Neatliekamās Medicīniskās Palīdzības Dienests - Attieksme

Esmu māzās 3 gadīgas meitenītes tēva māsa, riska grūtniece 25 grūtniecības nedēļā. Rakstu jo esmu šokā par to kā tāds cilvēks kā p. Paočonoks var strādāt atrajā palīdzībā, pilnīgi neievēro ārsta ētikas kodeksu. Tātad no 5 dienas uz 6 dienu pulkstens ap 2.00 naktī. Bērnam temperatūra 40. Vispār ir augstas temperaturas nepanesība. Bērns nereaģē uz pilnīgi neko un paliek ļengans kā lelle. Acis iet uz augšu un lūpas paliek lillīgā krāsā. Visi sabijāmies. Bijām ciemos visi pie omas un opi. Oma sauca atro palīdzību, es ar meitenītes mammu un manu brāli ģērbām nost bērnu un mitrinājām ar dvieli viņas ķermenīti, kas gulēja manās rokās. Brīdi kad viņas lūpas palika lillā es viņu cēlu sēdus pozā un viņā sāka vemt. Atbrauca ātra palīdzība. Ienāca feldšers p. Paučonoks, sāku stāstīt par situāciju, kas notika. Pirmais pārmetums no viņa bija " ko jūs te viss pagasts saskrējuši un traci sataisījāt, kas nevarat tikt galā ar temperatūru". Mana mamma viņam atbildēja ka ātrā palīdzība ir tam domāta. Viņš pateica: " drīz vispār tāda nebūs un varēsiet darīt ko gribat! " drausmas! Mēs taču neesam mediķi. Izstāstīju ka viņai bija lillā lūpaa līdz brīdim kamēr nesāka vemt uz ko atbilde bija: " vēl kautko izdomā, tā jau ir - bailēm lielas acis! ". Pēctam pajautāja kura ir bērna māte. Redzot 25 gadīgu sievieti viņš pateica: " šitā ir māte, viņa takš pati kā bērns izskatās? ". Es esmu vienkārši šokā! Viņš bērnam mutē bāza tējkaroti, kā rezultātā mazā atkal sāka vemt, viņš to redzot atkārtoti lika to karoti viņai mutītē. Mazā vnk nomocijās. Viņam stāsta ka nedēļu atpakaļ viņa beidza slimot un viņu palaida uz dārziņu, kautgan viņai vēl bija klepus. Viņš pat mazo nepaklausījas un nepaskatījās vai nav dzirdami trokšņi. Kad teicām, lai brauc uz bērnu slimnīcu viņš tā arī pateica ka atsakās viņu ņemt un viņai jāpaliek mājās, lai no rīta braucot pie ģimenes ārsta. Bet bija 6 diena un ģimenes ārsti nestrādā. Es pārnervozējos. Sāka sāpēt vēders. Uztaisīju tēju. Tas p. Paučonoks man pateica: " kas man te vēl dzemdības būs jāpieņem, tulīt apdzemdēsies! ". Man vnk sāka birt asaras. Viņš aizpildīja savad veidlapas. Mazajai iedeva svecīti un aizbrauca. Rezultātā nu ir 7 dienas vakars. Vakar pa dienu bērnam 40 temperatūra. Zāles nepalīdz. Caureja. Šodien arī temperatūra un caureja. Neko nēēd. Dzert negrib. Piespiest takš nevar. Mazajai labāk nav palicis. Vecāki baidās tagad saukt ātro palīdzību, jo uzskata ka kāda jēga, ja šitā salamā visus un nepalīdz nemaz... Vai tiešām tam p. Paučonokam ir jāstrādā šādā profesijā ja jau viņam ir tādi uzskati. Un nava pirmā reize kad viņš trāpījies. Bija vēl situācija kad manam tēvam palika naktī slikti. Viņam ir infarkts un operācija sirdī. Bet p. Paučonoks salamāja par to ka jāgaida ko mēs saucam tik ātri jo esot nakts.
Vienmēr visi ārsti teikusi "ja neesi pārliecināts saukt vai nesaukt ātro palīdzību, labāk ir saukt! " bet Pāvels Paučonoks to visu lauž!
Ja kādam ir jautājumi, droši rakstāt uz epastu [slēpt]@ inbox.lv... Arī kritizētāji...

I

S Santa123K 05.03.2018

Jūtu jums līdzi. :( Ceru, ka viss būs labi! Tagad, līdz ar jauno vadību, ātrie lepni palikuši, sakot, ka sāks arī atteikt! Bail pat iedomāties cik cilvēku mocīsies nežēlīgās sāpēs, turklāt sekas var būt arī traģiskas. Nedomāju, ka tā ir tā lieta uz ko taupīt. Protams, pirmkārt, viss atkarīgs no personības.. Šāds cilvēks NAV īstajā vietā!

Kolta 05.03.2018

Seit prasas pec tiesu darbiem.
Ps - novelu berninam atrak atveseloties.!

č Čupakabra 05.03.2018

Manuprāt, neatliekamos mediķus vajadzēja saukt vēlreiz, jo ļoti ticams, ka nebūtu tā brutālā tēviņa, bet cita brigāde, kam vairāk sirds un saprašanas. Cerams, ka tomēr viss beidzās labi, un bērniņš veseļojas.

T Tong Po 05.03.2018

Arsts nestrādā 24x7. Vienā maiņā bija viens, nākamjā dienā jau cits. Bērnam labāk nepaliek - sauciet ātros un miers! Kas ir svarīgāk - nepatika, kā dakteris uzvedas, jeb bērna veselība?!

davfreim 06.03.2018

"nedēļu atpakaļ viņa beidza slimot un viņu palaida uz dārziņu, kautgan viņai vēl bija klepus." Lūk vecāku bezatbildībā, neaizstāvu nekādā veidā šī ārsta palīga rīcību, bet nevar bērnu tik ātri un vēl ar klepu nogrūst bērnudārzā.

Un uz slimnīcu ar temperatūru var aizbraukt paši, tā pat ērtāk, kāda jēga braukt ar ātrajiem un tad pakaļ ar savu mašīnu? Protams vispirms jāmēģina mājās dot zāles temperatūras mazināšanai. Diemžēl slimnīcas uzņemšanas nodaļas 70% noslogo tie, kam nav nepieciešama neatliekama un dzīvību glābjoša terapija. Un vēlviens ieteikums, negaidiet līdz naktij, lai sauktu ātros vai dotos uz slimnīcu, dariet to laicīgi, nevis novelciet līdz pēdējam.

Atkal neattaisnoju ārsta palīga rīcību un attieksmu, kas atspoguļota šeit, bet saprotiet no otras puses, ātrajiem ir tik daudz izsaukumu un noslodze, ka nav laika pusdienām un tad 2os naktī kāds izsauc ar problēmu, kas nav dzīvībai bīstama un neprasa neatliekamo palīdzību, tad atkal nākošais izsaukums 3os, pacientam augsts spiediens, pašam spiediena zāles, aparāts ar ko izmērīt spiedienu, atbrauc ātrie iedod zāles, kuras pašam pacientam stāv uz galda, piedāvā aizvest uz slimnīcu, bet pacients atsakās un ātrie aizbrauc. Gadiem, strādājot pārāk lielā slodzē, medicīnas personāls izdeg, diemžēl.

P pitahs 07.03.2018

Gudri, nav malku cirst. Tāpēc mēs maksājam nodokļus, lai vajadzības gadījumā var izsaukt ātros. Un nejau visi var izvērtēt, kad ir laicīgi saukt. Pašiem vest neiesaku, var nomirt kamēr sagaidīsi ārstu.

M Maris Maris 07.03.2018

Mazam bērnam 40temperatūra un lilā lūpas-nav dzīvībai apdraudoši.Tu ko jefiņ te raksti.Jā saprotu darba daudz,tas nav iemesls lai tā izturētos!Ja reiz aizgāji uz tādu darbu,tad pildi savus pienākumus kā pienākas nevis rādi neapmierinātu ģīmi.Nedod dievs man tā dzīvē gadīsies-tad nepaveiktos tam Pāveliņam.Pats noteikti tāds pats Pāveliņš esi,ja tā raksti vai ari nav bērnu.Pajolis...Dzivē aci pret aci izdari man tā,kad manam bērnam tā būtu.Pfu pfu pfu redzētu kur vēži ziemo.Losis..Ja vajag atbildēšu par vārdiem,aci pret aci.-27340030

davfreim 08.03.2018

Izlasi rakstu, pirms tukšpaurīgi auro. Puse tur nelīmējas kopā.
"Bijām ciemos visi pie omas un opi" 5dienā, ar slimu bērnu? Tālāk rakstā "Rezultātā nu ir 7 dienas vakars un bērnam 40C" .

Kurš normāls vecāks nesauktu atkārtoti ātro palīdzību (1brigāde strādā max 24h, tātad atbrauktu kāds cits) vai pats neaizbrauktu uz slimnīcu ar savu bērnu, ja reiz tik ļoti uztrauc veselības stāvoklis? Un tālāk rakstā "Un nava pirmā reize kad viņš trāpījies." (runa par konkrēto ārsta palīgu). Tas man vispār liek zaudēt ticību rakstītājai. Cik no visa ir sadzejot un cik taisnība nezinās neviens.

I Ilona12345 08.03.2018

Davframe, tu man liekas esi vai nu taa Paveliņa rada gabals vai taads pats bezatbildiigs kretiins kas atseezh savas darba stundas.

Tu izlasi raksti pirms komentee.. Temp uzkapa strauji. Naktii no 5d uz 6d...

Un ja tev neliimeejas kopaa mans e- pasts ir atstaats. Nez kapec tur neviena zinja nav no taadiem kaa tu. Jo laikam bail ka sejaa neiesplauj...

F Feldmans 08.03.2018

Pats esmu ārsts un šāgu gadījumu noteikti nedrīkst atstāt un klusēt. Rakstiet iesniegumu Veselības Inspekcijai.
Cianotiskas lūpas, vemšana, "nejūtīguma lēkme", 40 - uzreiz un ātri bija jāved uz sl-cu! Vai uz intensīvo terapiju. Ja meningokoka infekcija, var iznākt visādi...Kāds iemesls, ka neminējāt ģim. āŗstu? Vai ģim.ārsts ir informēts par Ā/P vizīti?

Tas ārsts ir JĀSODA. Riskē ar otra dzīvību.

I Ilona12345 08.03.2018

Tika jau viss zinjots. Paldies! Man pasai jadzemdee driz. Un nedod Dievs kadreiz naktos ar kko tadu saskarties.

2 26897515 08.03.2018

Arī esmu saskarusies ar šo ārstu.Viņš būtu priecīgs,ja algu maksātu tā neko nedarot.Galvenais naktī netraucējat,citādi dabūsiet dzirdēt tādas lietas,ka jutīsaties vainīgi par to ka esat saslimuši.

T Tong Po 19.03.2018

Ārsts ir jāsauc pie atbildības par nepareizu, neatbilstošu, nesavlaicīgu, utt - ĀRSTĒŠANU.
Ārsta primārā funkcija - rūpes par cilvēka veselību, dzīvību, utt. Un tur viņam jābūt kompetentam. Viss pārējais - pupu mizas!

K kornija 08.03.2018

Jūs esat māte un atbildīga par bērna dzīvību! Dēļ bailēm no rupja tēviņa neriskējiet ar bērna dzīvību! Sauciet "ātros" ,zinojiet veselības inspekcijā.Ar rupjību nāksies vel saskarties šajā dzīvē.Jāmāk pastāvēt un aizsargāt savus bērnus.

I Ilona12345 09.03.2018

Davfreim, beidz bazt savus komentarus visas sudzibas, kas saistitas ar arstiem un atro palidzibu. 99% izskatas ka pats strada medicina un esi viens no siem tipāziem, kuri labprat sanem algu par to ka vnk iznak uz maiņu.

Arstam kurs nav pietiekosi emocionali specigs sadā darbā nav vieta. Ja nespej savaldit savas emocijas, tad vajadzētu meklēt sev ko piemerotaku!

Davfreim, arī tu varbūt padomā par profesijas maiņu!

I Ilona12345 09.03.2018

Davfreim- Dāvi Freimani, tu Jelgavas universitātē studē medicīnu un tapēc tik ļoti aizstāvi ārstus!
Pirms kko raksti izvērtē ka visi nav vienādi. Šobrīd stāsts ir par konkrētu cilvēku un konkrētu situāciju.
Varbūt tiešām maini nozari, jo tā vien liekas ka būsi tāds pats rupeklis kā šis tēviņš.

davfreim 09.03.2018

Vispār jau Latvijas Universitātē un neko neslēpju, atšķirībā no pārējiem anonīmajiem komentētājiem kā jūs, aizstāvu tikai dēļ tukšām tenkām, kas neizklausās ticamas, tas arī viss. Nevienu no šiem cilvēkiem nepazīstu un neesmu ar viņiem saskāries, kā arī nestrādāju NMPD. NMPD stādā dažādi kadri, ir arī tādi, kuri ir nelaipni utt., bet šis stāsts izklausās diezgan izdomāts, protams, nebiju klāt un neredzēju to, bet spriežu pēc rakstītā, iepriekš jau paskaidroju kāpēc.

Ja reiz kaut kas nodarīts, tad nekaunējies rakstīt īstā vārdā un atbildēt par to, ko raksti. Vienīgā rupekle šeit esat jūs, nevienu brīdi nevienu nelamāju, izsaku savu viedokli.

Ļoti daudzi anonīmi izplata tenkas, jo anonīmam jau nav par saviem vārdiem jāatbild.

I Ilona12345 11.03.2018

Tiešām bezkaunīgs jauneklis! Jūs pirms savus garos pātarus te metat komentāra. Izlasat rakstu.
Man nav ko slēpt jo attiecīgās iestādēs kur rakstīju ziņojumu prasa ne tikai vārdu!
Takā mazais dzīvi vēl neredzējušais Dāvi Freimani, beidz te piemēslot ar saviem komentiem!

2 26897515 10.03.2018

Šīs nav tenkas,šis ārsts tiešām pelnījis lielu aizrādijumu par savu nekorekto izturēšanos.Medmāsa.

T Tong Po 13.03.2018

Ceru, ka mazajai nu jau viss ir labi ar veselību!

Runājot par dakteri, par kuru te sūdzība un par tiem tekstiem, ko atsevišķi komentētāji te adresē DavFreimam. Dārgie mani! Medicīnu studējošie jaunieši pabeigs studijas, pastrādās ar jums kā pacientiem, un pat ne dēļ sūnainās algas - dēļ tādiem pacientiem kā jūs sapakos koferi un aidā uz Vāciju/Dāniju/Norvēģiju, kur tos gaidīs atplestām rokām un korektu attieksmi! Varēsiet nobeigties savā žultī - nebūs kas jūs ārstē! Nav tak svarīgi ārsta profesionalitāte! Vajag lai ir klientu apkalpošanas speciālists, ibio!
Tie, kas uzskata, ka ārstam jābūt vienmēr super korektam, super pieklājīgam, super saprotošam, super zinošam... Tak beidziet! Ārstam jābūt super zinošam! Punkts!
Viss pārējais - tak ejat uz poda! Pirmkārt, pieņemu, ka lelākā daļa no šeit komentējošiem, paši nekad nav bijuši "ārsta ādā" un nejēdz, ar kādām situācijām un kādiem pacientiem dakteris katru dienu saskaras. Neviens nezina, kāda situācija, kāds pacients NMPD dakterim bija pirms jūsu izsaukuma. Mediķi nav roboti!

Bērna tante, kas sarakstīja sūdzību!
Atvaino, ***dec - bērna mamma un tētis ko darīja kad ātrie atbrauca? Kur viņi bija? Kāpēc paši ar dakteri nerunāja? Nebija spējīgi? Piedzērušies? Varbūt viņiem vispār poh uz bērnu? Varbūt viņi vispār nav spējīgi par bērnu parūpēties? It sevišķi jau, ja bērnu, kurš pēc slimības vēl nav pilnībā atveseļojies sūta uz dārziņu! Nopietni?!?!?
No 5-dienas uz 6-dienu bērnam bija ļoti slikti. Ko ar ārā darīja bērna vecāki visu 6-dienu? Ko bērna vecāki darīja visu 7-dienu? Kāpēc bērns joprojām netika nogādāts pie mediķiem, vai arī ,kāpēc atkārtoti netika saukti ātrie? Bail, ka dakteris slikti pateiks kaut ko? Tas tiem vecākiem ir svarīgāk nekā bērna veselība un dzīvība?
Šeit vispār nav jāraksta sūdzība uz NMPD dakteri, bet gan jāraksta iesniegums bāriņtiesai, lai apmeklē konkrētu ģimeni un izvērtē, vai tie kas sevi sauc par "bērna vecāki", vai tie vispār ir adekvāti un spējīgi par bērnu pienācīgi parūpēties!
Tas ir vienkārši un konkrēti ***DEC, ja mazulītes vecāki pie ārstiem pēc palīdzības nevēršas, jo "uzskata ka kāda jēga, ja šitā salamā visus un nepalīdz nemaz". Kāds var iedomāties, ka paši par savu bērnu šādi domātu - "kāda jēga"! Tādus vecākus vajag ar sūdainu mietu noslānīt un nekad neļaut dzemdēt bērnus!
Pilnīgi cepina vecāku domāšana - kāda jēga bērnam sniegt palīdzību...

I Ilona12345 06.04.2018

kaut jums gjimenee buutu taada nelaime un veel trakaaka.. tad redzeetu kaa juus juutaties... piedzeerusies man liekas ka esat tikai juus...

I Ilona12345 06.04.2018

noveelu jums ja esat speejiiga veel dzemdeet, kaut jums dzemdee puve iemestos un juusu berni buutu nelqaimes putni,.., tad redzeetu.. kaa varat spriest par kaartiiigu gjimeni taadas cuuciibas... es juus pretekle dziivee gribu satikt.. varat ,man e-pasta uzrakstiit.. un tad paskatiisimies kuram gjimene kkas nav kaartiibaa... un par to juusu ,,,DEC.. arii vareesiet turpinaat skandinaat, jo es nepakautreesos juusu sejaa iesplaut!

T Tong Po 12.04.2018

ilona12345 - Reāli kaut kāda alkānu ģimene, kas zināšanas smeļas no seriāliem un intelekta līmenis kā tāds nav identificējams, redzot kādā leksikā un tekstos demonstrē savu verbālo caureju!
Tam NMPD dakterim, par kuro šeit sarakstījuši kļauzu, no sirds aicinu vērsties bāriņtiesā, lai pakontrolē bezatbildīgos vecākus, ka par mazo bērniņu patiešām rūpējas!