Rīgas Ātrās mediciniskās palīdzības stacija - vienaldzība un atbilstība amatam

Моя бабушка уже 2 день мучаеться от боли, а сегодня даже не могла разогнуться и сделать пару шагов. Приехали к ней в кенгаракс и вызвали бригаду скорой помощи. Когда на место приехали 'мясники' так как врачами назвать их сложно. Я сама 12 лет работаю в медицине, но я близко так не обращаюсь с пациентами. Раздели бабушку, положили на кровать, у той аж слёзы из глаз ручьём потекли от боли. Сказали что это нерв и это не острый случай. Обезбаливание не сделали, при наличии давления 220 тоже ничего не сделали. Сказали вставай и иди к семейному, а там что она назначит. Я в шоке от нашей медицины, так понимаю в наше время скорая это катафалк для заборов трупов, по другому туда даже можно не обращаться!

04.12.2018

Atbilde no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Support Pārstāvja atbilde 07.01.2019

Labdien! Vēlamies ar Jums sazināties, lai izvērtētu situāciju. Jums ir nosūtīta privāta ziņa.

U Undomiella 04.12.2018

Jūs taču zināt, ka varat izsaukt ģimenes ārstu uz mājām? ĀMP kompetencē ir dzīvībai kritiski gadījumi.

A Aisidora 04.12.2018

да и нащёт денег, да мне и больше не жалко. Я знаю, что в Латвии медиков не ценят и зарплата не соответствует работе. Если человек оказывает реальную помощь и выкладываеться на все 100, то ему и сверху 20-50 оставить не жалко!

U Undomiella 04.12.2018

+ Kāpēc tad pati nepalīdzējāt un nezinājāt ko darīt, ja jau 12 gadus medicīnā strādājat?

Arkukušjans 04.12.2018

Interesanti, kad cilvēki sapratīs ka ātrie jāizsauc ja:

ir bezsamaņa,
apstājas elpošana vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi,
ir smagas traumas vai spēcīga asiņošana, kas apdraud dzīvību,
rodas pēkšņas sāpes aiz krūšu kaula, kas var liecināt par sirds infarktu,
ir vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu,
citas dzīvību apdraudošas situācijas.

M Mego izmeklētājs 04.12.2018

Un amp katafalks pakalpojumus nesniedz un uz žmuriem nebrauc tikai ja aizdomas ka elpo

A Aisidora 04.12.2018

Runa iet arī par cilvēcisku attieksme, mēs aizmirsām ka mēs esām cilvēki un ja mēs izvelejāmies tādu professiju, tad mūms jāpalīdz cilvēkiem un ja mēs neēsam šajā jautajūma kompitenti, jāsniedz informaciju(telefonu, adresi) kur var dabūt šo informaciju. Un cilvēkam nevajadzētu pašam prasīt izmerīt asinsspidienu personalam, un agsts asinsspiediens un nejutīga viena kājā var aiziet līdz pat insultām. Un es nemazgāju grīdas, bet pieņemu pacientus un katram meģinu palidzēt cik varu, ja nevaru tad dodu adresi, telifonus, nosutijumus lai pacients nejūstos pamests un zinātu kur gristies. Un man patīk dzirdēt pateicību no viņiem un man šausmina, kad es dzirdu ka 'jūs esiet pirmais cilvēks kurš mūms palidzēja' vai tiešam tas ir tik grūti palidzēt? Jābūt cilvēciskiem. Japiedoma kā mēs stradajam ar pacientu un tad arī tādu rakstu nēbus.

F foer 04.12.2018

Kaa cilveeks,kas strada mediciina 12 gadus,var *pirmkart nezinat pamatnoteikumus un pamatprincipus un pamatnostadnes kados gadijumos jasauc atra palidziba,ko viņi var palidzet* otkart cilveks kas 12 gadus strada medicina,pie noteiktiem simptomiem nu gan jau zinas ko darīt un kur versties,nevis saukt atro palidzibu,kuras uzdevums ir glabt cilveku dzivibas kritiskas situacijas.
Secinajums-sudzibas autorei nav ne mazakas sajegas,tatad piemeloja ka ir medicinas darbinieks jau ntos gadus,vai ja ari ir med,darbinieks-ir loti nekompetents,kura nezina elementaras lietas,un pie kuras nenod dievs kadreiz tikt.
P.s. pat apkopeja kura strada slimnica vai poliklinika gadus 12 zina tik elementaras lietas:)

A Aisidora 04.12.2018

Medicinas ir dažadas, to nevajāg jaukt kopā!

F foer 04.12.2018

Tas nu dien ir smiekligi:)

F foer 04.12.2018

medicinas darbiniek,kada ir jusu specialitate,jusu arods?pedejas kavlifikacijas datums?

M Mīce 05.12.2018

Principā, būtu bijis labāk, ja jūsu vecmāmiņa mājās būtu bijusi "viena". Vientuļos pensionārus tomēr aizved uz slimnīcu izmeklēt, bet ja mājās ir kāds rīcībspējīgs cilvēks, tad arī var nevest, liks iet pie ĢĀ vai liks saukt ĢĀ uz māju. Sauciet vēlreiz, bet pati izejiet ārā no mājas, lai saka, ka dzīvo viena.