AtrisinātaNeatliekamās Medicīniskās Palīdzības Dienests - Attieksme šausmīgā

Скорая работает отвратительно.
Наш семейный врач попросила, что, если были контакты с людьми, приехавшими с заграницы, позвонить в 113. У ребёнка температура 38.2, семейный врач болеет, и сказала вызвать скорую, проверить на вирус, т. К. Наш родственник был в сингапуре, и был контакт с ним.
Позвонив в скорую, девушка скзаала, что если за несколько дней не проявилось, то ничего не будет. Я говорю, что у ребёнка 1.5 года температура 38.1-38.3, нам семейная врач сказала позвонить в скорую.
Приехала брагада - парень и девушка, 16.03.2020 в 18: 40 вошли к нам. Стоят молчат смотрят. Потм парень ехидно спросил, зачем это мы звонили. Я объяснила ситуацию. На что фельдшер мне ответил: "ну и чем я могу вам помочь? ! ", а девушка стояла как вкопанная с невероятной недовольной гримасой на лице, и молчала. Потом говорит: "вы вообще собираетесь документы дать? ! ". Я ей сказала, что надо было спросить, а не стоять как вкопанная. Парень начал рассказывать историю, что он 10 лет учился, чтоб ездить на вызовы, и что я их вызвала, сама не знаю для чего.
Я говорю: "наша семейная сказала вызвать, у ребёнка температура, горло болит. " парень попросил ложку. Облив кипятком, принесла. И дала дизинфекцию для рук. На что парень-фельдшер фыркнул в недоумении язвительно: "вы думаете, вам это поможет? ! ". Потом стал давать указания: "ребёнка на руки, поверните голову, держите! ". Я взяла ребёнка на руки, он как закричал: "я сказал голову держите и сядьте! Я 10 лет учился, а вы ничего не можете! Идите вы поучитесь лучше! Всё! Ничего не буду смотреть, пока вы не научитесь! " и, швырнув ложку у ребёнку мимо лица, психанув, убежал за дверь, вместе с коллегой, которая только стояла вылупившись как вкопанная, будто первый день на вызове.
Впервые вижу нечто подобное! Чтоб кричали врачи и психовали, ещё и при ребёнке! Неадекватное поведение у работников скорой помощи.

16.03.2020

Atbilde no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Support Pārstāvja atbilde 18.03.2020

Labdien! Vēlamies ar Jums sazināties, lai izvērtētu situāciju. Jums ir nosūtīta privāta ziņa.

Papildināts UnaFlor 20.03.2020

Nezin, kāpēc te raksta par kaut kādu sazināšos, jo ir klusums , ne kādas atbildes.

Papildināts UnaFlor 20.03.2020

Kā izvērtē situāciju - pajautāja manu vārdu un uzvārdu. Ar to viss.

Papildināts UnaFlor 20.03.2020

Pēc trīs dienu sarakstīšanas ar ģimenes ārstu, beidzot bērnam izrakstīja zāles, kaut arī neviens nav paskatījies kakliņu un paklausījies. Bērnam sāp kakliņš, temperatūra 37.3, mēs pazaudējam 3 dienas, kurās varējām jau ārstēt bērnu.

Atbilde no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Support Pārstāvja atbilde 20.03.2020

Labdien! Kā jau portālā www.sudzibas.lv nosūtītajā privātajā ziņā minējām - konkretizēt informāciju bija nepieciešams, lai izvērtētu situāciju (paldies, Jūsu e-pastu saņēmām). Ziņā papildus arī norādījām - lai saņemtu atbildi, Jums NMP dienestā ir jāvēršas ar rakstisku iesniegumu. Jūsu iesniegums NMP dienestā līdz šim nav saņemts.

Sūdzība veiksmīgi atrisināta UnaFlor 24.04.2020

Mans iesniegums ir te, un visas manas atbildes tija sutitas uz Jūsu epastu no mana epasta.

Atbilde no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Support Pārstāvja atbilde 29.04.2020

Labdien!
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (turpmāk – NMP dienests) ir saņēmis Jūsu ziņu portālā www.sudzibas.lv, kā arī apstiprina, ka 2020. gada 18. martā tika saņemts viens Jūsu sūtīts e-pasts ar datiem, kas bija nepieciešami, lai identificētu konkrēto izsaukumu.
NMP dienesta atbilde par konkrētā izsaukumā sniegtās neatliekamās palīdzības apstākļiem satur informāciju par pacientu un tā izmeklēšanu, kas atbilstoši Pacientu tiesību likuma 10. panta pirmajai daļai un Eiropas Parlamenta un padomes regulai (ES) 2016/679 (spēkā stāšanās datums – 2018. gada 25. maijs) ir uzskatāmi par īpašas kategorijas datiem un tiem pienākas īpaša aizsardzība, tādejādi šī informācija ir izpaužama tikai pašam pacientam vai tā likumiskajam pārstāvim ievērojot Informācijas atklātības likuma 11. panta 4. daļā noteikto kārtību.
Lai sniegtu Jums personīgi atbildi kā pacientam vai kā pacienta likumiskajam pārstāvim par neatliekamās palīdzības sniegšanas izsaukuma apstākļiem un pārbaudē konstatēto, uz Jūsu portālā www.sudzibas.lv ievietoto ziņojumu, lūdzam sagatavot un iesniegt Iesnieguma likuma prasībām atbilstošu iesniegumu:
1) Papīra formātā un nogādāt personīgi/vai pa pastu/ vai ar kurjeru vai citā veidā uz adresi Rīga, Laktas iela 8, LV-1013;
2) Elektroniskā formātā, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, to nosūtot uz e-pasta adresi: [email protected] ;
3) Elektroniskā formātā, Vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā (www.latvija.lv).
Papildus lūdzam iesniegumam pievienot radniecību apliecinošus dokumentus vai atļauju NMP dienestam pārbaudīt Jūsu un pacienta radniecību Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācijas sistēmā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests
e-pasts: [email protected]
www.nmpd.gov.lv

U

E engineer 17.03.2020

слабо верится в такую историю)

M Madara Pilauska 17.03.2020

te neviens nejautā, kurš te ticīgais. Te cilvēki stāsta, kas notiek mūsu valstī!

E engineer 17.03.2020

Nu stāstīt var daudz ko. Es tagad uzrakstīšu, ka Madara Pilauska atņem naudas no bērniem uz ielām un mēs domāsim - kas notiek mūsu valstī?

U UnaFlor 20.03.2020

Nav nekas smiekls , kad ir sakars ar bērna veselību. Jums te nav facebook

U UnaFlor 20.03.2020

Tādā sajūt, it kā engineer ir tas puisisz kurš nometa karoti gandrīz mana bērna acīs. Jāveršās tiesā.

M Madara Pilauska 17.03.2020

Man arī līdzīgā situācijā ir bijusi pavisam nesen Rīgā. Par feldšeriem strādā tie, kuri nevar iemācīties par ārsti vai ķirurgu, un, kad atbrauc pie cilvēkiem uz izsaukumiem, tēlo no sevis Dievu, un runā tādā tonī pat uzkliedz virsū, it kā mēs neesam cilvēki.

E engineer 17.03.2020

Neesmu mediķis, un es neaizstāvu nevienu- bet kad cilvēki raksta tādas muļķības - it kā mediķis atbrauca un sāka mani sist.. vai kkas tamlīdzīgi.. pretīgi lasīt tādas "sūdzības" no cilvēkiem, kuri visticamāk nezin kā sevi uzvesties.

U UnaFlor 20.03.2020

Tādā sajūta, ka izsaukt ātro palīdzību ir aizliegts.

K KristinaLi 24.04.2020

Мой опыт: Не стоит вызывать скорую, у меня несколько раз случадось подобное !
Одни раз лет 5 назад вызвала, не хотели даже ехать, потом все же приехали, нахамили бабушке, не хотели везти в больницу, пока муж не вышел - тогда бригада перестала вести себя как хозяин с халопами.
А недавно подобное отношение, как у женщины. Тоже приехали (в vecāķi), при детях наорали, напугали, вели себя по-хамски, сказали , что мы не могли подождать, зачем так поздно вызвали ещё и в воскресенье. Эдакие недоучки с завышенной самооценкой и гигантскими амбициями, которые дальше машины скорой не смогли продвинуться, и свою злость на окружающих выплескивают. Как принимают на работу - не ясно. Но я больше не вызываю, лучше сама поеду.
А то, что тут комментируют некоторые со своими 5копеек, вероятно это те хамы с бригад, которые считаю нормой такое поведение. Уважающие себя и других умные люди имели бы в виду, и никогда бы не позволили обижать детей - это, между прочим, законно наказуемо.