www.sudzibas.lv MMK Serviss Nekvalitatīva disku valcēšana / riepu montāža

MMK Serviss - Nekvalitatīva disku valcēšana / riepu montāža

Pavasarī pirmo reizi dzīvē aizbraucu uz "MMK Serviss" Mežciema darbnīcu ar lūgumu nomainīt ziemas riepas pret vasaras riepām un pirms maiņas izvalcēt 2 diskus (jo zināju, ka tie jāvalcē). Priekšā uzliku 2 jaunas vasaras riepas, bet aizmugurē - divas lietotas M+S riepas no iepriekšējās sezonas. Pāris dienas pēc servisa apmeklējuma pirmo reizi izbraucu uz šosejas un sajutu vibrācijas, kas, visticamāk, nāca no aizmugures. Iebraucu nejaušā riepu servisā ārpus Rīgas un palūdzu pārbaudīt aizmugurējos riteņus. Man pateica, ka viens disks ir šķībs (uz stenda pats to redzēju ar neapbruņotu aci) un turklāt norādīja, ka pilnpiedziņas automašīnām nav vēlams uz vienas ass likt vasarenes, bet uz otras ass - pusnobrauktas ziemenes (es to nezināju, jo pirmo gadu braucu ar 4x4). Braucu atpakaļ uz "MMK servisu" un prasīju, kā tā var būt, ka tikko izvalcēju diskus, bet tagad viens ir šķībs, lai gan es nevienā bedrē neesmu iebraucis vai kaut kur atsitis. Servisā man atbildēja, ka diskam ģeometriju var sabojāt ļoti vienkārši, to var pat nejust, tāpēc nevar apgalvot, ka tā ir viņu vaina. Bet bija pretimnākoši un piedāvāja paskatīties, kur vaina. Prasīju viņiem arī to, kāpēc iepriekš man nepateica, ka pilnpiedziņas auto nav vēlams likt atšķirīgas riepas uz abām asīm. Palūdzu, lai tad pie viena iztaisno man to šķībo disku un uzliek jaunas vasaras riepas arī aizmugurē (tādas pašas kā priekšā, ko arī pirku pie viņiem uz vietas). Viņi tā arī izdarīja, papildus vēl samainīja vietām priekšējos riteņus ar aizmugurējiem. Teica, ka tagad viss ir ideāli un vibrāciju vairs nebūs. Es biju priecīgs, džeki likās atsaucīgi, cilvēcīgi, serviss it kā labs. Tomēr izbraucu uz šosejas un atkal sajutu vibrācijas. Vairs uz MMK servisu nebraucu, bet aizbraucu uz citu servisu, kur man pateica, ka viens (priekšējais) disks ir nedaudz šķībs un riepa uz tā ir jāpārmontē, jo tā "staigā"/"lēkā". Izdarīja to. Izbraucu uz šosejas un vairs nekas nevibrē. Diemžēl pēc šādas pieredzes es uz "MMK servisu" vairs nebraukšu.

30.05.2024

J

W wade03 30.05.2024

Man savukārt MMK serviss mainot riepas, saskrāpēja un apskādēja vieglmetāla diskus. Kad par to teicu atbildīgajam, tad atmeta, ka nevarot pateikt vai tas bija pirms vai pēc maiņas! Labi ka es pirms tam nofotogrāfēju diskus, tikko kā parādīju bildes teica, ka runāšot ar darbinieku, kuram vnk viss bija pie d..sas.