoklu naudu fiktiivos dariijumos, mees jau tagad buutu sameeraa turiiga eiropas valsts un cilveekiem nebuutu ar asaraam aciis jaadomaa, kaa izdziivot...

E elza 14.12.2008

man pirms trim gadiem bija tāda situācija. uz b kategoriju. gaidīt vajadzēja ilgi. bija pilna klase, vismaz pie 30 cilvēkiem. paņēma 12, vajadzēja atbildēt uz jautajumiem saistītiem ar satiksmi un loģiku. kā mums vēlāk apskaidroja, valsts nemācīs m..us par velti. kā nekā tie kursi valstij ar ar visām 20 braukšanas reizēm, tad izmaksāja pāri par 400 latiem. par tiem valsts iepirkumiem, un par to kvalitāti ir cita runa. jo pirms tam biju izgājusi citus kursus. tajos arī bija tāda atlase. un tur varēja redzēt brīnumus. puika ar mammu bija atnācis (noteikti bija ar invaliditāti). mamma prasījās līdz klasē, lai palīdzētu uzraksīt testa jautājumus. mammu neielaida. arī atbildes jauneklis neuzrakstīja, jo nesaprata, kas, kurā rindā ir jāraksta (sākot no uzvārda, par adresi nerunājot). tas nu galīgi nav pārdomāts. par sevi runājot beidzot pirmos kursus, biju priecīga, ka man ir apliecība, kas ir obligāti nepieciešama strādājot manā izvēlētajā profesijā. vai es daudz gudrāka paliku kursus beidzot, par to varētu strīdēties. un par tiem zagļiem un krāpniekiem runājot - kā bija ar vēlēšanām?

D dzhuse 08.01.2009

Paklau, nu ko var liet! Un tauta arī kā aitu bars pakaļ - jā, jā, tā ir!!!
Nākamreiz ieklausies kārtīgi savā inspektorā - uz modulārās (tagad - neformālās) apmācības programmām AR priekšzināšanām (valodas ar, datori ar, utt.), kā arī visu veidu autovadītāju kursiem tiek nosūtīti vairāk cilvēki un veikta ATLASE, uzdodot testus pēc skolas ieskatiem, lai grupa būtu līdzīgāka pēc zināšanu līmeņa, lai visiem strādāt vieglāk! Nebija tev nekāds "jāliek rakstisks teorijas eksāmens lai vispār tur iekļūtu"- tā bija vnk atlase, kuru cilvēks ar smadzenēm var nokārtot!!! Redzi, ja grupu nolasīja pilnu, tātad ir cilvēki, kuri izdomāja pareizās atbildes un tātad viņiem šie kursi ir vairāk vajadzīgi kā tev!!!
Nevajag vienmēr vainot citus, varu derēt, ka tev bija vienkārši smieklīgas kļūdas!!!

D dzhuse 08.01.2009

Vēl aizmirsu piebilst par angļu valodu - ja esi pieteicies uz ampācību BEZ priekšzināšanām (5.modulis) - nekādas atlases (testu) nebūs, ja pieteicies AR priekšzināšanām (6.modulis) - būs atkal tev atlase un testi un grupa visbiežāk ir 12 cilv.sastāvā (vai arī 6)!!!

K Kristīne 01.03.2009

Es noliku tiesības 2 gadus atpakaļ.Esmu ļoti pateicīga NVA par šo iespēju.Pašai tiesības izmaksāja kādus 50ls-papildus braukšanas stundas, jo valsts apmaksāja tikai 18.Arī mums bija jāiziet atlase-pirms tās pie mums nedēļu nāca pasniedzējs no autoskolas un mācīja ceļa zīmes u.c. pamatus par kuriem aŗi bija ieskaite.Un pie tam vēl saņēmām 40ls lielu stipendiju!!!Pasniedzējs bija SUPER un arī instruktors ļoti sakarīgs(mācījos Ogrē).

M maate 01.03.2009

Arī es autovadītāju kursus noliku NVA, man nekāda priekšatlase nebija.
Arī angļu valodai, datorkursiem, parojektu vadības kursiem priekšatlase nebija. Paldies NVA :)

X xxxx 07.01.2010

vispār ļoti negodīgi iestādes darbinieki tur strādā!

K Kate 03.02.2010

NVA- korupcijas līderis Latvijā !