www.sudzibas.lv Mooncat, Cherish Hopes Slimie Britu īsspalvainie kaķēni

Mooncat, Cherish Hopes - Slimie Britu īsspalvainie kaķēni

Nepērciet kaķēnus pie Ludmilas Dortānes (Cherish Hopes kaķaudzētava, klubs Mooncat). Šī "audzītāja", pirmkārt, nepārbauda savus dzīvniekus uz slimībām pirms pārdošanas (mēs nopirkām kaķēnu, kurš (vēlāk uzzinājām) ir slims un viņam gandrīz nav izredžu izdzīvot- visticamāk tas it infekciju peritonīts (FIP), kas nāk no audzētavas). Taču saimniece pa tālr. teica, ka "tie esat jūs vainīgi, nepareizi to barojāt", kaut gan šī slimība ir no kaķēna vecākiem (tā neparādās no ēdiena vai dzīvesvietas). Otrkārt, šī sieviete melo sludinājumā ("kaķēniem ir 4 mēneši" - īstenībā tie piedzima 28.10.2008, tātad, tiem jau 6 mēneši, bet viņi joprojām tiek turēti visi 3 vienā būrītī, un turpat arī kaste un spēļmanta; tajā pašā istabā vēl 2 kaķenes otrajā būrī un vēl kaķis un veca kaķene); treškārt, šie dzīvnieki ir bailīgi (jo visu dzīvi dzīvoja būrī). Šim cilvēkam ir drausmīga attieksme pret dzīvniekiem - tikai kā pret veidu, kā nopelnīt naudu (180, bet tagad jau 150Ls jau nav maza summa par kaķēnu). Tagad, piezvanot pārdevējai, viņa atbild, ka "pēc līguma parakstīšanas viņa nav atbildīga par kaķēnu", kaut gan "līgums" ir krievu valodā, bez jebkādiem zīmogiem vai kluba zīmēm.
Jauni viņas sludinājumi:

C Co 02.05.2009

Cilvēk, vai tu esi absolūti stulba? Ko pirki no tādas, kas kaķus tur būros kā broilerus un vēl melo par vecumu? A ja biji tik ''gudra'' un nopirki, tad nav ko vairs žēloties.

S Saimniece 05.05.2009

Kad mēs pirkām - bija ielikts normāls sludinājums ar reālo vecumu (par savu kaķēnu nežēlos, bet gan āŗstēju un mēģinu "izvilkt"). Melošana sākās tikai tad, kad mēs no analīžu rezultātiem uzzinājām par slimību. Bet "tā" pāŗdevēja tagad nemaz dzirdēt par to nevēlas un liek sludinājumu ar izdomāto vecumu utml. un nevēlas pārbaudīt savus dzīvniekus (tas jau maksā naudu).

V Vijs 05.05.2009

Latvijā ir spēkā Ministru Kabineta noteikumi, pamatojoties uz kuriem 1) ir noteikts vecums, kādā var pārdot kaķēnu un 2) kaķēnam ir obligāti jābūt vakcinētam. Par nekādām veselības pārbaudēm neiet runa. Un, kas attiecas uz līgumu: kādus zīmogus vai kluba zīmes jūs tur gribat ieraudzīt? Līgumu slēdz starp pārdevēju un 'pircēju un tas var būt uzrakstīts kaut vai uz rūtiņu lapas.

A Aleksai 05.05.2009

Man jau tas apzīmējums "audzētava" šermuļus uzdzen. Tas asociējas ar kaut kādu mākslīgo selekcionēšanu, kaut kā tamlīdzīgi, brr.
Ja es pirktu kaķīti, tad droši no mājas, vai vēl labāk paņemtu no ielas mīļumu un izārstētu, lētāk sanāk un vēl morālais gandarījums par izglābtu dzīvībiņu.
Par britu īspalvaino kaķīšu slimību jau ne pirmo reizi dzirdu, par slimību kas izsauc nāvi, tas tikai ne saistībā ar audzētavu.Bet citādi briti tādi bumbulīši apaļām galviņām, man ļoti patīk. Paskatieties www.ss.lv .Kāda problēma iegādāties tur skaistuli no mājas kaķenes?

Mamma 05.05.2009

Idioti par kaki naudu maksaat!Pilnas pazobeles un pagrabi. Veseliigi skaisti peles maak kert. A ja naudu nav kur likt var ziedot beernu namiem un beerniem invalidiem.

E Evita 24.10.2009

Man ar ir Britu kakenite, ir registreta audzetava un ne jau pirmo gadu, varu teikt, kakenus nedrikst turet buros, tiem ir jaaug briva telpa, lai tie var pareizi attistities.Kad tiek pareizi baroti, kopti, vesti uz mediciniskam apskatem, veiktas visas potes un attarposanas tikai tad var teikt, ka tie ir veseligi kakeni, kautgan mana prakse bija, kad vetarsts neveltija pietiekamu uzmanibu vienam no maniem runcisiem, kautgan es to ludzu un izradijas, ka runcitim nav izveidojusas olinas, tas tika atklats pie cita vetarsta, tika veikta operacija un tagad tas runcis ir liels un loti skaists.Lai kakeni butu miligi un naktu uz rokam, tiem ir jabut loti miletiem, ka man ir jaaug ar maziem berniem un, ja gimene nav bernu tiem vienalga ir jadod tik daudz uzmanibas, cik tie prasa.Esmu sastapusi loti daudz cilveku, kuriem ir pardoti kakeni par mazam cenam, bet ar lielam nelaimem.Tie, kas grib iegadaties savu miluli, varu pateikt, kakenus nedrikst nemt atrak par 3menesiem, jo kakeniem tas ir adoptacijas laiks, ko nedrikst partraukt, lai vins butu veseligs vinam tas laiks ir japavada pie savas mammas, tapat, ka cilvekberniem.Citi doma, ja vins panems mazinu kakenu, tas nesis vairak prieka neka tad, ja tiks panemts lielaks, tas ir lielas mulkibas, jo kakens ir kakena lidz vienam gadam un 3menesiem un ir ta, ka ir kaki, kas ir visu muzu kakeni, jo ir veseligi un kustigi, no manis pasas tikko dazi kakeni aizgaja, ka tiem bija 5menesi un to jaunie saimnieki ir tikai man par to pateicigi.Lai veicas kaku milotajiem!

L Laura 19.11.2009

Savu dāmu, kas nu jau ir gadu un 5 mēnešus veca, pirku caur audzētavu, bet nekādu sūdzību. Mana meitene ir veselīga, dzīvespriecīga.
Ja gribas patiešām vselu mīluli, manuprāt, ir jāperk caur audzētavām, slēdzot normālu līgumu, pēc tam vēl var mancīti uzreiz aivest pie vetārsta, lai paŗbauda.
ja kaut kas ar kaķīti nav labi, var vismaz naudu atgūt (ja ir līgums).

Svarīgi, protams, ievērtēt, kā izskatās audzētavā, kā audzetājs pret kaķīšiem izturas, atvedot mājās arī var rredzēt, ir vai nav minka labi audzināts.

Mums ar audzētavas saimnieci aizvien ir labi kontakti, šad tad sarakstāmies, padalāmies, kā klājas kaķīšiem, sākumā ļoti svarīgs bija šis atbalsts, jo iemācīja daudzas lietas, kā tās jādara, piemēram, kā jāgriež nadziņi, ko labāk dot ēst, ko nē. utt.