Nu cik var njemties par sveices, anglijas curaataajiem - es aarzemees ne to vien apcuraaju.. - Cjuraataaji..

Lasu visadus sausminosus rakstinjus par anglju vecpuisiem, kuri pieminekljus apcuraa, sveices futbola liidzjuteejiem, kuri parkaa curaa un veel policistu piekauj. Policistu, protams, sist nevajadzeetu, bet arii man, aarzemees esot ne vienu reizi vien ir sanaacis curaat svaigaa gaisaa un vietaas, kur es normaalos apstakljos to nekad nedariitu. Un arii publiski to nedaru, bet nav izsleegts, ka cilveeki vareetu iet garaam un ieraudziit (tas gan liidz sim nav noticis)..

Visbiezaak man tas gadaas, kad aarzemees ir iziireeta masiina, tiek braukti diezgan lieli attaalumi un karstajaa klimataa dzerti daudz atspirdzinosie dzeerieni. Tad no 'vajadzeetu aiziet uz tualeti' liidz 'aaaaaa, vairaak nevaru tureet' paiet aptuveni 10 minuutes, bet atrast vietu, kur apstaaties izdodas tikai peec 20. Taa ir naacies gan ekskluziiva golfa kluba apstaadiijumos Spaanijaa peedeejiem speekiem nokaartoties, gan kaadas Itaalijas vecpilseetas iekspagalmaa...Un par Angliju vispaar nerunaasim - diezgan daudz naakas braukaleet no vienas vietas uz otru un taa kaa lielajam vairumam viesniicu check-out time ir no 10-12 riitaa, tad peec tam wc ir pieejams vai nu estuvees vai arii nekur. Un, ja negadaas eestuve, bet vajadziiba ir samilzeejusi, tad dabiskaas vajadziibas ir kaartotas pat privatmaju pagalmu kruumos un nomaljas vietaas parkos. Taa ka Anglija ir nocuraata krustu-skeersu, ja kaadam no taa vieglaak paliek :) Tas man nav taads fetish, vienkarsi nepieciesamiiba, kas izveidojusies dziives stila rezultataa...

Demonstratiivu publisku piemineklju nomiisanu, protams, neatbalstu, bet domaaju, ka diezgan daudzi Latvijas tuuristi ir bijusi situaacijaa, kad vajadziiba ir spiediiga, bet civilizeetas iespejas tajaa briidii to nokaartot nav, taapeec tiek izmantota improvizeetaa briivdabas tualete..

?

H Hugo Djego 11.11.2009

Pie Brīvības pienekļa netālu ir tualete.Te runa par uzvedību, nevis nepieciešamību.Brīvības piemineklis nav tualete, ko apmīzt! Vajadzētu to sodu vēl bargaku, lai raustas!

E Eseseseseseseses 11.11.2009

nu, protams, ka apmiizt pieminekli, pie tam tik demonstratiivi, ir cuuciiba! bet kaut kaa visiem tiem arzemju baaleelinjiem tas mieriigi no rokaam noiet..

N nuuu 12.11.2009

Hugo Djego, mhm, tikai mani māc šaubas, ka tā tualete strādā arī vēlos vakaros un naktīs, kad tie tūristiņi, sadzērušies alu, tenterē uz viesnīcu atpakaļ. :))

L lora 12.11.2009

Tūristiņi, kas sadzerās alu var iet čurāt krogā, kurā dzer to alu, bet pa ceļam uz viesnīcu(nedomāju, ka tā ir Purvciemā) var paciesties.

Y y 12.11.2009

Ceru anglijas vecpuisi, patiesi izbauda Lv centralcietumu ar sawiem dibeniem ha ha ha ha ha ...

J Jabet 25.11.2009

Ja bet stasts jau ir par to, ka ikvienam vajadzibas spiestam ir gadijies pacurat neatbilstosas vietas.

P Pupiņa 25.11.2009

Nu ja, līdz ar to sāksim mīzt kur vien ienāk prātā. Var taču paciesties līdz butkai, a ja nevar lai netempj tik daudz alu.

O Onka 26.11.2009

Pupiņa - bet ja ir nesaturēšanas problēmas, izdzertas 3 tējas un naktī vairs WC nestrādā - ko tad ieteiksi? Nu atzīsti tak, ka ir draņķīgi Rīgas centrā ar WC ir draņķīgi un sodi jau ir par čurāšanu pieminekļa apkārtnē un šeit jau nu nekādi nevar tūristam uzvelt vainu. Gadījumos, kad tas tiek darīts speciāli jau ir cita opera - tur jau ir cilvēks pats vainīgs un mūsu pašu tautieši ar diezgan bieži izceļas ārvalstīs, bet par to jau skaļi neviens nerunā ... :P

Nav viss melns un balts - pa vidu ir arī pelēkā zona, kura ir vislielākā ar dažādām situācijām, risinājumiem un sekām ...

p.s. Paldies par rakstu! :)

P Pupiņa 26.11.2009

Nu labs ir, dzīvē visādi gadās, bet tad arī lai lien vis dziļākajā pažobelē vai krūmā un čurā uz veselību, nu bet, piedod man, kad cits nerēķinās pat ar to, ka uz viņa "tekošo rēķinu kārtošanu" noraugās garāmgājēji, tur ļipu divos pirkstos un laimīgs "zīmē" uz sienas vai klumbā...fui. Un par pieminekļu apčurāšanu...nu piedod, tur jau jāskatās vai mīzeļa īpašnieks vispār ar galvu draudzējas.