www.sudzibas.lv Niko Galdniecība (Jānis Šķēle) Krāpjas ar darba algas izmaksu

Niko Galdniecība (Jānis Šķēle) - Krāpjas ar darba algas izmaksu

Neiesaku sadarboties ar šo galdniecības kantori.
Uzsāku darbu, noteica pārbaudes laiku, pārbaudes laikā tomēr sapratu, ka nav priekš manis aizgāju prom.
Problēmas sākās ar gala aprēķina izmaksu, sākumā kavējās, tad izmaksāja tikai 60% no aprēķinātās summas un pateica, ka 40% esot nodokļi!
Kad sāku interesēties sīkāk, kā 40% no algas var būt nodokļi, paradījās jauna versija, ka dienā nemaz neesmu strādājis 8h bet tikai 7h par ko arī maksāšot, iesniedzu sūdzību darba inspekcijā.
Pēc pārs dienām ir atkal jauna versija, es esot sabojājis materiālus, sastādīja aktu, uzstāj ka man esot jāparaksta, par to arī esot ieturējis algas daļu.
Tagad atkal atgriezās pie stundām un Saka ka man vēl esot jāpiemaksā par materiāliem sabojātajiem.

Versijas mainās ik pa dažām stundām, uzņēmuma vadītājam Jānim Šķēlem ir savas versijas, uzņēmuma grāmatvedei savas.

Uz to, lai izmaksā algu pilnā apmērā un ja ir pretenzijas, griežas tiesā, nereaģē. Tikai prasa kad ies parakstīt aktus.

Ja tāda attieksme pret darbiniekiem, tad kāda ir pret klientiem?
Noteikti izvēlieties citu uzņēmumu kurā strādāt vai iegādāties kaut ko, uzmetēju kantoris!

I ilrgjefiho 11.08.2021

Es nezinu kādi ir jūsu problēmas iemesli.
Bet vispār, jūs taču esat informēts, lai saņemtu algu uz rokas 1000 eiro darba devējam nodokļos vēl jāsamaksā ap 690 eiro (ja nav apgādājamo)?

L lāčuks761 11.08.2021

Bet no minimālās algas (500eiro uz papīra) gan neaiziet 40% algas nodokļos ,vai ne un mēneša beigās cilvēkam nepaliek zem 300 eiro.
Īpaši ja neapliekamais minimums ir 300 eiro.

I ilrgjefiho 11.08.2021

Ja nav apgādājamo tad no minimālās jāpaliek ap 418 eiro.
Nebiju iedomājies, ka galdniecībā var maksāt 500 uz papīra.

Protams itkā vispareizākais ir rakstīt iesniegumu VDI un paralēli atrast advokātu dokumentu sagatavošanai tiesai.
Problēma ir tikai tur, ka VDI ir stipri degradējusies, vienaldzība, formālims - tur jums var ne ar ko nepalīdzēt, tik imitēt darbu. Tiesai vajag naudu advokātam, bet pēc tiesas var tik un tā neko nedabūt.

Bet tas ka uzņēmumam nav nodokļu parādi, es pieņemu, ka jūs nestāstat visu patiesību. Negodprātīgiem uzņēmumiem parasti ir arī nodokļu parādi, jo deģenerāti parasti ir deģenerāti visās jomās

L lāčuks761 11.08.2021

Varbūt Rīgā nē ,bet redz ka maksā.

Un kopējais sūdzības iemesls ir par to ,ka viņi paši nevar sakarīgi izskaidrot kas un kā ir aprēķināts ,un kur kas ir pazudis, jo visu laiku maina savu versiju , sākumā apgalvoja ,ka viss aizgājis nodokļos, tad vienā brīdī saka ka ir ieturējuši algu par sabojātu materiālu, tad izrādas ka neko nav ieturējuši un 8 darba stundu vietā kaut kur ir izrakši tikai 7 darba stundas dienā utt.

Un jā Valsts Darba Inspekcijā iesniegums ir iesniegts cerams ,ka dabūšu kādu atbildi kas un kā tur ir. 😅

Par nodokļu nomaksu neko nezinu, neesmu pētījis un mani tas neskar.