Medicīnas centrs Pulss 5 - Neadekvāta attieksme

Augusta sākumā devos pie Aidas Čaligavas uz konsultāciju saistībā ar mazliet palielinātu Bartolini dziedzeri. Vēlējos noskaidrot, kāda parasti ir ārstēšana, varbūt nepieciešamas kādas zāles un vienkārša apskate, lai noteiktu situācijas nopietnību.
Devos pie ārstes, kā pie speciālistes savā jomā un pilnībā uzticējos viņai.
Iesēdos krēslā kā parastā apskatē. Ļoti pavirši, ļoti steidzīgi kaut ko stāsta par to, ka tā ir ļoooti izplatīta situācija, ka sievietes, kurām nav partneru visu dzīvi ar tādām nodzīvo, ka tā tikai tāda kosmētiska lietiņa. Viņa paralēli ņemas ar cimdiem, kurus nevar uzvilkt, sūkstās par karstumu, manus jautājumus par situācijas nopietnību "paslauka zem tepiķa", sakot "tas nekas nav, visu var darīt, nav nekādu ierobežojumu", sak "ko es tur satraucos un ņemos? ".
Paralēli viņa jau uzvilkusi beidzot cimdus, kaut ko ieinjicējusi manā kaunuma lūpā un sajūtu griezienu savā ādā.
Biju pilnīgā šokā, sastingusi, nesaprotot, kas notiek. Ārste bija pieņēmusi, ka es kā seksuāli aktīva, jauna sieviete gribēšu "tikt vaļā" no šī dziedzera, tāpēc viņa veica griezumu, lai izspiestu sakrājušos šķidrumu. Nevienā brīdī netika konkrēti uzdots jautājums - vai vēlos, lai mani uzgriež.
Tas viss notika ļoti steidzīgi, strauji un pavirši. Kad sapratu, kas notiek, tad jau bija par vēlu viņu apturēt.
Viņai neizdevās neko izspiest, ļoti "urķējās", lai kaut ko dabūtu ārā. Daudz asiņoju. Kad viņa nolēma, ka procedūra ir paveikta, tad sadeva līdzi paketes, jo es vēl joprojām asiņoju (viņa neuzlika ne šuvi, ne ievietoja katetru) . Aizgāju mājās ar vienkārši papildu caurumu kājstarpē.
Pēc pāris stundām jūtu, ka sāpes tikai pieaug un ir ļoti nepatīkami sēdēt. Kad paskatījos spogulī un satustīju to, kas tur ir radies - biju šokā un ļoti, ļoti nikna, jo veidojums bija kļuvis 4x lielāks, sāpīgs un piepildīts ar asinīm un droši vien citiem šķidrumiem. Principā, izskatījās, ka esmu ieguvusi 1 zilu, sāpīgu pautiņu.
Aiznesos pie ārstes nikna, prasot paskaidriojumu, kāpēc situācija nu jau ir akūta? !
Viņa apsēdināja mani krēslā. Teica, ka šādi nevar strādāt, jo es esot dusmīga, ka ja man vajagot, tad viņa atgriezīs naudu par procedūru. Vēl mani noakunināja, ka es tik daudz esot iepriekš asiņojusi, redz viņai 2 stundas esot vajadzējis grīdu tīrīt. Vainoja mani, ka es neesot viņu apstādinājusi.
Tomēr viņa atzina savu vainu, ka viņa neielika katetru, kas būtu ļāvis šķidrumam tecēt ārā, nevis krāties. Viņa redz neesot domājusi, ka tā aizvilkšoties tas Caurumiņš.
Teica, ka viss uzsūkšoties, nekas nopietns tas neesot. Protams, viņas tekstiem vairs neuzticējos. Aizgāju pie citiem ārstiem, kur viens teica, lai dodos uz uzņemšanu, bet otrs izrakstīja 2 antibiotiku kursu, ierobežoja dažādas aktivitātes kādas drīkst veikt, nosūtīja uz analīzēm, u. C.

Savukārt, Čaligava, to visu atstāja pašplūsmā, mazinot situācijas nopietnību. Neiejūtīga, necilvēcīga attieksme. Ginekologa kabinetam vajadzētu būt drošai vietai, kur var atklāti, nesteidzīgi izrunāt, izskaidrot un kopīgi pieņemt lēmumus, nevis darboties balstoties uz pieņēmumiem un mesties pielietot radikālākās/galējās "ārstēšanas" metodes.

Nekad vairs neatgriezīšos pie šīs ārstes. Vēršoties pēc palīdzības var radīt sev vēl lielākas problēmas vai ielaist mazas problēmas, kas var pāraugt nopietnās komplikācijās.
2 mēnešus vēlāk, vēl joprojām cīnos ar sekām un esmu lieliska ginekologa uzraudzībā, kurš izskaidro, nesteidzas un apdomā pielietojamās metodes.

04.10.2022

Atbilde no AS"Veselības centru apvienība" Pārstāvja atbilde 21.10.2022

Labdien! Lai varētu izskatīt un pārbaudīt Jūsu minēto gadījumu, lūdzu atsūtiet uz e-pastu: [email protected] savus datus un kontakttālruni, lai varam ar Jums sazināties.