Nīcas pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Grantiņš - Ņirgāšanās no policijas priekšnieka

Ar kaimiņiem notiek strīds par dzīvnieku labturību - īpašumā atrodas vismaz 7 nesterilizēti dažāda vecuma kaķi, kas brīvi pārvietojas ārpus īpašnieku teritorijas. Īpašnieki neievēro vairākas dzīvnieku labturības prasības, kas noradītas likumā par "labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai".

Īpašnieki nenodrošina kaķu sterilizēšanu, kā rezultātā, katru gadu to skaits palielinās. Līdz ar skaita palielināšanos, īpašniekiem finansiālu iemeslu dēļ (ko ietekmē uzdzīvotāju dzīvesveids) nav iespējams nodrošināt dzīvniekiem barību un kopšanu. Tādēļ kaķi siro pa apkārtējo kaimiņu mājām, meklējot ēdienu un konfliktējot ar citu īpašnieku kaķiem, kas nereti ir nonācis pie traumām un veterinārārstu izdevumiem. Svešie kaķi ir tik daudz un jūtas tik brīvi, ka nāk arī iekšā mājā, bojājot svešu mantu (urinē uz sienām, mēbelēm) .

Lai meklētu situācijai risinājumu, tika mēģināts zvanīt policijai. Policiju ilgi nebija iespējams sazvanīt. Neviens no 4 norādītajiem numuriem nebija sasniedzams. Policists Guntis Grantiņš atzvanīja pēc 20minūtēm un, nenoklausoties problēmu, sāka atklāti ņirgāties gan par situāciju, gan par zvanītāju, apgalvojot, ka situācija nav svarīga un vairākkārt uzsverot, ka nesterilizēti dzīvnieki drīkst pārvietoties kur vēlas un tā nav neviena darīšana (likumā ir konkrēts punkts par to, ka tas nav atļauts) . Guntis Grantiņš pielietoja pazemojošu leksiku un atteicās nosaukt savu vārdu. Tas tika jautāts vairākas reizes līdz Guntis Grantiņš teica, ka sarunai nav jēgas un sarunu beidza.

Neviens neapšauba, ka pieklīdušu kaķu situācija nav policijas prioritāte, taču vai ir normāli atrasties bezspēcīgā situācijā un saņemt ņirgāšanos no pašvaldības policijas priekšnieka? Ja situācija nav policijas kompetencē, bet cilvēks nezina kā rīkoties, ko tad darīt? Kāda var būt drošības sajūta nākotnē, ja kādreiz notiek patiesi svarīga nelaime? Noteikti vairs nav uzticības ne šai personai, ne Nīcas pašvaldības policijai kā tādai.

N Nessie 23.10.2021

Sveiki! Zvaniet vai rakstiet reģionālajam PVD - šis ir viņu lauciņš, viņi būs ieinteresētāki.

G Gulbenietis 23.10.2021

Lai cik traki tas neskanētu, ja manu kaķi manā teritorijā terorizētu tas kaimiņu kaķis/kaķi, tad nākamajam gadam puķēm būtu labs mēslojums. Urinēšana svešās mājā? - tas pats risinājums. Ja kaimiņam poh, tad man arī. Kur problēma? Jūsu vaina ir Jūsu slinkums. Es musara vietā arī par tevi pasmietos :D

D DairaLigutina 23.10.2021

Droši vien atšķirība starp jums un mani, ir ētika..

G Gulbenietis 24.10.2021

Tātad tev savu dzīvnieku un apmīztā īpašuma nav žēl. Nav laikam viņu vēl tik daudz lai stresotu.. :D