www.sudzibas.lv Mooncat Ciltsraksti

Mooncat - Ciltsraksti

Neiesaku vispār ielaisties ar šo klubu. Tur savācās visi slimākie un nelabvēlīgi kaķi. Audzētavās notiek sazin kas. Kaķi tiek vesti slimi uz izstādi un tādi paši kaķēni tiek pārdoti. Tiek falsificēti dokumenti - kaķu ciltsraksti. Jebkurš cilvēks atnākot uz klubu, samaksājot, var saņemt ciltsrakstus, pat izbrāķētam kaķim. Tādu iestādi vajadzētu likvidēt. Tur kaķi tiek nevis kvalitatīvi audzēti , bet gan, vairoti, lai tikai tirgotu un pelnītu naudu.

T Tony Davidov 10.08.2016

Man ir kaķene ar ciltsrakstu no MONNCAT kluba.Ir kādi reāli fakti par visu,ko teicat?

A A. A. 01.03.2023

Arī zinu vienu veiksmes stāstu, bet tas tikai un vienīgi pateicoties pašam audzētājam, viņa izpratnei par ciltsdarbu, šķirnes kaķu pavairošanu un tirdzniecību atbilstoši normatīviem un to, kas ir sagaidāms no godprātīga un atbildīga audzētāja.

T Tinatin 05.09.2019

Izbrāķētam kaķēnam drīkst būt ciltsraksti - jo tas ir dokuments, kas apliecina šī dzīvnieka piederību pie v konkrētās šķirnes, kā arī ka viņš ir dzimis tieši šiem vecākiem utt. Līdzīgi kā cilvēkam dzimšanas apliecība. Atšķirība ir tikai tajā, ka tādu dzīvnieku nedrīkst izmantot tālāk vaislas darbā

S Sanda Kalniņa 14.04.2022

Arī gribu pateikt lielu "paldies" Mooncat klubā reģistrētajai Maine Coon kaķu audzētavai Majwstic Mitau. Nopirkām šķirnes kaķi, it kā pilnīgi veselu, tikai bez ciltsrakstiem un līguma( Kam gan Jums tie vajadzīgi, jo mājas mīlulis, bez tiesībām pavairot). Pēc diviem mēnešiem aizvedot uz apskati, vispirms atklāja sirds blakus trokšņus, tad smaga operācija zarnās, ko pieredzējis vetārsts pieredzēja pirmoreiz savā praksē. Tad divu mēnešu atkopšanās periods, kura laikā arī mūsu mīlulis neatkopās, palika arvien slimāks, līdz rentgenā konstatējām, ka vēdera dobumā šķidrums un zarnas sairušas. Informējām kaķu audzētas īpašnieci, cerot uz cilvēcīgu sapratni, taču bezcerīgi. Vienīgā atbilde: iedevām veselu kaķi, Jūs satraumējāt! Kā var vispirms sirdi un tad zarnas satraumēt? Nekas, būs mācība dzīvē neuzticēties!

S segls 23.07.2023

Jums bija visas tiesības dzīvnieku pārbaudīt un atgriezt noteiktā periodā! Tikai Jums ir zināms ar ko Jūs viņu barojāt utt. Galu galā iegādājoties veselu, pretenziju nebija! Turpmāk pērciet veikalā izbāzeņus - 100% problēmu nebūs!

O otto2 21.09.2023

Aija Segliņa, Jūs visās tēmās pēc kārtas komentējat tik rupji, lai gan jūsu dēļ dzīvnieki cieš lielas mokas. Jūs esat nežēlīgs, mantkārīgs cilvēks, kuram interesē tikai nauda.
Aicinu visus, kas cietuši no Aijas Segliņas rakstīt PVD un policijai, lai beidzot viņas kaķu audzētava tiktu slēgta!

A A. A. 01.03.2023

Pievienojos sūdzībām. Man netika izsniegti kaķa ciltsraksti, jo nepakļāvos mutiskajai audzētājas prasībai kaķi kastrēt. Mooncat prezidente neiesaistījās jautājuma risināšanā un pat tiesā meloja, ka tā ir pareizi.
Nedrīkst pieprasīt dzīvnieku sterilizēt un tikai tad tiks izsniegti ciltsraksti. Bet tā ir audzētājas Aijas S., Mooncat un arī citu organizāciju sabiedrībā zināmu audzētāju ierasta prakse viņu merkantilo mērķu īstenošanai pieprasīt sterilizēt kaķi un tikai tad tiks izsniegti ciltsraksti.
Saskaņā ar man pieejamo informāciju Aija S. darbojas kā kaķu audzētāja kopš 2014.gada biedrībā Mooncat. Audzētāja šķirnes kaķus pārdod kā mājas mīluļus, uzstādot mutiski vai rakstiski prasību sterilizēt/kastrēt kaķi, un tikai tad jaunajam īpašniekam tiek izsniegti ciltsraksti. Sludinājumu portālā www.ss.com 2021. g. bija redzams, ka audzētāja pārdod kaķus, uzdodot tos par šķirnes kaķiem, bet uz atdošanas brīdi bez ciltsrakstiem vai arī, ka audzētāja uzsākusi kaķus sterilizēt/kastrēt jau audzētavā ~ 3 mēnešu vecumā, kad kaķi vēl nav fizioloģiski nobrieduši, un tad pārdot.
Zemkopības ministrija man savā skaidrojumā norādījusi, ka ciltsraksti ir oficiāls dokuments, kas pierāda dzīvnieka izcelsmi, ciltskoku, piederību konkrētai šķirnei, kā arī apliecina, ka dzīvnieks ir ģenētiski vesels. Ciltsraksti ir apliecinājums gadu desmitiem ilgam selekcijas darbam, pilnveidojot un uzlabojot katras šķirnes vēlamās īpašības un samazinot nevēlamo īpašību un slimību izpausmi.
Attiecībā uz pārdevējas prasību par kaķa kastrēšanu kā priekšnoteikumu ciltsrakstu saņemšanai, ministrija norāda, ka Veterinārmedicīnas likuma 57.1 panta otrās daļas 4. punktā ir paredzēts, ka dzīvnieka izskatu pārveidojošas vai citas neārstnieciskas operācijas nepieciešamību drīkst noteikt un izdarīt tikai praktizējošs veterinārārsts, ja operācija nepieciešama dzīvnieka vairošanās funkciju pārtraukšanai, taču nav zināms, ka audzētājas uzstādīto prasību kastrēt kaķi būtu noteicis praktizējošs veterinārārsts, tādēļ audzētājai nav objektīva iemesla paturēt pārdoto kaķu ciltsrakstus savā īpašumā.
Ministrija norāda, ka pastāv vispārpieņemta prakse, ka pēc dzīvnieka pārdošanas un pirkšanas darījuma noslēgšanas audzētājs reizē ar dzīvnieku jaunajam dzīvnieka īpašniekam nodod arī dzīvnieka ciltsrakstus, ja organizācija tādus ir izdevusi. Šāda rīcība ir objektīvi sagaidāma no godprātīga dzīvnieku audzētāja.
Audzētāja atteikšanās nodot jaunā īpašnieka rīcībā kaķa ciltsrakstus ministrijas ieskatā ir prettiesiska. Ciltsrakstu nodošana jaunajam dzīvnieka īpašniekam faktiski ir uzskatāma par apliecinājumu tam, ka audzētājs uzņemas atbildību par to, ka izaudzējis kvalitatīvus dzīvniekus, nevis rīkojies kā bezatbildīgs bezšķirnes dzīvnieku pavairotājs, kurš vēlas tikai nopelnīt.
Konkrētā gadījumā, kur es iegādājos no Aijas S. kaķēnu, izvērtēšanas gaitā tika noskaidrots, ka biedrības sastāvā esošā audzētāja 2020.gada maijā ir pārkāpusi arī dzīvnieku atsavināšanas prasības (nav ievērojusi atsavināšanas periodu pēc vakcinācijas, nav informējusi PVD teritoriālo struktūrvienību par kaķēnu tirdzniecību, atsavināšanas brīdī mājas (istabas) dzīvnieka pasē nebija norādīts kaķēna īpašnieks).
Iepriekš minētie pārkāpumi ministrijas ieskatā liecina par to, ka Mooncat neveic pilnvērtīgu tās sastāvā esošo audzētavu uzraudzību.
Papildus norādu, ka Mooncat oganizācija, kura izsniegusi ciltsrakstus, neuzņemas nekādu atbildību par kaķim izsniegtajiem ciltsrakstiem, jo saskaņā ar tās nolikumu ciltsrakstus drīkst saņemt tikai audzētājs. Šīs organizācijas izsniegtajos ciltsrakstos netiek norādīts kaķa čipa Nr., to saskaņā ar nolikumu jāielīmē pašam audzētājam. Audzētājs var attiecīgi to arī neizdarīt. Līdz ar ko ciltsrakstus var atdot ar jebkuru kaķi.
Mana iesnieguma izvērtēšanas gaitā laikā no 25.01.2021. Lauksaimniecības datu centrā saņemtā aktualizētā biedrības sastāvā esošo dzīvnieku audzētavu saraksta bija redzams, ka audzētāja vairs nav biedrības biedrs, tomēr saskaņā ar 09.06.2021. publicēto Mājdzīvnieku organizāciju un audzētavu sarakstu, audzētāja atkal ir iekļauta biedrības audzētavu sarakstā.
Diemžēl uz viena mana iesnieguma pamata organizācijai Lauksaimniecības datu centrs izteica tikai brīdinājumu. Tāpat arī tika ignorēts mans iesniegums, kur es norādīju uz vairākām nepilnībām organizācijas Mooncat nolikumā. Tas joprojām nav aktualizēts.
Tāpēc lūdzu citus, kuri saskārušies ar šīs audzētājas Aijas S. un organizācijas Mooncat pārkāpumiem, vērsties ar iesniegumiem PVD, LDC un ZM, lūdzot uzsākt administratīvu procesu par organizācijas izslēgšanu no reģistra.

S segls 23.07.2023

Aiva Avota! - jautājums pie Jums!
Kāpēc Jūs maldiniet un apmelojiet cilvēkus? Šobrīd ir rakstiski pierādījumi Jūsu un Aijas mutiskai vienošanai par dzīvnieka sterilizāciju un ciltsrakstu aņemšanu pēc tās! Ir saprotams, ka Jūs, kā profesionāla krāpniece vēlējāties iegādāties dzīvnieku pavairošanai par sterilizēta mīluļa cenu! Gatavojieties nākamai tiesvedībai.

O otto2 21.09.2023

A.A., Uzrakstīju Jums ziņu!

A A. A. 08.03.2023

Aijas S. audzētava Latvian Miracle

S segls 23.07.2023

Aivai Avotai nepieciešama palīdzība! Mīļie cilvēki, lūdzu palīdziet! Nesaprotu, kāpēc veikalā iegādājoties pienu, kad viņš sarūgst, neviens neskrien uz veikalu ar sūdzību! Dzīvnieka iegādes brīdī, jums ir visas tiesības veikt pilnu veselības pārbaudi un nevēlamu rezultātu gadījumā, šo dzīvnieku atgriezt!

S segls 23.07.2023

Šī audzētava ir viena no labākajām Latvijā! Un ja tiek pārdoti 100 dzīvnieki no kuriem 1 ir problēma, tas neraksturo audzētavas statusu!