www.sudzibas.lv Mēness aptieka Atteica pārdot zāles kuras izrakstītas onkoloģijas slimniekam

Mēness aptieka "As sentor farm' - Atteica pārdot zāles kuras izrakstītas onkoloģijas slimniekam

4.09.2020. Ap pulkstens 19:00 Rīga, juglā Brīvības gatvē 430 Mēness aptiekā saskārāmies ar nepatīkamu situāciju. Mums atteica pārdot zāles, kuras bija izrakstitas manai mammai, kura ir invalīds 2. Grupa sakarā ar onkoloğiju 3. stadijas ar metastāzēm. Mums pateica, ka ārste ir uzrakstījusi uz receptes, ka zāles var izņemt tikai mamma pati. Sazvanot ārstu viņa teica, ka zāles var iznemt jebkurš, jo pati vina aiziet nevar pēc starošanas un ķimijas viņai slikti visu laiku guļ.

Atbilde no Mēness aptieka 07.09.2020

Labdien.
Mums ļoti žēl, ka saskārāties ar negatīvu pieredzi zāļu saņemšanā aptiekā. Likumdevējs ir noteicis stingru kārtību e-recepšu apstrādei un zāļu izsniegšanai. Farmaceitam ir pienākums šo kārtību ievērot, pat ja tā
nešķiet taisnīga, pretējā gadījumā farmaceitu var saukt pie administratīvās atbildības, par normatīvajos aktos noteiktās kārtības neievērošanu.

*Kā aptiekā var iegādāties e-receptes zāles citam cilvēkam lai nesaņemtu atteikumu?
Aptiekā jānosauc e-receptes ID numurs (redzams E-veselības sistēmā ārstam, pacientam un viņa deleģētajām personām), pacienta vārds un uzvārds, kā arī jāuzrāda savs personu apliecinošs dokuments, lai farmaceits E-veselības sistēmā varētu atzīmēt zāļu saņēmēju.

Iedzīvotājs E-veselībā var deleģēt citu cilvēku e-recepšu zāļu iegādei. Tādā gadījumā e-receptes zāles varēs iegādāties gan pacients, gan cilvēks, kurš deleģēts e-recepšu zāļu iegādei (aptiekā uzrādot tikai savu personu
apliecinošu dokumentu un nosaucot pacienta vārdu, uzvārdu). Iedzīvotājs jebkurā mirklī var mainīt vai atcelt uzstādīto deleģējumu.
Ja pacients ir seniors, kurš nepārzina informācijas tehnoloģijas, pacients var pieaicināt palīgos kādu no ģimenes locekļiem, kas var palīdzēt e-veselības sistēmā norādīt deleģēto personu, lai tā turpmāk varētu
pacienta vietā saņemt zāles, nenosaucot receptes numuru vai pacienta datus. Turpmāk deleģētā persona varēs pacientam domātās zāles saņemt, uzrādot tikai savu personu apliecinošo dokumentu.

Ja kādu iemeslu dēļ E-veselība nav pieejama, vai deleģēšanas process šķiet pārāk sarežģīts, tad pie receptes izrakstīšanas to var lūgt izdarīt ārstējošajam ārstam. Tāpat var palūgt ārstam izdrukāts no E-veselības
portāla receptes numuru, kas dos iespēju farmaceitam izsniegt izrakstītās zāles jebkurai personai, kura uzrādīs savu personu apliecinošu dokumentu un varēs identificēt pacientu.

Paradeez 06.09.2020

Vai tā bija e-recepte? Ja tā, tad nedomāju, ka viņi pēc likuma var pārdot zāles, pat ja atnāksiet ar mammas pasi

R ramonchix100 06.09.2020

Ja, protams, ka bija e-recepte. Bija gan mammas pase, gan mums sava pase. Jau otro gadu mamma slimo un mes regulari esam pirkusi vinai zales nekad nekadu problemu nebija.

L Livva 06.09.2020

Saņemt var tas, kurš kā saņēmējs ierakstīts receptē. Ja ārste teica, ka jebkurš, tad viņa melo, nav aptieka te vainīga.

R ramonchix100 06.09.2020

Arste nevaretu ierakstit vinu ka vienigo sanemeju, jo mammai ir gruti staigat. Bez tam ari ieprieks pirkam mammai zales vairakas aptiekas un vienmer ir visu ko izrakstija pardeva. Bez tam pec likuma man ir jabut mammas pasei un ari jabut pasei ta cilveka kurs noperk tas zales.

Paradeez 06.09.2020

Ja cilvēks (piemēram, seniors) nelieto internetu, viņam ir iespēja deleģēt citu cilvēku piekļuvei viņa informācijai, vēršoties ar iesniegumu Nacionālajā veselības dienestā – klātienē vai sūtot pa pastu ( ar pilnvaru, kuru apliecinājis notārs). Internets saka tā, ja tas nav izdarīts, tad nedomāju, ka var dabūt zāles pat ar jūsu un mammas pasi, savādāk var atnākt arī ar kaimiņa pasi un savākt viņa psihotropās zāles.

R ramonchix100 06.09.2020

Ne, man ari aptieka ir teikusi, ka vajag ta cilveka pasi kuram izrakstitas zales, ka ari ta cilveka pasi kurs iznem. Drizak visa problema ir taja ka tas ir jaunas zales ar kaut kadu ipasu sastavu. Pedejais arguments, ka del sastava nepardos.

L Livva 06.09.2020

Ar cita cilvēka (mammas) pasi Jūs nemaz nedrīkstat staigāt apkārt.

R ramonchix100 06.09.2020

Nezinu daktere teica, ka vajag tik pasi vinas un pasi cilveka kurs iznem zales. Un biju ari pirms tam intresejusies cita aptieka tur to pasu teica ka vajag pasi mammas un ta cilveka kurs vinas noperk. Un ari taja aptieka tada veida pirku pirms tam man visu pardeva.

H Helsu 07.09.2020

Jebkuru personisko dokumentu pasi/id utt nedrikst izmantot cits cilveks, neatkarigi no situacijas. Ja farmaceitam neuzradas, ka var iznemt zales cits cilveks, tad ka vina drikstetu jums tas izdot? Iespejams citur uz to piever acis, bet tas nenozime ka tiesi sis farmaceits butu tas vainigais sini situacija.

O OOOOOOOoo 06.09.2020

Es vecoomai pērkot kkadas krutas zāles ar viņas pasi iemetu seja un tD man atmet seja atpakaļ un visi čikipiki, vienīgi saka ka nākamreiz viņaipasai jānāk nevis man. Bet tā katru reizi. Ganjau atkarīgs no viņu garastāvokļa 😂

R ramonchix100 07.09.2020

Atradu ka nopirkt zales citai personai ir likumigi.