www.sudzibas.lv NĪN Nesamērīgi augsta nodokļu likme

NĪN - Nesamērīgi augsta nodokļu likme

Kaut kāds absurds ar Nīn par dārza mājām Limbažu novadā Skultes pagastā. Ja dārza mājiņā, kurā ir iespējams uzturēties tikai vasaras periodā, nav deklarēta neviena persona uz 01.01.2019. Tiek piemērota likme 1.5% apmērā (7,5 reizes lielāka kā līdz šim) . Kā vispār ir iespējams pielīdzināt dārza mājas pilnvērtīgām dzīvojamām telpām? Skultes pagastā ir ļoti daudz dārzkopības kooperatīvu, kuros vasarā uzturas pensionāri un cilvēki ar nelieliem ienākumiem, kuriem tur ir vienīgā iespēja atpūsties, un šis paceltais 7,5x nodoklis ir ļoti apgrūtinošs un augstākajā mērā šķiet netaisnīgs... Lai nemaksātu šo nesamērīgi lielo nodokļa likmi par dārza māju, cilvēkiem piespiedu kārtā jādeklarējās pilnīgi dzīvošanai nepiemērotā vietā. Absurds! Nauda visiem trūkst, bet nedrīkst taču tik rupji "līst" cilvēku kabatās. Kur sociālais taisnīgums, ja par dārza māju nodokļa likme tāda pati kā privātmājai? ! Uz manis nosūtīto iesniegumu Limbažu novada domei par šī nesamērīgā nodokļa atcelšanu, saņēmu atbildi - "atrakstīšanos" pamatojoties un dažādiem ministru kabineta un domes noteikumiem un lēmumiem, un beigās - visai ciniska atruna, ka neviens jau nespiež jūs deklarēties kur vēlaties. Šķiet, netaisnībai un cinismam no ierēdņu puses nav robežu... Ar šādu problēmu, domāju saskaras daudzi dārza māju īpašnieki...

Da Dainis I 20.02.2019

Pilnīgs sviests. Vācijā, precīzāk Augstburgā, praktiski centrā atrodas māzdarziņi ar dārza mājiņām. Pašsaprotami šie māzdarziņi un dārza mājiņas ir ļoti sakoptas.Tur cilvēki rindā stāv lai iegūtu tiesības uz mazu teritoriju kur darboties, un ir daudz stingru prasību un noteikumu, un viens no noteikumiem - tur NAV IESPĒJAMS DEKLARĒTIES, jo tas ir ar likumu aizliegts! Pie mums viss otrādi, ka tik nokāst no cilvēkiem vairāk naudas.

Xc xctaps 21.02.2019

Tie namini tur, vaacijaa tiek nomaati no pasvaldibas nevis iegaaadaati, tadelj deklareties nedrikst, seit darzini ir cilveku ipasumaa un pareizi ir ka jamaksa nodoklis, visi tacu grib sev apkart skaistu vidi, nauda no nekaa nerodas.

Ba Baiba Kostirko 21.02.2019

Līdz šim nodoklis tiek maksāts gan pa zemi, gan dārza mājiņu (0,2%), bet, kad lūdzam vismaz uzlabot nedaudz galvenos ceļus, lai vismaz vasarā var piebraukt pie saviem dārziņiem, atbilde seko, ka redziet ceļi jāsaved kārtībā mājām, kur pastāvīgi dzīvo cilvēki. Dārza māju novadā ir tik daudz, ka visus ceļus varētu vai apzeltīti (vidēji no tikai katras dārza mājas vien ienāks papildus 150-200eur)...

Kada problēma? Īpašumu ir iespējas pardot! Aaaaaa... negribas. Nu tad nečiksti un sež mierigi uz pakaļas!

"Dārza māju novadā ir tik daudz, ka visus ceļus varētu vai apzeltīti (vidēji no tikai katras dārza mājas vien ienāks papildus 150-200eur).." - - - A tu redzēji cik pāradnieku? Un cik māksā remotns! Pats drošivien par savu darbu plēš tris ādas no pasūtitājiem! Kaunu nav - 10 eur jāmāksā,bet viņš brec...

"Dārza māju novadā ir tik daudz, ka visus ceļus varētu vai apzeltīti (vidēji no tikai katras dārza mājas vien ienāks papildus 150-200eur).." - - - A tu redzēji cik pāradnieku? Un cik izmāksā remotns! Pati drošivien par savu darbu plēš tris ādas no pasūtitājiem! Kaunu nav - 10 eur jāmāksā, bet viņa brec...

Agrāk Latviju Krievija dotēja, bet haļava beidzas jau 1991.gadā, un amerikāņi Latviju nedotēs!

NeWVeL 21.02.2019

Bet kur vinem vel naudu nemt? Tikai sodi un nodokli! Tas ir tikai sakums !

Piekrītu! Latvija ES ir nabagāk par Bulgariju! Ko teica jaunais ministru prezidents? "Naudu nav!"

Ba Baiba Kostirko 22.02.2019

Gudrīti! Tādam īpašumam tik tālu no Rīgas ar neizbraucamiem ceļiem pircēju nav. Šeit uzturas vasarā nebūt tie bagātākie cilvēki, kuri tāpat ja maksā nodokļus. Tā, ka sēdiet pats savā lauku īpašumā un nerādies Rīgā.

A ko tu uztraucies? Drīz amerikāņi galigi parņienvaldību Latvijā (Ģenprokuratūra, Drošības policija sēn jau viņiem piedēr? tagat Ministra prezidēnts ir ASV pilsoņis) un maksasim ZN ne 1,5%? bet 7,5-10%. Un dzīvosim laimigi! Tatad sez uz pakaļas taisni, māksā un nečiksti: haļava 1991.gadā beidzas - gribējat neatkarību, tad saņiemiet!

A ko tu uztraucies? Drīz amerikāņi galigi parņiems valdību Latvijā (Ģenprokuratūra, Drošības policija sēn jau viņiem piedēr, tagat Ministra prezidēnts ir ASV pilsoņis...) un maksasim ZN ne 1,5%, bet 7,5-10%. Un dzīvosim laimīgi! Tatad sez uz pakaļas taisni, māksā un nečiksti: haļava 1991.gadā beidzas - gribējat neatkarību, tad saņiemiet!

Un vel: tava Rīga man pie pakaļās. Līdz Rīgai man ir 40 km, līdz Siguldai ir 9 km. Viss, ko man nepieciešams es nopirkšu Sigiuldā: katru stundu uz turien kursē autobuss Rīga-Sigulda-Rīga...

Ba Baiba Kostirko 22.02.2019

Pirmkārt- "Jūs". Man par parādniekiem nav jāmaksā... Rīgā esmu deklarēta-Rīgā maksāju nodokļus un par tām pāris pavadītajām nedēļām svaigā gaisā jau tā maksāju zemes un īpašuma nodokli. Un ir milzīga starpība vai maksāju maksimālo procentu likmi par 4-ām sienām bez jebkādām ērtībām vai par pilnvērtīgu dzīvojamo māju. Un ne Jums spriest par maniem ienākumiem.. Kauna man nav, jo esmu parasts godīgi strādājošs cilvēks, kam nauda JANOPELNA ar savām rokām nevis pakaļu trinot krēslā Saņemt algu...

"Pirmkārt- "Jūs". - - - Pirmkārt- "tU"!

"Man par parādniekiem nav jāmaksā... " - - - A kads par viņiem maksas? VISI palkalpojuma sniedzēji (RNP, Lttenergo in citi) kompensē paradus no maksatspējigiem!

"Rīgā esmu deklarēta-Rīgā maksāju nodokļus"- - - Kada sakara tavs īpašums Skultes pagastā ir ar Rīgu?

"par tām pāris pavadītajām nedēļām svaigā gaisā jau tā maksāju zemes un īpašuma nodokli. "- - - - Un vel vairāk maksais: NAUDU AMERIKĀŅU VALDĪBAI Latvijā kur ņems? Tikai no pensionāriem un tiemnedaudiem, kas vel strādā Latvija! Pedēji galvennokart ir NELATVIEŠI: latvieši ir valdībā, pašvaldībās!

"Un ir milzīga starpība vai maksāju maksimālo procentu likmi par 4-ām sienām bez jebkādām ērtībām vai par pilnvērtīgu dzīvojamo māju." - - - Cik?

"Un ne Jums spriest par maniem ienākumiem.. " - - - Tu kļūdies!

: Kauna man nav, jo esmu parasts godīgi strādājošs cilvēks, kam nauda JANOPELNA ar savām rokām nevis pakaļu trinot krēslā Saņemt algu... " - - - Kur? Latvenergo vai Lattelecoma ar kafijas pauzam?..

Un vel. VISI nīn aiziet uz deputātu un pašvaldības darbinieku algam!