Mirandas nometnes / Burvju nometne Harija Potera faniem - dzīvošanas apstākļi nometnē

Par labām sekmēm šovasar nolēmu meitu (11 gadi) iepriecināt, dāvinot viņai iespēju izbaudīt vienu nedēļu nometnē. Tā būtu pirmā ilgākā reize ārpus mājas bez vecākiem. Izvēle krita uz „Mirandas nometnēm”, jo pamanījām reklāmas „Avenē” un „Ilustrētajā juniorā”. Uzķēros uz reklāmas saukļa – „Interesantākās piedzīvojumu nometnes bērniem!”. Atradām mājas lapu. Tajā tikai labas atsauksmes (laikam sliktās izdzēš).

Kad saņēmām glīto vēstuli ar līgumu un nometnes kārtības noteikumiem, bijām sajūsmā. Nometne tika ļoooti gaidīta. Sasapņojāmies ne zin ko, bet laikam sapņos pārcentāmies ... Meita nometnē izturēja tikai 4 dienas. Un man šis „prieks” izmaksāja 129 latus.

Turpmāk vēlētos uzskaitīt nometnes plusus un mīnusus, lai tie, kuri vēlas uz šo nometni sūtīt bērnus, būtu informēti.

Vispirms plusi, jo to ir maz:
1) Garda maltīte (meita teica, ka labās pavāres būtu jāpaaicina uz viņas skolu);
2) Interesantas nodarbības;
3) Jauni, jauki draugi.
4) Glīts nometnes krekliņš;
5) Labas audzinātājas (gados jaunas – pieņemu, ka studentes).

Tagad mīnusi:
1) Līdzko ierodas nometnē, tiek atņemti telefoni, kaut arī nometnes kārtības noteikumos uzrādīts, ka telefonus atņem bērniem līdz 5. klasei. Telefoni tiek izslēgti un glabāti vienā telpā. Savus mājiniekus var sazvanīt tikai vakarā no 19.30 līdz 20.00, kad visiem telefonus izdala.
2) Kaut arī arā ir silts un saulains laiks, man par lielu pārsteigumu, nodarbības pārsvarā notiek telpās. Pa visu dienu ārā bērni uzturas labi, ja 2 stundas. Rotaļu laukumiņā, kas atrodas pie nometnes, nebija spēlējušies nevienu reizi. Arī peldēt nekur negāja.
3) Katra nodarbība ilgst aptuveni vienu stundu, bet pēc tam apmēram 20 minūšu starplaiks. Šajā laikā bērni garlaikojas un nīkst savās nevēdinātajās guļamistabās, jo iziet ārpus nometnes telpām nedrīkst. Visas nodarbības ilgst aptuveni līdz pulksten 16. Pēc tam jau sākas pat 1-2 stundu ilgas nīkšanas pauzes.
4) Vienā mācību klašu telpā (apm. 25 m2) uz grīdas guļ 6 cilvēki. Matrači neatbilst bērnu auguma izmēram. Lielākajai daļai kājas sniedzas pāri tiem. Tiek piedāvāts apšaubāmas tīrības guļammaiss, tāpēc labāk, ja palags, spilvens un sega tiek vesti no mājām. Meita gulēja gandrīz zem skolotājas galda un putekļus uz grīdas pamanīja jau no pirmās dienas. Šaubos, vai guļamistabas grīdu, uz kuras salikti matrači, somas un apavi, vispār kaut reizi nedēļas laikā kāds izmazgāja. Bērni naktī gulēja telpā ar aizvērtu logu. Vai telpa vispār tika vēdināta – dievs vien to zin. Kad ierados meitai pakaļ, tiku ievesta guļamistabā. Es biju šokā no nekārtības, kāda tur valdīja. Gluži kā bomžu stūrītis. Pat atkritumu grozs pilns līdz atdurei un apkārt mētājas tas, kas nav ielīdis grozā. Lūdzu uz šo nometni nesūtiet bērnus, kuriem ir alerģija no putekļiem!!!
5) Gulētiešanas režīma nekāda, jo bērni vakaros varēja skatīties filmas līdz pat vēlai naktij, kamēr turpat arī „nolūza”. Pēc četrām gandrīz negulētām naktīm mana meita izskatījās kā spoks ar baismīgiem ziliem riņķiem.
6) Tualetes papīra trūkums. Labi, ka biju iedevusi vienu rulli līdzi. Meitai nācās aizdot to arī citiem. Ūdens netīrs. Pieņemu, ka rūsains. Daudzas meitenes vēl līdz 4. dienai nebija vakarā gājušas mazgāties. Un neviens viņas nepamudināja to darīt.
7) Nometnē nav medicīnas personāla. Vai kādai no audzinātājām ir mediķa izglītība, šaubos. Ceturtās dienas rītā zēni mētājās ar bulciņām (?!). Meita pagadījās ceļā un viņai trāpīja pa acīm (audzinātāju šajā laikā klāt nav bijis). Acis sāpēja un iekaisa, kļūstot sarkanas. Pa dienu, kad sazvanīju audzinātājas, ka braucu izņemt no nometnes meitu, man netika pateikts par viņas acīm. Par to uzzināju tikai tad, kad atbraucu uz nometni. Protams, ka pēc tam nācās apmeklēt acu ārstu un pilināt acīs zāles.
8) Pirmajā dienā, kamēr nodarbības vadīja Miranda, esot bijis daudz organizētāk. Turpmākās dienas Miranda aizbrauca prom, bērnus uzticot jaunajām audzinātājām. Līdz ar to organizatoriskajā ziņā viss kliboja.
9) Brīnos, kā citi bērni šo nometni var apmeklēt vairākus gadus pēc kārtas. Šogad esot bijušas tās pašas nodarbības kā pagājušajā gadā. Pat kaut kāds gredzens (vai cits priekšmets) esot bijis paslēpts tajā pašā vietā.
Pieņemu, ka pirmajos gados tika daudz darba ieguldīts nodarbību izdomāšanai, bet tagad notiek tikai „atražošana”.

Ceru, ka pēc šīs reizes meita vairs nekad neapmeklēs nevienu vasaras nometni. Žēl, ka tāda sanāca dāvana par labām sekmēm.

D darbinieks 05.10.2010

Jā nu diemžēl meitas mammai Sanitai ir taisnība strādāju šajās nometnēs jau 3 gadus un šo gadu laikā neesmu redzējusi nometnē ārstu, bet nometnes lapā ir minēts, bet tas ir Lolitas vīrs un viņš ir nometnes sakumā un beigās ir pat reizes kad nav ilgāk, bērnus ārstējam pēc Lolitas rīkojumiem. Nometnē sauktie profesori neatbilst audzinātāju statusam(15-18 gadu veci, ir jau arī vecāki)
Nu par bērnu pašu tīrību jau būtu jānes atbildība bērnu vecākiem jo bērnam ir 11 nevis 5 gadi, un diemžēl Jūsu meitai es ieteicu ieiet dušā 2 reizes.

E esss 13.07.2011

labdien.es esmu viena no tām, kas uz šo nometni brauc atkārtoti...ūn, manuprāt mīnusu nav
es arī braucu vienā maiņā ar jūsu meitu.
atkārtošos, viņa mājās aizbrauca divu iemeslu dēļ:viņai sāpēja acs un vissvarīgākais bija tas, ka 3dienā viņa sailgojās pēc vecākiem, jo vienkārši tā bija viņas pirmā nometne.
šīs nometnes ir tiešām labas un man patīk.
un starpcitu...par to ārstu runājot, ja bērnam kaut kas notiek, viņu vienkārši ved uz slimnīcu, kas atrodas netālu no nometnes.

Z Zeks 13.07.2011

Bērni jau no mazām dienām ir jāradina pie nometnēm, vēlāk būs vieglāk paciest kolonijas režīmu!

M Martins 13.08.2011

Pilnīgi piekrītu rakstam, totālākā netīrība, nevajag te tagad teikt ka bērniem pašiem jārūpējas par istabu, un jāmazgā gadiem nemazgāta grīda. mana meitiņa bija, viņai nepatika vasaras laika sēdēt visu dienu istabā un es viņu no turienes savācu. Tie nosaukumi patiesība ar diezgan smieklīgi. Ja Skubijs Dū, tad ir attiecīgs nometnes disks, un sīčī to lūr no rīta līdz vakaram, ja protams vēl kāda jauna palīdze uzvelk suņa ģīmi un izstāsta kādu anekdoti:). Ar to arī temats beidzas. Ja kāds no vecākiem starā par šīm nometnēm, lai jums veicas sūtiet vēl, droši vien kādās citās, organizētākās jūsu bērni nav bijuši, bet tie raksti, kur ir teikts "biju ar jūsu meitu" tā vien šķiet, ka nometnes personāls mēģina kaut kā uzpulēt savu zīmolu. Pajautājiet sev, vai vecākiem kuri apmierināti ar nometni vajadzētu līst "Sūdzībās" lai uzrakstītu atsauksmes. un ja viņi to dara, tad cik viņi ir adekvāti:)))). Jā vel piebildīšu, mana meitiņa nebija izlutināta, un viņai ļoti patīk nometnes.
Paldies par uzmanību.

K Kristīne 14.08.2011

Man jau liekas, ka māmiņai ar meitu vajadzēja drīzāk braukt uz Havaju salām un tur atpūsties 5 zvaigžņu viesnīcā. Esmu pati bijusi nometnēs, jā reizēm trūkst tualetes papīru. Bet vajag prasīt, priekš kam ir mute? Cilvēciņi vienkārši grib sazin kādu komfortu, neprot izbaudīt dabas brīvību. Ko darītu, ja aizbrauktu ekskursijā uz eksotiskajām salām??? Ak, Jūs nabadzītes, no sterilās vides. :D

Hussein Al Fajr 02.01.2015

Es arī biju HP nometnē 1 reizi. Ļoti nepatika zemāk minētās lietas -
1. Dušās bija auksts ūdens, to teicām profesoriem bet viņi teica ka ir 1 bolieris kurš vienkārši nevar sasildīt tik ātri ūdeni tāpēc mazgājāmies aukstā ūdenī
2. Jā, ļoti neapmierināja tas, ka telefonus ņēma nost. Gadījās arī tā, ka kad izdala telefonus izrādās, ka viņš ir izlādējies, tad jādod telefons profesoram un jāgaida līdz nākamai dienai kad telefons būs uzlādēts
3. Par pašiem nometnes dalībniekiem - Bija ļoti jauki un drāudzīgi, bet bija arī tādi kas vienkārši bļāva.
Viens nometnes biedrs (par gadu vecāks par manu draugu) piegāja pie mana drauga un saka šo frāzi "Tu vēl sev gribi bērnus? Varu nokārtot to, ka tev nebūs!"
4. Nometnes veikaliņā jauniņajiem jāstāv ļoti ilgi jo vecākie var iet visiem priekšā
5. Nepatika divstāvu gultas (Gulēju zemākajā stāvā), tas kurš gulēja virs manis vislaik kratijās un man tur lejā bija ļoti neērti ja man augšā vis kratijās.

B BĒRNS 15.05.2019

Piekrītu, es biju nometnē un es to neizbaudiju katru dienu raudāju un gribēju mājās, mani pat neviens necentās iedrošināt.Lolita man katru deinu bļāva virsu un teica ka es esot jau liela un ka mani mājās nelaidīšot.Kad mana mamma sazvanija vadītāju viņai teica, ka ar mani viss esot labi un ka es izbaudu nometni! Es veselu nedēļu pavadīju nepārtraukti raudam un ilgojoties pēc mājām.Pedagogi pat nelikās ne zinis par to ka es esmu bēdīga un vēlos doties mājās.Tālāk istabiņu kvalitāte bija briesmīga!Es gulēju pie loga un uz palodzes bija sakrājusies pamatīga putekļu kārtiņa.Ēdināšana bija briesmiģa, mani parasti dēļ raudāšanas ielaida pēdējo un katru reizi gandrīz viss jau bija izēsts.Vairs tur neatgriezīšos NEKAD.