Mobilemonsters - iphone remonts

Savulaik pirku šajā uzņēmumā rezerves daļas telefoniem. Viss bija kārtībā un detaļām tiešām laba kvalitāte, līdz ko aiznesu salabot savu iphone 3gs. Problēma bija tāda, ka iphone bija nonācis saskarsmē ar ūdeni (to es tad vēl nezināju, jo telefonu pirku lietotu), kā rezultātā nestrādāja "proximity sensor" (gaismas sensors), kā arī LCD ekrāna apgaismojums bija kļuvis ļoti vājš. Pieļāvu domu, ka pats varētu mēģināt salabot, taču nevēlējos pats sevi apgrūtināt un nolēmu telefonu nodot profesionāļu rokās, tādēļ aiznesu to uz Mobile monsters servisu. Servisā pateica, ka lai salabotu sensoru, ir jāmaina konektors, taču sakarā ar LCD ekrāna spilgtumu, ir kaut kāda vaina uz mātes plates. Remonts līdz 50Ls. OK, piekritu. Bija norunāts, ka pēc 3 dienām telefons tiks salabots, bet beigās un dabūju tikai pēc nedēļas. Viss bija kārtībā - konektors bija nomainīts, bet LCD ekrāns joprojām tāds pats, kā iepriekš. Prasīju kādēļ tā, viņi atbildēja, ka kaut kas ar mātes plati un to nav varējuši salabot. Meistars bija nomainījis LCD ekrānu, kuru nemaz nevajadzēja apmainīt un beigās samaksāju 43ls par jaunu ekrānu, kā arī konektoru un visu pārējo darbu. Taču mājās pamanīju, ka arī gaišuma sensors nemaz nav salabots - tātad samaksāju to naudu par neko, jo ne viens, ne otrs defekts netika novērsts.

Tad nu sāku meklēt googlē, kas varētu būt par problēmu ar ekrāna spilgtumu. Atradu vainu - saskarsmē ar ūdeni iphone 3gs uz mātes plates parasti mēdz nodegt 6R8 spole (6R8 coil), kuru vienkārši pārlodējot defekts tiek novērsts. Pasūtīju pašu 6R8 spoli no eBay pa 4$, lodēšanas rīki bija pieejami. Spoles pārlodēšana prasīja 10min un kopumā šis remonts man izmaksāja tikai 2 latus! Kādēļ mobilemonsters meistari vismaz nevarēja palūkoties kādā internetresursā un konstatēt vainu? Tā vietā man nācās samaksās 43ls par neko. Es nesaku, ka serviss ir slikts, vienkārši esmu vīlies ar iznākumu šajā situācijā, jo būdams neprofesionālis pats atradu vainas cēloni, kā arī to atrisinaju, ko mobilemonsters meistari nevarēja izdarīt. Gaišuma sensoru diemžēl tā arī neizdevās salabot.

C